Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tulipanowiec - Liriodendron

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipanowiec - Liriodendron

Iwcia 13:30, 07 paź 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
A czy to prawda, że tulipanowca powinno się sadzić wiosną, nie jesienią?
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 21:59, 07 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieprawda, ja sadziłam akurat jesienią. A w lipcu też to jest możliwe. Tylko kopane sadzimy wiosną lub jesienią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 14:05, 08 paź 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dziękuje Danusiu. Znowu fachowiec chciał mi wcisnąć kit
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 11:46, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może pomyślał, że malutkie są narażone jesienią na przemarzanie, ale ja zwykle sadzę duże i pora nie ma znaczenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 19:15, 09 paź 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)
Na to pytanie nie podejmę się odpowiedzieć TAK lub NIE. Nie mam takiej zdolności ani prawa

Wszystko zależy od tego, co będzie się działo potem. Sąsiad wybuduje dom, może obciąć gałęzie wiszące nad jego działką a jak je obrąbie i okaleczy drzewo? Tak jak panowie od elektryki w miastach? Tego się nie da przewidzieć.



Danusiu,

Znalazłam tulipanowcom i nowe miejsce - w rogu działki do ogrodzenia 3-4 m z każdej strony ale... biegnie tam odprowadzenie deszczówki niedaleko - jakiś metr od miejsca i teraz pytanie jak korzeń tego drzewa? Będą problemy? Drugi kandydat w to miejsce to platan klonolistny.

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 12:22, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy będą problemy to tego ja nie wiem, bo nie znam przepuszczalności gruntu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 11:32, 12 paź 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
chodzi mi o to czy nie rozwali rury. To nie drenaż tam jest zakopany a rura w której płynie woda zebrana z rynien do kanalizacji deszczowej.
Mąż się boi o tę rurę...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 17:24, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sadź ani jednego ani drugiego. Posadź krzewy.
Drzewo zapuści korzenie w rurę, bo wodę poczuje i po rurze za kilka lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 18:22, 12 paź 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
.....dobrze Danusiu mąż mnie bardzo kocha ale chyba nie aż tak żeby te rury wymieniać dziękuję
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
marcingajowy 16:28, 21 paź 2015

Dołączył: 21 paź 2015
Posty: 3
Witam, jestem nowy na forum. Zastanawiam się nad posadzeniem na działce drzewa "Tulipanowca amerykańskiego Liriodendron tulipifera". Na działce na chwile obecną nie ma żadnej zabudowy i tu pojawia się pytanie w jakiej odlełgości posadzić to drzewo od planowanego domu. Czy odległość 7 metrów od budynku i 3 metry od ogrodzenia będzie wystarczająca?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies