Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

mrokasia 20:20, 08 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18003
Już teraz wszystko wygląda ładnie i bardzo schludnie, a co dopiero jak skończysz i trawka dojdzie. Super ruch z tymi ścieżkami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 20:58, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dzięki dziewczynki.
Kora zmienia rabaty z kopciuszka w królewnę. W tym roku nie kupowałam kory przez internet jak w poprzednich latach, bo zawsze miała być średnia frakcja, a okazywało się, że jest w niej mnóstwo dużych kawałków.

Mam też porażki. Lilak wsadzony w donicy z obrzeży choruje, bo moja kotka upodobała go sobie, ostrzy na nim pazurki i zdarła całą korę z młodych pni. Najpierw byłam zła na kota, a teraz to już tylko na siebie, że nie zabezpieczyłam jakoś tych pieńków. Hlip, hlip. Poza tym podsadziłam je kupionymi w necie hakone greenhills, które są tak maciupcie, że trzeba ich z lupą szukać.

A miał być TAKI efekt:

https://pl.pinterest.com/pin/353321533258231892/?lp=true

I co teraz?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kasia_CS 21:19, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
HannaR napisał(a)
Dzięki dziewczynki.
Kora zmienia rabaty z kopciuszka w królewnę. W tym roku nie kupowałam kory przez internet jak w poprzednich latach, bo zawsze miała być średnia frakcja, a okazywało się, że jest w niej mnóstwo dużych kawałków.

Mam też porażki. Lilak wsadzony w donicy z obrzeży choruje, bo moja kotka upodobała go sobie, ostrzy na nim pazurki i zdarła całą korę z młodych pni. Najpierw byłam zła na kota, a teraz to już tylko na siebie, że nie zabezpieczyłam jakoś tych pieńków. Hlip, hlip. Poza tym podsadziłam je kupionymi w necie hakone greenhills, które są tak maciupcie, że trzeba ich z lupą szukać.

A miał być TAKI efekt:

https://pl.pinterest.com/pin/353321533258231892/?lp=true

I co teraz?


W pierwszej chwili oglądam foty i nie wiem jeszcze co mój wzrok tak przyciąga, ale ewidentnie podoba mi się to co widzę. Nasadzenia są super, ale ta kora dodatkowo podbija to co jest. A pin bardzo fajny - kombinuję, czy przy świdośliwie tak nie zadziałać, bo w sumie już blisko rosną hakonki i można by było dosadzić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 21:26, 08 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18003
Na moim lilaku koty też sobie ostrzą pazury, na migdałku też, ale nie tak by zedrzeć całkowicie korę. Drzewka jakoś sobie radzą.
Może kup siatkę z małymi oczkami i owiń pieńki, by kot dalej nie maltretował drzewka? A rany posmaruj jakąś maścią ogrodniczą, żeby nie wdał się jakiś grzyb czy coś.
Hakonki urosną, przecież dopiero co ruszają. W pierwszym roku będą chude ale za rok nabiorą masy . I będzie jak na pinie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 21:40, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pin jest fajny, ale widzicie kogo dzięki niemu znalazłam na pintereście? Naszą dawno nie widzianą koleżankę z pięknym ogrodem. Ciekawe, co w nim się dzieje w tym roku.


Starszemu lilakowi pazurki nie zaszkodzą. Mój kupiłam rok temu. Nie wiem czy z tych podrapanych pni roślina wypuści kwiaty i liście, bo pąki są na nich dużo mniejsze niż na jedynym niepodrapanym (bo za cienki) pniu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 21:47, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jakoś muszę zabezpieczyć te pnie. Doraźnie otoczyłam je takimi podpórkami pod zwisające pędy, ale nie wiem czy i tak nie za późno.

Hakonki urosną, ale w na razie z każdej roślinki wyrasta 4-5 listków. W tym roku to będzie jakaś mizerota, ta moja rabata. A miała być gwiazdą .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 14:18, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jak zobaczyłam ten pin, pomyśląłam, żeby magnolię mohą tak obsadzić... też drzewko wielopniowe...
____________________
HannaR 09:12, 03 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
No i mam trawkę





Chyba się ukorzeniła, bo rośnie - były już 2 koszenia.
Jeszcze z trochę i znikną ślady łączeń rolek.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
anna_t 10:13, 03 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Hania ile kosztuje taka trawa? Mam do zrobienia kawałek 6x8 M i myślę się na taką zdecydowac
Efekt super!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
HannaR 10:48, 03 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja płaciłam 12 zł/m2 + transport.

Siana trawa też urośnie, ale tyle razy siałam trawę, że raz chciałam spróbować z rolki.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies