Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 09:02, 17 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MiluniaB napisał(a)
Danusiu czy kordyliny w donicach mają szansę przetrwać tegoroczną zimę. Obecnie wyglądają źle, ale czy one odbiją czy po nich?


To będzie zależało, czy pieniek zmarznie czy nie. Jeśli będzie miękki u góry, utnij aż do twardego, jeśli to będzie nawet przy ziemi. Wstaw potem do ciepłego miejsca i nawoź nawozem płynnym np. florovitem.
Ja tak zrobiłam, bo jedna mi zrobiła się "kapluchowata" więc nie wyrzucałam a ucięłam przy ziemi. Odbijała długo, ale w jeden sezon zrobiła się taka kępa, że hej.

Jeśli nasada pnia też zmarznie to już nie odbije i do wyrzucenia.
Ja na zewnątrz nie zostawiam, w tym roku wszystkie oprócz dwóch wysokich, paskowanych z bukszpanowego, postawiłam do namiotu otoczonego podwójnie "bąbelkami"
i tam mam grzejnik olejowy. Podlałam tylko dwa razy, teraz nie mam tam dojścia.

Termometr wskazuje na plusie, więc mam nadzieję, że przetrwają. Takich ilości kordylin nie jestem w stanie przechować w garażu, a ogrzewanie szklarni wyszło
nieekonomicznie i za duży bałagan potem, a mnie jest potrzebna wysprzątana na kwiecień czy marzec.

To ta przycięta - zielona. W namiocie trzymam też pelargonie na wózkach belgijskich.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:04, 17 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed wywiezieniem poczyściłam je, ale i tak mają szarą pleśń. No cóż, wiosną się przytnie to co przeżyło.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:04, 17 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gapowe się płaci. Otóż wczoraj była szadź, Witek wezwał mnie na zdjęcia, pojechałam. Narobiłam się zdjęć, że hoho. Ale cóż, w aparacie nie było karty, została w czytniku, a wyświetlacz w aparacie nie działa, więc pstrykałam bez opamiętania i nic.... no pluję sobie w brodę...
Taka szansa była w tym roku tylko raz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiluniaB 11:14, 17 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dziękuję Danusiu za informację odnośnie kordylin - tak zrobię. Ładnie ta zielona odbiła Piękne masz kordyliny, różne kolory. U mnie tylko wiśniowe, ale bardzo je polubiłam
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gardenarium 11:29, 17 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam jeszcze więcej odmian, tylko szukanie zdjęć za dużo zajmuje. Ale fakt, dużo jest odmian, mam też takie bardzo ciemne, prawie czarne i szerokie liście mają. Nie wiem co z nimi...poczekamy do wiosny, rozbebeszymy namiot i się zobaczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gaby3003 18:35, 17 lut 2021


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377
Gardenarium napisał(a)
Gapowe się płaci. Otóż wczoraj była szadź, Witek wezwał mnie na zdjęcia, pojechałam. Narobiłam się zdjęć, że hoho. Ale cóż, w aparacie nie było karty, została w czytniku, a wyświetlacz w aparacie nie działa, więc pstrykałam bez opamiętania i nic.... no pluję sobie w brodę...
Taka szansa była w tym roku tylko raz


no cóż .... ogon można sobie odgryźć....! bez bólu
mocne.. śnieżnie.. pozdrowienia z kaszub
____________________
sylwia_slomc... 18:57, 17 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Danuś dziękuję za podpowiedzi Oglądam sobie właśnie może jeszcze coś do głowy wpadnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 13:27, 18 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabrysi witaj. Sylwio również.Pozdrawiam też wszystkich zaglądających niezalgowanych Są ich tysiące, widzę to po odsłonach

Dzisiaj nadrobiłam zdjęcia, wzięłam dwa aparaty i dwie karty oraz 6 akumulatorków zapasowych

Popadało, Witek znowu zadzwonił, że robią kurnik i coś tam jeszcze i że jest puchowa śnieżna pierzynka. No to nie bacząc na nic, pojechałam, uzbroiłam się w aparaty i do dzieła. Kilka zdjęć pokażę.








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:27, 18 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Tu będzie kawiarenka, powoli wyposażam ją.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:28, 18 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies