Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

Anda 15:04, 19 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Witaj Widzę, że jesteś kolejną różomaniaczką. Masz świetną kolekcję różaną Zaznaczam wątek, będę zaglądać Pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adkawi 21:24, 19 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Rosarium untersen mam również,śliczna różyczka tylko u mnie rośnie w półcieniu i trochę chorowała,muszę ja dać w inne miejsce chyba.Jak myslisz Gosiu?
Pochwalę sie .Zamknęłam koszyk we floribundzie wybrałam takie roze
Geoff Hamilton
Soeur Emmanuelle - Dieter Muller
Parfum Flower Circus
Johann Wolfgang v. Goethe Rose
chados beauty
____________________
Adrianna
MalgosiaW 14:49, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Rosarium untersen mam również,śliczna różyczka tylko u mnie rośnie w półcieniu i trochę chorowała,muszę ja dać w inne miejsce chyba.Jak myslisz Gosiu?
Moja Rosarium Uetersen rosła w miejscu bardzo słonecznymi i kwitła wściekle w czerwcu. Ale teraz przenoszę ją w inne miejsce, zobaczymy jak sobie poradzi. Ona odrobinę podatna jest na mączniaka (u mnie nigdy go nie miała) i na czarną plamistość (zwykle w lipcu obrywałam chore, dolne listki, potem wypuszcza już zdrowe). Dlatego dobrze posadzić przed nią trawy lub byliny i zasłonić takie golasy jak tu:


MalgosiaW 14:51, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)

Pochwalę sie .Zamknęłam koszyk we floribundzie wybrałam takie roze
Geoff Hamilton
Soeur Emmanuelle - Dieter Muller
Parfum Flower Circus
Johann Wolfgang v. Goethe Rose
chados beauty


Fajna lista Różę Geoff Hamilton mam, a Goethe właśnie zamówiłam

Soeur Emmanuelle - Dieter Muller – nie mam niestety, ponoć pięknie pachnie,
Parfum Flower Circus – z serii Circus mam tylko Pashminę (nie wiem dlaczego tylko ją.) Myślę się poprawić
Chados Beaty - lubisz widzę pachnące

MalgosiaW 15:12, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Anda napisał(a)
Witaj Widzę, że jesteś kolejną różomaniaczką. Masz świetną kolekcję różaną Zaznaczam wątek, będę zaglądać Pozdrawiam

Dziękuję. Strasznie mi miło. Ja będę zaglądać do Ciebie po porady
MalgosiaW 21:14, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dziękuję dziewczyny.

kawa8002 - Kasiu okrywowe to moje pierwsze róże w ogrodzie. Od nich się wszystko zaczęło.

Gonia - oj, będę kusiła dalej

Zawitka
- oczywiście postaram się zawsze pomóc
MalgosiaW 21:23, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Muszę pokazać fajną, zdrową różę. Rośnie w kiepskim miejscu, bo ma bardzo sucho, tuje robią złą robotę. Kwiaty bardzo trwałe, jeśli chodzi o długość kwitnienia drugiej takiej chyba nie mam. Kolor róży tak zmienny, że nie udało mi się jej połączyć z żadną inną. Rosną więc sobie same. Myślę dodać na wiosnę coś w te trawy


Acropolis


adkawi 19:11, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Gosiu no tak jakoś mi się wybrało ze wszystkie pachnące.Pashminy mam dwie sztuki.. w tym roku były sadzone na wiosnę i nie sa jeszcze tak bardzo rozrośniete ,natomiast Munstead Wood ,również z tego roku, bardzo ładnie przybrała na masie i kwitnie do tej pory..cudna róża no i ten zapach.Bardzo podobają mi się rownież róże wielokwiatowe,moze cos polecisz Gosiu?
____________________
Adrianna
MalgosiaW 12:26, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Witaj Gosiu no tak jakoś mi się wybrało ze wszystkie pachnące.Pashminy mam dwie sztuki.. w tym roku były sadzone na wiosnę i nie sa jeszcze tak bardzo rozrośniete ,natomiast Munstead Wood ,również z tego roku, bardzo ładnie przybrała na masie i kwitnie do tej pory..cudna róża no i ten zapach.Bardzo podobają mi się rownież róże wielokwiatowe,moze cos polecisz Gosiu?
Z wielokwiatowych to oczywiście Chopin i Ascot. Miałam Auguste Luisa ale kolor mi nie pasował, ale róża zdrowa.
MalgosiaW 22:23, 03 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Gdy ma się słabość do zielonego nie można przejść obok takiej różanki

Z ostatniego wyjazdu: zamek w Malborku, a dokładniej taras południowy – Ogród

Te skrzynki robiły niesamowite wrażenie.

I białe pergole obsadzone różami pnącymi. Ciekawie musi być tam w lecie.

Róże New Dawn z czerwonymi(może to Flammentanz). Bałabym się takiego połączenia kolorów w swoim ogrodzie, a tu proszę jak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies