Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 23:29, 19 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Gardenarium napisał(a)
Chłopaki zrobili długie koryto do uprawy truskawek w namiocie. W środku opalone deski ogniem.

Gdybym wcześniej pomyślała o tym ogniu przed montażem to bym się tak nie bała, ale teraz w całości to się boję, że spalę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:35, 19 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gardenarium napisał(a)



Cudowne ujęcie
I to z doniczką , świetnie wyglądasz Danusiu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:47, 19 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Danusiu zobacz znalazłam coś takiego
https://drewnochron.pl/Porady-i-inspiracje/Inspiracje/Nowy-wyglad-drewnianych-domkow-dla-ptakow

Mają takie które można zastosować bezpiecznie i dedykowane do budynków gospodarskich, poczytałam atest i karty charakterystyki.
Ale masz rację nie każdy produkt można bezpiecznie przy zwierzętach zastosować, nawet od nich też czytałam kilka innych i pisało, żeby unikać kontaktu ze zwierzętami. Tak, ze dziękuje za zaświecenie lampki w głowie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 07:50, 20 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)

...ważne żeby ptakom było dobrze Danuś, a u Was na pewno tak będzie bo kochacie zwierzętaMnie bardziej chodzi na tych fotkach o rozwiązania w montażu jakie zastosujecie, czasem dobrze podpatrzyć jak sobie kto inny radzi z różnymi łączeniami. Kilka razy przy budowie wymyślać musieliśmy co dalej i jak robić.
Drewnochron jak wyschnie nie ma zapachu wcale.... całą podbitkę mam nim zrobioną w domy, a wróble i mazurki gniazdują nad nią z wielką chęcią co sezon....muszę poczytać. Kurcze nie mam takiej opalarki ani wyczucia, boję się z dymem puścić wszystkiego, to sosna, żywiczne to się będzie fajczyć aż miło....
Naturalnie by było najlepiej, ale ognia boję się użyć, trzeba by to robić pojedyncze deski może, a u nas gotowe prawie stoi. Będę myśleć jeszcze.....najwyżej niczym nie zabezpieczę tylko kiedyś deski znowu się na podłodze wymieni. Dziękuję Idę czytać o drewnochronie... jak to z nim jest.
U nas w planie trociny , piasek, kora i ścinki bylin i traw.


To prawda, Witek ma swoje przemyślenia, bo gdy był dzieckiem mieli 300 kur, więc sobie w myślach "zorganizował" ten kurnik. Wczoraj nic nie robili z kurnikiem bo był mróz. Jak pojadę to cyknę fotki. Łączenia - nie wiem o co chodzi, o rogi kurnika?
Pewnie "stolarskie" jakieś znane

Z zabezpieczaniem nie doradzę, bo nie wiem. Nasz będzie pewnie tylko z zewnątrz jakoś "pomalowany" czy zabezpieczony, albo pozostawiony "na szaro" Lubię patynę albo czarny/antracytowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiluniaB 07:56, 20 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Danusiu u mnie ładna pogoda nareszcie
Ruszam dzisiaj do ogrodu troszkę ogarnąć.
A Ty Danusiu jakie prace planujesz na nadchodzące dni?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 09:16, 20 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Gardenarium napisał(a)


To prawda, Witek ma swoje przemyślenia, bo gdy był dzieckiem mieli 300 kur, więc sobie w myślach "zorganizował" ten kurnik. Wczoraj nic nie robili z kurnikiem bo był mróz. Jak pojadę to cyknę fotki. Łączenia - nie wiem o co chodzi, o rogi kurnika?
Pewnie "stolarskie" jakieś znane

Z zabezpieczaniem nie doradzę, bo nie wiem. Nasz będzie pewnie tylko z zewnątrz jakoś "pomalowany" czy zabezpieczony, albo pozostawiony "na szaro" Lubię patynę albo czarny/antracytowy.

Jak np. połączyliście drewno do metalowej kontrukcji na kółkach i jak potem do tego ścianki. Ja też najpierw myślałam niczym podłogi nie impregnować nie malować, ale boję się, ze to drewno w połączeniu z amoniakiem z odchodów szybko zbutwieje...
A tak to impregnacja też tylko od zewnątrz, a środek surowy, tylko o tą podłogę mi chodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 09:59, 20 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MiluniaB napisał(a)
Danusiu u mnie ładna pogoda nareszcie
Ruszam dzisiaj do ogrodu troszkę ogarnąć.
A Ty Danusiu jakie prace planujesz na nadchodzące dni?


Milunia, żadnych - u nas braja i roztopy pewnie, a wczoraj jeszcze była lodowica Ja to za miesiąc nie wiem czy zacznę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:01, 20 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Dużo tego śniegu - u mnie niemal zostało samo błoto może uda mi się przyciąć graby jutro


Jeju, jak wam zazdroszczę, gdzie wy mieszkacie kochani, że coś możecie już robić. Ja zapadam się po kolana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:01, 20 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
PrawieBory napisał(a)
Danusiu, piękne zimowe fotki. Fajnie, że udało Ci się taką śnieżna i słoneczną zimę uwiecznić. Kolejna śnieżna zima nie wiadomo kiedy. Może znów za kilka lat
U mnie też dosypało kolejne 20 cm śniegu. Kiedy to zniknie? Ja już czekam na wiosenne porządki w rabatach


Ja też czekam, musi śnieg zniknąć i jako tako po japońsku się osuszyć trochę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:02, 20 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Przepięknie Danusiu! I super wyglądasz

nie mogę się doczekać kurnika u Was

pozdrawiam!!


Ja też, a dzisiaj mnie podkusiło poszukać świnek mongolica kudłatych. Ciekawe co Witek powie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies