Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

Muszelka 21:58, 28 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)


Grażynko, pamiętasz jak to odmiana? Jak wysoko rosną? Z zewnątrz płatki są czerwone, a w środku żółte?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
gogo 22:28, 28 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Muszelko, niestety nie znam nazwy / są z czasów z przed O. /, coś mi tylko majaczy, że to wczesne skalne.
Tak, czerwone są z zewnątrz, to taki odcień muśnięty różowym.
Są niskie, mają 30 cm, ale kwitną krótko.
Nie wiem, co mam ustawione źle w aparacie, bo mi zmienia kolory, a instrukcja, to wersja skrócona

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AniazUroczyska 22:34, 28 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Śliczne te tulipanki! U Was wszystko jakoś wcześniej, u mnie dopiero kiełki ledwo z ziemi wychodzą.
gogo 22:44, 28 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
AniuzUroczyska, to są najwcześniejsze tulipany, pozostałe jeszcze śpią.
Podobnie żonkile i narcyzy i szafirki.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Muszelka 22:54, 28 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)
Muszelko, niestety nie znam nazwy / są z czasów z przed O. /, coś mi tylko majaczy, że to wczesne skalne.
Tak, czerwone są z zewnątrz, to taki odcień muśnięty różowym.
Są niskie, mają 30 cm, ale kwitną krótko.

Mam bardzo podobne, botaniczne odm. 'Cynthia'. Ale moje mają chyba węższe liście.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:58, 28 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)

Nie wiem, co mam ustawione źle w aparacie, bo mi zmienia kolory, a instrukcja, to wersja skrócona

Na kolor fotografowanego obiektu duży wpływ ma światło oraz odpowiednie ustawienie balansu bieli.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
gogo 00:31, 29 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jest możliwość ustawienia balansu bieli, ale jak to zastosować w konkretnych sytuacjach, no, nie umiem
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Muszelka 00:57, 29 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)
Jest możliwość ustawienia balansu bieli, ale jak to zastosować w konkretnych sytuacjach, no, nie umiem

Grażynko, najprościej nastawić aparat kierując się narysowanymi ikonkami.
Spróbuję wytłumaczyć Ci w bardzo prosty sposób.

Jeśli robisz zdjęcie np. w słoneczny dzień, to musisz nastawić w aparacie ikonkę „słońce”. Gdy o tym zapomnisz i aparat w słoneczny dzień będzie ustawiony na „chmurkę”, to na bank kolory na zdjęciach wyjdą zażółcone.

Jak działa nastaw balansu bieli możesz sprawdzić np. teraz, w pomieszczeniu, przy sztucznym świetle. Połóż na stole białą kartkę i pobaw się nastawem balansu bieli w aparacie. Zrób zdjęcia tej białej kartki przesuwając kolejne ikonki. Zdziwisz się, jak różny kolor będzie miała na zdjęciach Twoja biała kartka.

Oczywiście prawidłowy nastaw aparatu będzie ten, na którym kartka na zdjęciach będzie w kolorze białym (a nie żółtym, fioletowym, szarym, brązowawym…). Prawidłowy nastaw balansu bieli można rozpoznać na zdjęciu właśnie po odwzorowaniu bieli. Biel musi być biała Wówczas wszystkie pozostałe kolory na zdjęciu będą OK.

Poeksperymentuj W praktyce szybciutko załapiesz.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
gogo 01:35, 29 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Muszelko, dzięki
Nie wiem, czy to co napisałaś, odnosi się do zwykłej cyfrówki Nikon.
Balans bieli był na 0, przy przesuwaniu faktycznie biel się zmieniała.
Muszę jeszcze to rozgryźć, choć przy skróconej instrukcji będzie trudno.
Poza tym mam ustawiony tryb automatycznego wyboru programu, uznałam, że to idealne dla mnie, wszystko samo się zrobi.
Niestety nie wychodzi
I jak robię zbliżenie np. listków, to wychodzi nieostre, mimo zielonego kwadracika na ekranie.
Nawet jak włączę tryb makro, to zdjęcie jest zamazane.
Wzór graficzny np. serwetki szydełkowej odczytuję bez problemu, to ze sprzętem technicznym ciężka sprawa.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Muszelka 01:57, 29 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Grażynko, wpisz dokładny typ Twojego aparatu do wyszukiwarki. Może będzie w necie pełna instrukcja.
Poświęć trochę czasu i popróbuj zrobić zdjęcia jakiemuś kwiatkowi z różną głębią ostrości. Podejdź do niego, oddal się trochę. Ćwicz. Ćwiczenie czyni mistrza
Też mam aparat cyfrowy.


Ps. Wzór graficzny np. serwetki szydełkowej byłby dla mnie czarną magią
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies