Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 09:38, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Niezle udalo ci sie przyciac darn, tak prosto. Piekna ta jablon. To ozdobna?I duza pewnie nie rosnie?


Teraz ma kilka metrów, ale korona rozkłada się i nie jest duża. Wysokość pnia około 2 metry plus korona. Do małych ogrodów i dużych też, tylko trzeba kilka wsadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:47, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)
Jest moc i siła w ogrodniczkach
Dziękuję za nazwę jabłonki


Nom, jest siła, nawet ramiona nie bolą od walenia szpadlem w trawnik.
Akurat była taka sama jabłonka i z "głupia frant" jak mówią - mam rabatę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 09:59, 08 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Bardzo ciekawa ta jabłoń może zgapię ?

Danusiu wczoraj wieczorem szukałam inspiracji na moją nową (w sumie to jeszcze nie istniejącą )rabatę no ale myślę ,że już niedługo będzie ..tylko muszę porządnie rozpędzić się z przekopkami

Szukałam połączeń na rabaty równoległe ..leżące na przeciw siebie , bo nie bardzo wiem jak takie obsadzać ? na pewno nie muszą być identyczne ? ale powtarzalność gatunków musi być ..prawda ? jakiś wspólny mianownik


A wracając do moich poszukiwań, to w najciekawszych i najpiękniejszych inspiracjach ..są tylko ogrody Ogrodowiskowe
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 10:03, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ręcznie cięłam, bez deski i bez sznurka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:08, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
deszczowymaj napisał(a)
Bardzo ciekawa ta jabłoń może zgapię ?

Danusiu wczoraj wieczorem szukałam inspiracji na moją nową (w sumie to jeszcze nie istniejącą )rabatę no ale myślę ,że już niedługo będzie ..tylko muszę porządnie rozpędzić się z przekopkami

Szukałam połączeń na rabaty równoległe ..leżące na przeciw siebie , bo nie bardzo wiem jak takie obsadzać ? na pewno nie muszą być identyczne ? ale powtarzalność gatunków musi być ..prawda ? jakiś wspólny mianownik


A wracając do moich poszukiwań, to w najciekawszych i najpiękniejszych inspiracjach ..są tylko ogrody Ogrodowiskowe


Odnośnie ogrodów i inspiracji, tez tak myślę Nie ma siły innej. Muszą rośliny się powtarzać, też zrobię po drugiej stronie te same i ewentualnie coś dodam. Ta jabłoń ma fajnie powycinane liście i ma ciemne kwiaty, co lubię w jabłoniach. Lubię tez czysto białe. Moim zdaniem najmniej spektakularnie wyglądają bladoróżowe, chyba że rosną w pęcherznicach o bordowych liściach lub w wajgelach.

ta jabłoń ma jeszcze jeden atut - piękny pokrój i ciemne liście. Oprócz niej uwielbiam 'Royalty' - mam dwie. Najciemniejsze kwiaty i liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:12, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
deszczowymaj napisał(a)

Szukałam połączeń na rabaty równoległe ..leżące na przeciw siebie , bo nie bardzo wiem jak takie obsadzać ? na pewno nie muszą być identyczne ? mianownik





Wszystko zależy od tego jak to wygląda, jak jest położone. Ja na ten przykład w innej części ogrodu robię równoległe rabaty i każda będzie inna, w środku trawnik.
Ale są bardzo długie, jakieś 25 metrów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 10:16, 08 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie mogę doczekać się tych widoków na żywo, w sobotę o 10 jestem! Rabata wokół wanny odlotowa! Co nie powstanie, to odlotowe! Danusiu, jest Pani naszym Skarbem!
Gardenarium 10:19, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aż tak? Jeju, dziękuję skromnie
Lecę robić dalszy ciąg koło altany, pa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:22, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chciałam napisać coś w twoim wątku, ale masz tylko wizytówkę, specjalnie tylko tak?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 10:24, 08 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ze względów czasowych na razie nie zakładałam wątku, ale przymierzam się i w przyszłym roku będzie Dziękuje!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies