Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

adewzuol 08:24, 21 kwi 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Gardenarium napisał(a)


Kochani, tremy żadnej nie było, obejrzałam, podobało mi się. Zwłaszcza najazdy drona
Natomiast chcę podkreślić, że ogród wygląda obecnie inaczej, bardzo inaczej
W zasadzie cały front to już zupełnie inny ogród
Warzywnik jest tutaj w środku, bo wtedy tutaj był kran i była możliwość jego podlewania, no nie sposób lecieć 300 metrów dalej, gdzie rosło pole łubinu czy gryki. Tu gdzie warzywnik i bliżej stawu będzie dom (jeśli będzie) z wielkim tarasem i wyjściem nad staw. Tu gdzie łąka będzie mały domek (taki Cottage) - łąki już nie ma. Powstanie dalej jeśli powstanie. Budujemy frontową rabatę z topiarami.. Formujemy ptaka na stożku i jest już widoczny, a pod nim na ziemi będą rosły mniejsze "ptaszki">

Warzywnik w tym miejscu będzie tylko ten rok. Powstanie inny, masywny warzywnik, dalej. Do maja namioty foliowe będą przeniesione, aby odsłonić widok na ogród wodny nad jeziorkiem...

To ogród w budowie i jego ostateczny plan i podział na "pokoje ogrodowe" jawi się zupełnie inaczej niż jest obecnie. Marzę o tym, abyście to mogli zobaczyć w lipcu

Zaoraliśmy kawałek pola pod ziemniaki.
Robimy sadzonki z wszystkiego, co się da. Tworzymy ogród wodny i ogród wgłębiony. Wsadziliśmy wielkie, ale to wielkie stożki z cisa na grubym pniu, czekały na to od lat na naszej starej bazie. Teraz mają godne miejsce.



Rozmarzyłam się. jak nie uda się w tym roku to w następnym muszę zobaczyć Wasz ogród na żywo.
Życzę szczęścia w realizacji ogrodowych marzeń, a tych bez końca.
____________________
Ewelina W piaskownicy
PrawieBory 08:24, 21 kwi 2020


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 126
Danusiu, nie powiem nic odkrywczego , po prostu CUDO.
Trochę inaczej wyobrażałam sobie Wasz ogród, ale ujęcia z drona zrobiły dobrą robotę. Wcześniej nie doczytałam jaki metraż ma ogród. Ja mam tylko 3000 m i już uważam że jest wystarczająco a tymczasem Twoja Anglia jest ogromna. Zachwyciłam się gospodarzami oraz łąką kwietną. Muszę pomyśleć o podobnej w swoim ogrodzie. Dlaczego te programy Mai są takie krótkie i zostawiają niedosyt? No czemu?
Gratuluję serdecznie tak cudownego miejsca i tak wspaniałego małżonka. Widać, że to Wasza pasja i Wasze miejsce na Ziemi.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Kasiolaaa 08:39, 21 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Pani Danusiu oglądałam Maje w ogrodzie piekny odcinek cudowna roslinnosc
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mira 09:11, 21 kwi 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Marzę o tym, abyście to mogli zobaczyć w lipcu




ja też bo o tulipanach majowych muszę zapomnieć to może jest szansa na lipiec


pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ana_art 09:13, 21 kwi 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)


Kochani, tremy żadnej nie było, obejrzałam, podobało mi się. Zwłaszcza najazdy drona
Natomiast chcę podkreślić, że ogród wygląda obecnie inaczej, bardzo inaczej
W zasadzie cały front to już zupełnie inny ogród
Warzywnik jest tutaj w środku, bo wtedy tutaj był kran i była możliwość jego podlewania, no nie sposób lecieć 300 metrów dalej, gdzie rosło pole łubinu czy gryki. Tu gdzie warzywnik i bliżej stawu będzie dom (jeśli będzie) z wielkim tarasem i wyjściem nad staw. Tu gdzie łąka będzie mały domek (taki Cottage) - łąki już nie ma. Powstanie dalej jeśli powstanie. Budujemy frontową rabatę z topiarami.. Formujemy ptaka na stożku i jest już widoczny, a pod nim na ziemi będą rosły mniejsze "ptaszki">

Warzywnik w tym miejscu będzie tylko ten rok. Powstanie inny, masywny warzywnik, dalej. Do maja namioty foliowe będą przeniesione, aby odsłonić widok na ogród wodny nad jeziorkiem...

To ogród w budowie i jego ostateczny plan i podział na "pokoje ogrodowe" jawi się zupełnie inaczej niż jest obecnie. Marzę o tym, abyście to mogli zobaczyć w lipcu

Zaoraliśmy kawałek pola pod ziemniaki.
Robimy sadzonki z wszystkiego, co się da. Tworzymy ogród wodny i ogród wgłębiony. Wsadziliśmy wielkie, ale to wielkie stożki z cisa na grubym pniu, czekały na to od lat na naszej starej bazie. Teraz mają godne miejsce.

wow, pobudziłas wyobraźnie... ja tam przyjadę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
AnnaCh 10:28, 21 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
W niedzielę rano nie dałam rady, ale usiadłam za to pod wieczór, zrobiłam sobie pokrzywę do kubeczka i zasiadłam przy playerze do oglądania.
No cóż, obejrzałam dwa razy i jeszcze mam niedosyt, połączenie kolorów, ilość kwiatów na bylinówkach, warzywnik cudo. Wszystko mnie zachwyca.
A muszę dodać, że nawet mój 6 letni synek się zainteresował i oglądał co chwilę mówiąc, że ta Pani na pewno ma dużo motylków, bo ma tak dużo pięknych kwiatów. Ma 6 lat, a dzięki Ogrodowisku i forum ciągle coś ze mną robi w ogrodzie, zna hortensje i lawendy, jeżówki też wie jak wyglądają, sieje buraczki To dzięki Tobie Danusiu, bo stworzyłaś tak cudowne miejsce, które wciągnęło jego mamę, a on od małego oseska ze mną siedzi w ogrodzie
Dziękuję i dziękuję za ten odcinek, nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak będzie dalej Wam praca szła... To będzie działo sztuki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Pszczelarnia 10:58, 21 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu,

obejrzeliśmy raz i drugi, co chwila naciskając stop, żeby łapać te chwile w Waszej Anglii.

Tyle piękna na raz. Kolorów i kształtów. Maja znakomicie wszystko pokazała.

Moc pracy za Wami, efekty powalają.

PS Trzeba chyba ogłosić konkurs na największego buraka.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Makao_J 11:33, 21 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ana_art napisał(a)

wow, pobudziłas wyobraźnie... ja tam przyjadę

Daj znać. Dojadę do Ciechanowa i dalej pojadę z Tobą
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kasiek 14:01, 21 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Gardenarium napisał(a)



Natomiast chcę podkreślić, że ogród wygląda obecnie inaczej, bardzo inaczej
W zasadzie cały front to już zupełnie inny ogród


To ogród w budowie i jego ostateczny plan i podział na "pokoje ogrodowe" jawi się zupełnie inaczej niż jest obecnie. Marzę o tym, abyście to mogli zobaczyć w lipcu


Hmm a gdyby tak Maja zrobiła porównania ogrodów po latach? Ale mogłaby być ciekawa retrospekcja, tyle ogrodów się zmienia nieustannie, jak rzeka...

U Ciebie zmiany będą wręcz gigantyczne i to z sezonu na sezon - mogłoby byc niezwykle ciekawie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
MartaKozak 16:36, 21 kwi 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Strasznie nabralam ochoty na taki staw kapielowy
Mam nadzieje ze uda mi sie do was zawitac w tym roku rowniez.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies