Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 10:46, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Dominiko,
dziękuję za rewizytę Zobaczymy co z tych moich zmagań wyjdzie

Tulipany będę sadzić przed domem, dokładnie nie wiem jeszcze gdzie. Czekam aż wujek odbierze resztę żwirku, żeby po tym posprzątać i zająć sie planowaniem dalszej części rabat przed domem(za rabata z różami okolona rozchodnikami jest totalny chaos tam je wsadzę, pomiędzy byliny, końcem września mam nadzieje...
Jeszcze koszyczki do nich kupić muszę bo nornice i krety mi szaleją na działce ostatnio..., a nie mam szczęścia (w Biedronce, Lidlu, polomarkecie, nomi, na targu nie widziałam), w leroy zapomniałam sprawdzić.
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
_dominika_ 11:33, 07 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Pytałam o miejsce dla tulipanów bo sama planuje zakup większej ilości. A dla twoich widziałabym miejsce wzdłuż wjazdu - wokół tuj Danica - tak jak na zdjęciu poniżej:



Myślę, że świetnie by rozweseliły tą rabatkę wiosną.
____________________
Ogród - początek
popcorn 11:36, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pomysł dobry, ale musiałaby tam byc rabata a jest trawnik, a wnim 4 drzewka owocowe, rzad szczepionych na pniu porzeczek i agrestow i na samym brzegu te tujki-kulki.

Zabieram się za odtrawienie tego fragmentu - paska,a le kiedy to zrobię... dzieć skutecznie wypełnia czas po 18tej, kiedy w końcu dotrę do domu, a o 20tej ciemno. Może którąś sobotę Coś zadarniającego pomiędzy te tujki bym musiała tam wsadzić, bo wersja ze żwirkiem w tym miejscu odpadła.
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 11:48, 07 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Posadź macierzankę-są różne gatunki i odcienie
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
_dominika_ 11:49, 07 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Na swoją rabatę przed domem mam zaplanowane takie kulki z bukszpanu a dla zadarnienia posadzę barwinek , bo mam go w nadmiarze. Bardzo fajnie się sprawdza jako roślinka zadarniająca - dość szybko rośnie, jest niska, można wybierać w kolorze liści i nawet kwitnie na wiosnę.
U Ciebie ciekawie mogłaby wyglądać odmiana o żółto obrzeżonych liściach:



____________________
Ogród - początek
popcorn 11:53, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O, muszę poszukać macierzanki i tego barwinka - zwykły mam, rzeczywiście szybko rośnie.
Musi to byc cos, co nie zgnije pod tonami śniegu do późnej wiosny (wzdłuż podjazdu, na te część odgarniamy śnieg odśnieżając dojazd do garażu)

Dzieki Haniu, Dominiko!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:42, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zrobiłam zdjęcia telefonem - niespecjalne, ale zawsze coś widać
Widok przez okno w salonie na warzywnik przed domem - ładny jest teraz (nie widać pewnie, zbliżenia telefonem robić się nie da), kwitną cukinie, astry fioletowe, smrodki niskie i wysokie - podoba mi się


Przed rozbabrana kupka żwirku do zabrania i uprzątnięcia i worek z obornikiem ale co tam

Rabatka na lewo od drzwi balkonowych z mojego pokoju do pracy:


I na prawo - na razie zakupy żurawkowe może wieczorkiem przygotuje glebę pod nasadzenia.


Znalazłam też w telefonie wiosenne zdjęcie z Młodą na hamaku w Leroy
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 13:08, 07 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dorodne żurawki.

A hamak kupiłaś? Masz coś do wypoczynku.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 14:21, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
nie, nie ma gdzie powiesić hamaka, żadnych drzew :/ myślałam nad takim na stelażu, może w przyszłym roku...chociaż sporo zajmują miejsca takie... na razie tylko leżaczek na tarasie-juz go chyba pokazywalam wcześniej... Tez fajnie



Zapomniałam pokazać wczorajszego nabytku, 69 zł Leroy, z obciętym korzeniem :/ jeśli się ukorzeni będzie super. Formą nawiązuje do okrągłej rabatki - choć tego pewnie nie widać Rozchodniki a za nimi róże rosną w okręgach. Pomiędzy róże wsadzę okrąg z lawendy - może wieczorkiem nie będzie padać. To taka wariacja nt rabatki zaprojektowanej przez Danusie dla mnie w tym miejscu... (narażam się i ...zmieniam Rośliny te same, układ inny..












____________________
Mój nowy ogródek
BEATA_S 14:52, 07 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dzięki za życzenia
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies