Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tulipanowiec - Liriodendron

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipanowiec - Liriodendron

gruba_dynia 14:19, 24 wrz 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Mój tulipanowiec się pozbierał, podlałam kilka razy, ale i upały się skończyły. Ma się dobrze.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
niedzwia 09:55, 25 wrz 2015


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 56
Która odmianę tulipanowca polecacie poadzić w poblizu garażu:
- Liriodendron tulipifera 'Edward Gursztyn'
- Liriodendron tulipifera 'Fastigiata'
Wspomnę, że w niewielkiej odległoścci jest również plac zabaw
____________________
Beata
Gardenarium 08:50, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie którego, tylko jak wyprowadzonego.

Polecam wysoki pieniek na co najmniej 3 m i korona nad dachem garażu. Ja tak mam, jak gałęzie były za nisko to podcięłam od dołu i korona się podwyższyła.

Fastigiata jest kolumnowy, wtedy musisz przewidzieć odległość która zalezy od szerokości dorosłego drzewa. A podcinać formę kolumnową nie warto. Kup normalnego, ale wyprowadzoną formę drzewa a nie patyk mały.

Korona ma dominować wysoko nad wszystkim co się znajdzie na dole, czyli placem zabaw i garażem. To wielkie drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 10:42, 26 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Gardenarium napisał(a)
Nie którego, tylko jak wyprowadzonego.

Polecam wysoki pieniek na co najmniej 3 m i korona nad dachem garażu. Ja tak mam, jak gałęzie były za nisko to podcięłam od dołu i korona się podwyższyła.

Fastigiata jest kolumnowy, wtedy musisz przewidzieć odległość która zalezy od szerokości dorosłego drzewa. A podcinać formę kolumnową nie warto. Kup normalnego, ale wyprowadzoną formę drzewa a nie patyk mały.

Korona ma dominować wysoko nad wszystkim co się znajdzie na dole, czyli placem zabaw i garażem. To wielkie drzewo.

Danusiu, a co myslisz o kuli szczepionej na pniu - E. Gurztyn. Mam mało miejsca, a bardzo tulipanowce mi sie podobają, Trtochę u mnie wieje więc boje się, że urwie mi koronę. Proszę pomóż
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gardenarium 10:57, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba lepszy 'Fastigiata' - pokaż to miejsce gdzie ma rosnąć. Jaka jest wysokość garażu (dach), bo chyba nie ma kulistego egz. tak wysoko szczepionego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 14:38, 26 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ja akuat mam rabate przed domem ( nie przy garażu), obesnie rosna tutaj juki, owies, szałwia i jednoroczne stipa i starzec - to wszystko raczej tymczasowo, chyba, że coś pasowałoby zostawić?

Chciałam zostawić po bokach hortensje, a w środku jakieś dwa małe drzewka i właśnie myślałam o gursztynie lub o czerwonym klonie - też szczepionej kuli. Nie wiem sama co wybrać.Daję zdjęcie rabaty, proszę o radę

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
magdaw 23:37, 26 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
czy moge posadzić tulipanowca 1.5 m od ogrodzenia?\
Na skarpie na wprost tarasu w takiej linii mam drzewa na razie za płotem pole ale w przyszłości moze tam być sąsiad i tego się boję
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 19:40, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na to pytanie nie podejmę się odpowiedzieć TAK lub NIE. Nie mam takiej zdolności ani prawa

Wszystko zależy od tego, co będzie się działo potem. Sąsiad wybuduje dom, może obciąć gałęzie wiszące nad jego działką a jak je obrąbie i okaleczy drzewo? Tak jak panowie od elektryki w miastach? Tego się nie da przewidzieć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 22:04, 27 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
... NO WŁAŚNIE niestety MA PRAWO... poszukam mu innego miejsca
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
niedzwia 11:28, 29 wrz 2015


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 56
Danusiu, bardzo Ci dziękuję za podopwiedź
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies