Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Gardenarium 23:00, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marcin, zamieściłęś w kilku wątkach to samo, co najmniej dwa razy na to już odpowiadałam, poszukaj tam gdzie powklejałeś te pytania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczy01 14:19, 08 lip 2021


Dołączył: 08 lip 2021
Posty: 18
Dzien dobry,
jestem zupełnie nowa na forum, ponieważ dopiero od pół roku mieszkam w domu z ogrodem.

Jesienią zeszłego roku został u mnie wysiany trawnik przez ogrodnika. Na wiosnę tego roku robiłam dosiewki (trawa sportowa samozagęszczająca substral) plus nawożenie (w marcu agrecol szybki efekt dywanowy, następnie 2x yaramila complex) Podlewane było 2x dziennie po 15 min, chyba, że padało. Koszenie było wykonywane średnio co tydzień czasem co 2 tyg. Niestety trawnik wygląda coraz gorzej. Trawa z bliska to raczej żółte słomki (a może to nie trawa tylko coś opanowało mój ogród? - dołączam zdjęcia). Ostatni raz koszone było 29 czerwca i od tej pory trawnik ledwo ruszył... Są jedynie małe "placki" gdzie to wygląda lepiej. Znajomy ogrodnik zalecił zaprzestanie podlewania na jakiś czas twierdząc, że go przelałam i może go opanowywać choroba grzybowa, ale boję się, że w takie upały stan trawnika tylko się pogorszy...
Będę wdzięczna za każdą radę.


pzdr,
Magda



Gardenarium 18:55, 12 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
5y1w3k 00:06, 04 wrz 2021

Dołączył: 03 wrz 2021
Posty: 2
Rżysko
Witam, przeczytałem pół forum i zdiagnozowałem przyczynę problemu. Tępy nóż i do tego jeszcze za krótkie koszenie i mamy rżysko
Przyczyna znana, ale teraz pytanie jak się tego pozbyć? Czy to tak już będzie na zawsze? Czy lać wodę i rżysko zgnije a wyrośnie niwa, zielona trawka?
Z góry dziękuję za pomoc.
Gardenarium 07:47, 04 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak się pozbyć rżyska - podnieść noże kosiarki, nawozić trawnik systematycznie i kosić przynajmniej co tydzień. Dostarczać optymalne ilości wody, aby trawa nie gniła ale też aby nie przysychała. Nie będzie tak zawsze, gdy nauczysz się prawidłowo pielęgnować trawnik i go odżywiać, aby miał siłę rosnąć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patryk0 12:01, 29 lis 2021

Dołączył: 18 mar 2021
Posty: 5
Witam
Mam pytanie. Jakie są sposoby na chorobę trawnika teraz pod koniec roku? Ponieważ na trawie pojawiają się placki takiej żółto brązowej trawy i na pewno jest to choroba. Wiem, że w tym okresie oprysk środkiem grzybobójczym odpada, natomiast czy istnieją jakieś sposoby, by temu zaradzić? Bardzo proszę o pomoc
Gardenarium 20:11, 29 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz się nic nie stosuje, zrobisz to na wiosnę. Należy zamieścić zdjęcia jaki jest problem. Bo może nie ma problemu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patryk0 22:06, 01 gru 2021

Dołączył: 18 mar 2021
Posty: 5
Gardenarium 11:01, 02 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wiosnę zrób wertykulację, wygrab to wszystko co wyjdzie na wierzch i nawóź trawnik od końca kwietnia systematycznie. Nie będzie problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patryk0 21:43, 02 gru 2021

Dołączył: 18 mar 2021
Posty: 5
Oki, ale jest np. taka możliwość, że ta choroba zniknie przez zimę w wyniku mrozów? PŚ. Oprysk środkiem grzybobójczym można zrobić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies