Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Pokaż wątki Pokaż posty

Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Helen 06:13, 31 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Hej, śliczne masz róże i ogród ładnie skomponowany o piesku nie wspomnę

Ale przyszłam obejrzeć donice...
____________________
Helen - Hortensjowo
UlaB 09:27, 31 lip 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
aga_podlasie napisał(a)


Hostom tam najwyraźniej doskonale, ale patrzę, że jeszcze w te wolne miejsca coś by się przydało. Może zawilec jesienny? U mnie rozszalał się tak, że go co roku wyrywam, jeśli chcesz to wiosną mogę trochę wykopać.

Nowe dziecko przesłodkie


Agata!!!!!
Tam juz są zawilce siedzą w kąciku na rozmnozenie puste miejsca to pozory (jesli mowisz o kwadracie na srodku) - z gory widac ze tam sie dzieje
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 09:27, 31 lip 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Helen napisał(a)
Hej, śliczne masz róże i ogród ładnie skomponowany o piesku nie wspomnę

Ale przyszłam obejrzeć donice...


Obfoce to i owo w wolnej chwili i wstawie, chociaz aktualnie wiekszosc jest po prostu poustawiana wokol szarego potwora.
Mam chyba tylko to w miare swieze

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
aga_podlasie 23:37, 31 lip 2020


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
UlaB napisał(a)


Agata!!!!!
Tam juz są zawilce siedzą w kąciku na rozmnozenie puste miejsca to pozory (jesli mowisz o kwadracie na srodku) - z gory widac ze tam sie dzieje


Chodziło mi o te miejsca przy hostach, pod oknami. Ale jak masz zawilce, to znaczy, że myślimy podobnie A jak trzeba ich więcej, to chętnie oddam.
Pozbywam się w tym roku kilkudziesięciu śmiałków, ale tam się nie nadają i w ogóle oddanie ich komukolwiek, to by była niedźwiedzia przysługa...
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Kasiek 15:30, 26 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ciekawa jestem, jak rozwinie sie dalsze upiekszanie studni
____________________
Bawarka
UlaB 16:38, 26 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kasia, w tym roku sie nie rozwijało ale zerkalam regularnie jak nabiera objetosci to, co juz jest. Mysle, ze te pasy pod ścianami zostawie na razie w spokoju w takiej formie funkiowej, wszystkim sie podoba, nie zawadza w kwestiach ppoż, a pomysle dalej nad środkiem i sprobuje przekonac kogo trzeba do tego co wydumam, równiez by zmieniono kolorystykę ławek. Ten rok nie był dobry na zmiany w studni, najblizszy tez nie zapowiada sie dobrze (duzo pracy, krotkie deadliny), ale jako ze stalam sie juz cierpliwą ogrodniczką, a do emerytury mam jeszcze ze 20 lat, nie robie z tego problemu - jeszcze bedzie pieknie. Moze kiedys ktos bedzie pamietal ze sie do tego przyczynilam i posmiertnie dostane patronat nad tym patio HAHAHA Aule w budynku juz zajęte
A tymczasem planuje w glowie nasadzenia na działce nad jeziorem i juz wiem, ze moj mikroogrod przy domu zasili takze tamto miejsce jestem na etapie "wyczyszczone, rolnik zaorał poplon, stoi ogrodzenie, a na tarasie juz czekają pierwsze drzewa w donicach". Zawsze gdzieś coś sie dzieje
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kasiek 16:52, 26 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
UlaB napisał(a)
Kasia, w tym roku sie nie rozwijało ale zerkalam regularnie jak nabiera objetosci to, co juz jest. Mysle, ze te pasy pod ścianami zostawie na razie w spokoju w takiej formie funkiowej, wszystkim sie podoba, nie zawadza w kwestiach ppoż, a pomysle dalej nad środkiem i sprobuje przekonac kogo trzeba do tego co wydumam, równiez by zmieniono kolorystykę ławek. Ten rok nie był dobry na zmiany w studni, najblizszy tez nie zapowiada sie dobrze (duzo pracy, krotkie deadliny), ale jako ze stalam sie juz cierpliwą ogrodniczką, a do emerytury mam jeszcze ze 20 lat, nie robie z tego problemu - jeszcze bedzie pieknie. Moze kiedys ktos bedzie pamietal ze sie do tego przyczynilam i posmiertnie dostane patronat nad tym patio HAHAHA Aule w budynku juz zajęte
A tymczasem planuje w glowie nasadzenia na działce nad jeziorem i juz wiem, ze moj mikroogrod przy domu zasili takze tamto miejsce jestem na etapie "wyczyszczone, rolnik zaorał poplon, stoi ogrodzenie, a na tarasie juz czekają pierwsze drzewa w donicach". Zawsze gdzieś coś sie dzieje


Ula, zainteresowalo mnie to miejsce bo tu gdzie mieszkam, w wielu klinikach jest taki zimowy ogrod. Czesto jest zadaszony, czasami taka studnia jest otwarta u gory.Zawsze mi sie to podobalo, dlatego ciekawa bylam, jak u Ciebie sie to zakonczy Jestem pewna, bo juz widac fajne efekty, ze i w przyszlosci bedzie pieknie
Dalsze plany, tez bardzo zachecajace by czytac Twoj watek
____________________
Bawarka
UlaB 22:04, 28 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002


Rzeczony kącik. Bardzo przepraszam, ze foto obrocone ale tak mi sie wstawiaja zdjecia w orientacji pionowej wgrywane z telefonu :/
U sąsiadow obok (kawalek dalej) rosną 2 dęby. Mysl ze zaraz za olchami jest jakus ciek wodny (rów?) - musze tam spojrzec przy okazji.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 22:09, 28 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kasiek napisał(a)


Ula, zainteresowalo mnie to miejsce bo tu gdzie mieszkam, w wielu klinikach jest taki zimowy ogrod. Czesto jest zadaszony, czasami taka studnia jest otwarta u gory.Zawsze mi sie to podobalo, dlatego ciekawa bylam, jak u Ciebie sie to zakonczy Jestem pewna, bo juz widac fajne efekty, ze i w przyszlosci bedzie pieknie
Dalsze plany, tez bardzo zachecajace by czytac Twoj watek


Kasia, ta studnia jest wlasnie bez dachu - takie patio. Budynek ma 3 pietra. Wewnatrz budynku mamy dzieki pasji kilku osob bardzo duzo roslin - gdzies wczesniej pokazywalam kilka zdjec.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Roocika 08:20, 29 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przyszłam od Danusi, jeżeli masz mokro, olchy, dęby i brzozy oraz ciek wodny to trochę jak u mnie. Przy cieku rosną u mnie choiny kanadyjskie, miały dobrze przygotowaną ziemię. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies