Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

GorAna 19:43, 08 wrz 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Gardenarium napisał(a)
Czy kupujecie już cebule? ja mam już złożone zamówienie w przedsprzedaży, realizacja po 8 września. Ale będę sadzić raczej tylko do gruntu na nowe rabaty.
A do donic tylko na wejście do ogrodu. Mam za to niespodziankę w wielkim trawniku na froncie. Eksplozja w kwietniu/maju/2021. Już się nie mogę doczekać.

Danusiu, to pytanie na czasie
W moim przypadku nazywa się "tulipanozą"
Mam przygotowanych już 3000 cebul, drugie tyle jeszcze nie przebrane, a z ekranu komputera cały czas wołają do mnie cebule takich odmian, których jeszcze nie mam
I co tu na to poradzić?

Cudne zmiany widzę w Waszej Anglii
Mam nadzieję, że kiedyś w końcu tam dotrę
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 19:46, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, ciebie to nikt nie pobije w tulipanach, ja już nie mam tyle siły. 20 tys. przebieraliśmy po donicach, tyle się namnożyło mniej więcej. Już posadzone.

A inne - nowe idą w paczkach kurierami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GorAna 19:49, 08 wrz 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Moje posadzone na przedpłociu w trawie porażka.
Przed nowymi też się wzbraniam, bo ileż można ich mieć
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
BKosimkArt 20:09, 08 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Szalona Danusiu, mówisz że nie masz siły a takie rabaty sama tworzysz, pięknie wyszło! Fajnie będzie jak roślinki nabiorą masy...
Muszę koniecznie się wybrać i obejrzeć te cuda na żywo.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Bog 00:08, 09 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Gardenarium napisał(a)


Chodziło o to, że walka z opuchlakami przy pomocy nicieni (Larvanem) daje coś, a nawet dużo, ogranicza bowiem liczbę opuchlaków bardzo znacząco, ale ich nie likwiduje całkowicie, a Larvanem na 1 hektar kosztowałby fortunę

W bukszpanowym po zastosowaniu nicieni zamiast 300 opuchlaków dziennie, znajdowaliśmy 10. Ale teraz znowu są.


Danusiu to masz duża inwazję tego szkodnika
pisałaś niedawno o stosowaniu Mospilanu na opuchlaki robiłaś może próby z tym środkiem?
Zaczelam stosować wrotycz w swoim małym ogrodzie jedza mi głównie rozaneczniki liczę że zadziała
Gardenarium 06:58, 09 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam teraz liczenia opuchlaków w bukszpanowym, liczenie było 4 lata temu i wtedy stosowaliśmy nicienie. Teraz nie liczę opuchlaków, ale różaneczniki wyglądają dobrze, gorzej z bluszczem. Ja w każdym razie odpuszczam, bo mnie w domu praktycznie nie ma.

Do Mospilanu jeszcze nie "dotarliśmy". Za dużo tego na głowie mamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:12, 09 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
GorAna napisał(a)
Moje posadzone na przedpłociu w trawie porażka.


Chciałabym aby to wyglądało u mnie w trawie tak, ja tylko mam o wiele więcej kolorów, bo zrobiłam mix wszystkiego co było w donicach. Zdjęcie zrobiłam przy zamku w Niemczech na jakiejś imprezie ogrodniczej.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 07:43, 09 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jeja ile stron musiałam nadrobić! Trawniczek zdjęty równiutko, wanna w roślinach miodzio. Jabłonka super! Pieknie Wam to idzie!

A łąka z tulipanami będzie cudownie wyglądać!!! Super Danusiu!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 08:47, 09 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Tulipany w trawie będzie przepięknie zresztą wszystko jest the best życzę dużo siły do dalszych prac.
Pszczelarnia 01:47, 10 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, no po prostu odlotowa rabatka, szast - prast! I teraz będzie za mną (wielbicielką jabłoni wszelkich) chodzić jabłoń Freja.


Twoje zdolności do kreowania (i krojenia szpadelkiem) przestrzeni oraz oswajania przedmiotów nie mają sobie równych.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies