Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Anusia 13:57, 08 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Gardenarium napisał(a)


Drogi obecnie są super, zapraszam


Cały czas mam na uwadze Wasz ogród jak tylko będziemy wybierać się w stronę Wa-wy. Pewnie trochę to potrwa bo ja sama w trasę się nie wybiorę, jestem za słaby kierowca Wszystkie wyjazdy zawsze z mężem, gdyby było inaczej to dawno bym już u Was była.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 14:52, 08 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Gardenarium napisał(a)
Będę wyławiać, a u nas wieje, więc liście polecą dalej chyba. Nie jest to dla mnie uciążliwe. Z fontanny przed szklarnią wyławiam a tutaj to rękami się wyjmie codziennie.
Trawniczek miał nierówną grubość bo zdejmowałam szpadlem więc musiałam regulować ziemię pod spodem. Tak idealnie nie wyszło, ale się wyrówna

Nie widać nic, wygląda jak by tam rósł. Ja w oczku z balii pod orzechem i brzozami tak wyławiam, ale te orzechowe ciężkie szybko toną i robi się woda brązowa, trzeba bardzo pilnować.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bog 17:00, 08 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
antracyt napisał(a)
[img


Piękne zdjęcie to pierwsze
Bog 17:12, 08 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Gardenarium napisał(a)


Dają, ograniczają populację nicieni i w bukszpanowym walczyliśmy, koszt duży masakra a tutaj koszt byłby n i e w y o b r a ż a l n i e wielki. Nie stać mnie na nicienie na 1 hektar póki co. Wolę krety.


Danusiu nie zrozumiałam o co chodzi z tymi nicieniami?
Bog 17:29, 08 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Gardenarium napisał(a)



Pięknie obsadziłaś to miejsce różnymi roślinami bardzo mi się podoba.
brysia 17:35, 08 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Gardenarium napisał(a)
Czy kupujecie już cebule? ja mam już złożone zamówienie w przedsprzedaży, realizacja po 8 września. Ale będę sadzić raczej tylko do gruntu na nowe rabaty.
A do donic tylko na wejście do ogrodu. Mam za to niespodziankę w wielkim trawniku na froncie. Eksplozja w kwietniu/maju/2021. Już się nie mogę doczekać.


Ja w tym roku kupiłam 50 szt białych i 50 szt ciemnych Queen of night i teraz zastanawiam się jak je posadzić razem? Chcę pas wzdłuż rabaty, ale teraz zastanaiam się czy nie powinnam mieć więcej jednego koloru, a mniej drugiego? Danusiu co poradzisz? Widziałam gdzieś u ciebie takie zestawienie. Jak je mieszać?
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
MiluniaB 17:40, 08 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Fajne ciemne żurawki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gardenarium 19:24, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bog napisał(a)


Danusiu nie zrozumiałam o co chodzi z tymi nicieniami?


Chodziło o to, że walka z opuchlakami przy pomocy nicieni (Larvanem) daje coś, a nawet dużo, ogranicza bowiem liczbę opuchlaków bardzo znacząco, ale ich nie likwiduje całkowicie, a Larvanem na 1 hektar kosztowałby fortunę

W bukszpanowym po zastosowaniu nicieni zamiast 300 opuchlaków dziennie, znajdowaliśmy 10. Ale teraz znowu są.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:25, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
brysia napisał(a)


Ja w tym roku kupiłam 50 szt białych i 50 szt ciemnych Queen of night i teraz zastanawiam się jak je posadzić razem? Chcę pas wzdłuż rabaty, ale teraz zastanaiam się czy nie powinnam mieć więcej jednego koloru, a mniej drugiego? Danusiu co poradzisz? Widziałam gdzieś u ciebie takie zestawienie. Jak je mieszać?


Po połowie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:26, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MiluniaB napisał(a)
Fajne ciemne żurawki


Cały czas daję te same wszędzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies