Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Iwona100 10:16, 15 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Danusiu piękne zdjęcia pięknych roślin Chciałam zapytać ,kiedy można się spodziewać Twojej książki o warzywnikach i czy będzie w niej też o sadzie? Bardzo cenne są Twoje rady i doświadczenie . Dzisiaj właśnie w Twojej nowej książce wyczytałam ,żeby z jabłoni usuwać część zawiązków owocowych. Tak też zrobię. Niektóre moje jabłonie miały mnóstwo owoców ,ale były one małe .
Pozdrawiam
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 11:06, 15 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, to ważne aby owoce nie były drobne, a także, aby same nie spadały. Jabłoń jeśli nie ma siły wyżywić wszystkiego, to zrzuca część zawiązków, ale warto jej w tym pomóc dla dorodnego plonu

O warzywnikach mam oddać do k. marca, potem układanie- przesuwanie przez wydawnictwo, myślę że koniec lata albo wrzesień. Nie chcą szybko - bo mają inne książki, więc nie zdążą. Ja już mam gotową.

O sadzie nie będzie. Za duży byłby zakres. I tak mam napisane 39 rozdziałów. Podejrzewam, że to się nawet powinno podzielić na dwa tomy Bo chcę, aby było dużo zdjęć, rysunków, planów. Co wyjdzie, nie wiem, zależy od wydawcy.

Ale zastanowię się, gdzie by to wcisnąć, jakieś podstawowe rzeczy. Wiesz chyba nie da się, bo jak zaczniesz o sadzie to zaraz trzeba wszystko by napisać, wszystkie możliwe gatunki drzew i krzewów, cięcie, formowanie itp...palmety, sznury.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 15:53, 15 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Cieszę się na odzew, czyli nie zwariowałam jeszcze

A gdzież tam fantastyczne te zdjęcia. Do twarzy ci, w nasyconych kolorach i na takim tle
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
marba 16:19, 15 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gardenarium napisał(a)

Gdy tam wchodzę to je dotykam, głaszczę i całuję. Czy to normalne jest?



Jak najbardziej, normalne. Ja z moimi rozmawiam.
Piękne widoki.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Anabell 18:59, 15 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gardenarium napisał(a)
Cieszę się na odzew, czyli nie zwariowałam jeszcze


Danusiu!
cytuję tylko odzew ale mam tak samo, tak je lubię.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Iwona100 21:53, 15 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Czekam zatem cierpliwie na kolejną książkę .Najważniejsze ,że będzie Rozumiem,że sad to mnóstwo tematów w zasadzie na osobną książkę. Zatem może kiedyś napiszesz kolejną- właśnie o sadzie. W aktualnej książce też zamieściłaś informacje m. in. o warzywniku i sadzie .To bardzo pomocne rady
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 22:02, 15 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwonko, mam na razie w planie inne tematy np. rabaty angielskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwona100 22:18, 15 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Super . To faktycznie przyjemniejsze tematy, zdjęcia ,rady. Tym bardziej ,że wielokrotnie widziałaś takie ogrody i rabaty na żywo.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
MiluniaB 10:04, 16 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Danusiu czy kordyliny w donicach mają szansę przetrwać tegoroczną zimę. Obecnie wyglądają źle, ale czy one odbiją czy po nich?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gardenarium 08:42, 17 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwona100 napisał(a)
Super . To faktycznie przyjemniejsze tematy, zdjęcia ,rady. Tym bardziej ,że wielokrotnie widziałaś takie ogrody i rabaty na żywo.


Zamierzam pokazać najlepsze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies