Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

DanielES 17:49, 01 mar 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Ok dziękuję za odpowiedź. Poczekam i wygrabie dokładnie spleśniała trawę. Ale mimo wszystko użyć preparatu ? I kiedy jeśli już? Od razu po wygrabieniu i potem zrobić dosiewke?
Gardenarium 11:21, 02 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Wygrabienie w momencie gdy wyschnie ten trawnik (nie teraz)
2. Oprysk
3. Posypanie ziemią
4. Dosiewka gdy kwitną forsycje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 14:55, 02 mar 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Super. Dziękuję za porady. Dostosuje się i zobaczymy co z tego wyjdzie . Pozdrawiam
Gardenarium 15:54, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie tylko, co z tego wyjdzie, dalsza prawidłowa pielęgnacja jest ważna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
crogher 09:47, 04 mar 2021

Dołączył: 04 mar 2021
Posty: 1
Witam,

Tez na ogrodzie mamy takie kopczyki, i wiem ze to po dżdżownicach [bo sam kilka znalazlem].

Mierzyłem ph gleby i mamy kolo 6pH. Niby dobre pH gleby jest pomiedzy 5.5-6.5.

Czy jest jakis sposob aby sie pozbyc dżdżownic? Niby dżdżownica jest pozyteczna, ale chodzenie po trawie gdzie tych kopczykow jest z 1000 - jest mało przyjemne.

Poprosze o poradę?

Pozdrawiam
DanielES 11:05, 04 mar 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Gardenarium napisał(a)
To nie tylko, co z tego wyjdzie, dalsza prawidłowa pielęgnacja jest ważna.

No i właśnie tu jest trochę problem bo jestem początkującym "ogrodnikiem" ale lubię dbać o swoje roślinki i mam nadzieję że dzięki pomocy forum odpowiednio zadbam o trawkę w tym roku. Pozdrawiam
Gardenarium 19:26, 04 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, my tutaj dobrze szkolimy Trawniki jak brzytwa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Forkas 13:19, 17 maj 2021

Dołączył: 13 wrz 2020
Posty: 2
Witam wszystkich fanów zielonej murawy, zarówno tych doświadczonych jak i początkujących jak ja.

Mam do Was pytanie - ostatnio na moim trawniku pojawiło się sporo pewnej zieleniny której nie potrafię nazwać.
Jak sobie z nia poradzić? Krótkie koszenie? I przede wszystkim co to jest?

Dołączam zdjęcia.

Pozdrawiam
golytm 20:45, 07 cze 2021

Dołączył: 07 cze 2021
Posty: 1
Witam wszystkich.

Prośba o pomoc - trawnik ma 4 lata, w zeszłym roku trochę go zaniedbaliśmy. Pojawiły się przebarwienia takie jak na załączonych zdjęciach. Co to jest i czy jest na to jakichś sposób?
Pozdrawiam serdecznie.


MMarcin 15:35, 12 cze 2021

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Trawa siana 20 dni temu, nasiona Barenbrug Water Saver, podlewana regularni max co dwa dni, nie nawożona.
Przed sianiem rozrzucony obornik granulowany bydlęcy i wymieszany z ziemia (po wysianiu przyszedł deszcz, obornik się rozłożył).
Zaczyna się dziać coś z trawa obecnie jakieś żółte źdźbła trawy, całe kępki miejsca porażone czymś ? To jakas choroba ? Brak wody chyba odpada ? Obornik nie ma tyle azotu żeby spalić trawę przynajmniej tak mi się wydaje. Co teraz zrobić ? Oczywiście trawnik opielony ręcznie z chwastów będzie. Może rozrzucić nawóz? Brak azotu w glebie? Kupiłem nawóz Florovit szybki efekt do trawników i tam pisze ze można siać na nowo założę trawniki. Pomocy !


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies