Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 05:55, 04 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Sima napisał(a)

Też tak mówię, ale małż nie wywiązuje się z powieżonego zadania cóż - jakieś wady musi mieć


Nie każdy ma pragnienie posiadania idealnego ogrodu. Ale jeśli pomoże w najcięższych pracach, to już dobrze.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kasia_CS 23:11, 04 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O kurcze, ale cud miód traweczka!! Zazdroszczę ogromnie, bo moja w tym roku taka zachwaszczona, że tragedia - no i mam w cienistych miejscach totalny brak trawnika...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Sima 23:30, 04 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
pomaga jak trzeba
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
HannaR 08:42, 05 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasia_CS napisał(a)
O kurcze, ale cud miód traweczka!! Zazdroszczę ogromnie, bo moja w tym roku taka zachwaszczona, że tragedia - no i mam w cienistych miejscach totalny brak trawnika...


Moja siostra całkiem zrezygnowała w tym roku z trawnika w ogródku. Nie ma czasu go pielęgnować. Wytyczyła rabaty, a na reszcie położyła kostkę pod miejsce na stół, grila i basen.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
ztomas 11:17, 05 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 74
Trawnik mistrzostwo świata. Wszystko razem prezentuje się bardzo spójnie i elegancko.
____________________
Tomek Ogród Mokre
HannaR 13:40, 05 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
ztomas napisał(a)
Trawnik mistrzostwo świata. Wszystko razem prezentuje się bardzo spójnie i elegancko.


Dzięki!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sylwik69 18:32, 05 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Hania mam jeszcze pytanie odnośnie trawy z rolki...czy jakoś specjalnie przygotowywałaś podłoże pod nią?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
HannaR 08:31, 06 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
sylwik69 napisał(a)
Hania mam jeszcze pytanie odnośnie trawy z rolki...czy jakoś specjalnie przygotowywałaś podłoże pod nią?


Nowy trawnik zakładałam na starym, przysypanym ziemią, bo podnosiłam poziom w związku z położeniem nowych ścieżek. Tak więc liczę na to, że stara trawa rozłoży się i zasili nową. Starałam się, żeby był poziom, więc dużo razy grabiłam ziemię i też podlewałam, żeby się ułożyła i nie było w przyszłości dołów.

Nie wiem czy to było profesjonalne podejście.

W marketach widziałam specjalną ziemię pod trawniki, ale dałam sobie z nią spokój.

Przed położeniem trawy poczytałam w internecie na co zwracać uwagę. Producent powiedział, żeby na początku dużo podlewać, po kilku dniach coraz mniej. Pierwsze koszenie po półtora tygodnia od położenia. Kosiłam na najwyższym poziomie kosiarki.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sylwik69 20:13, 06 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dziękuję właśnie o tą ziemię chodzi...jaka powinna być ta najbardziej zbliżona do ideału?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
HannaR 20:24, 06 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
W tym niestety nie pomogę. Ja dałam moją własną ziemię. Nigdy jej nie badałam.

Na początku wątku Renatki: "Jak ożywić mój szmaragdowy ogród" były rozmowy o ziemi pod trawnik. Pamiętam, że Waldek jej doradzał, co zrobić, żeby trawnik zrobił się zielony i zdrowy. Specjalistką od ziemi jest Toszka, ale o niej ostatnio ani widu, ani słychu.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies