Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Toszka 19:47, 09 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Basiu, koparka zniszczy strukturę gleby. To raz. Co najwyżej możesz glebogryzarkę wynająć, ale licz się z tym, że ta poszatkuje kłącza i po wierzchu (płytko) przekopie. Ale może dla ciebie będzie to alternatywa i ułatwienie późniejszego kopania widłami i przebrania zielska. Na wiosnę dobrze by było abyś poplon dlała. Zdusi chwasty, a te co wzrosną to skosisz przed zawiązaniem nasion. Np. Gryka tłumi perz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dragonka 20:26, 09 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
AnnaCh napisał(a)
Też mam blaszaka, bo nie mam garażu w domu i składowisko sprzętów i przydasi trzeba było gdzieś schować
Polecam żeby tak nie raził w oczy pomalować go farbą, taką do dachów, do blachy ocynkowanej. U mnie stoi w rogu działki, dodatkowo z jednej strony zrobiliśmy drewutnię, fajnie go przysłania. Ty swojego widzisz z tarasu, tak? Jeżeli tak, to na 100% bym go przysłoniła jakimiś tujami, cisami czy innymi, a przed rabatka

hej Aniu
tak, widok z tarasu mam na garaż przecudnej urody też myślałam żeby coś tam posadzić , bo widok niekoniecznie atrakcyjny.
Może tuje ? choć szczerze mówiąc nie jestem ich fanką, ale wiem, że rosną dość szybko.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 20:30, 09 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Toszka napisał(a)
Basiu, koparka zniszczy strukturę gleby. To raz. Co najwyżej możesz glebogryzarkę wynająć, ale licz się z tym, że ta poszatkuje kłącza i po wierzchu (płytko) przekopie. Ale może dla ciebie będzie to alternatywa i ułatwienie późniejszego kopania widłami i przebrania zielska. Na wiosnę dobrze by było abyś poplon dlała. Zdusi chwasty, a te co wzrosną to skosisz przed zawiązaniem nasion. Np. Gryka tłumi perz.


ooo, Toszko, Ty jesteś kopalnią wiedzy, zdecydowanie. Nie wiedziałam , że koparka mogłaby zakłócić glebowy dobrostan. Nawet bym na to nie wpadła..
Perz nie jest moim problemem tak bardzo jak..mlecze. Powinnam zmienić imię chyba na Królową Mleczy
Gdzie nie wbiję Józka ( to moje widły ) to mlecze:


jak ja ich nie cierpię! wrrr
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
AnnaCh 20:30, 09 paź 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Powiem Ci tak, jak trafiłam na forum, to też mówiłam, że nie przepadam za tujami. Względy finansowe i to jak szybko rosną sprawiły, że je polubiłam. Fajne zielone tło tworzą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 20:47, 09 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Mlecze waśnie widłami się super wykopuje,bo całe korzenie wychodzą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
waldek727 21:15, 09 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dragonka napisał(a)


ooo, Toszko, Ty jesteś kopalnią wiedzy, zdecydowanie. Nie wiedziałam , że koparka mogłaby zakłócić glebowy dobrostan. Nawet bym na to nie wpadła..
Perz nie jest moim problemem tak bardzo jak..mlecze. Powinnam zmienić imię chyba na Królową Mleczy
Gdzie nie wbiję Józka ( to moje widły ) to mlecze:


jak ja ich nie cierpię! wrrr


https://www.youtube.com/watch?v=9ILFfQPatIQ
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Dragonka 22:07, 09 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Wiolka5_7 napisał(a)
Mlecze waśnie widłami się super wykopuje,bo całe korzenie wychodzą
o tak, te jak widzą stał blisko to od razu współpracują.Gorzej z tymi głęboko wrosnietymi trawami wszelkiej masci, to jest normalnie jakaś mafia zielonych..jak wyciagam mleczyki, tamte rechotaja i siedzą dalej wygodnie , głęboko i naigrywaja się że mnie: ty popatrz,ta bida chce nam dać radę,? Z tymi wszystkimi klaczami i wiekowym podziemiem? Buahaha.
Ni
O tak myślę one między sobą gadają i ubaw ze mnie mają.Ale nic to. Bo jak Krzyżak z matki strony jestem a to co zobowiazuje- never, ever give up.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 22:11, 09 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
waldek727 napisał(a)


https://www.youtube.com/watch?v=9ILFfQPatIQ


Ależ Ty kusiciel jesteś Waldku jeśli chodzi o sprawy moto i pokrewne to dobrze trafiłeś, pojadę na wszystkim i lubię maszyny.ciekawosc tylko czy dałaby radę na takim zaniedbanym terenie jak mój? Ten na filmie mocno zachwaszczony nie jest a gleba wygląda na czarną.hmmm,zabiles mi ćwieka teraz.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Toszka 22:20, 09 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Waldek zobrazował ci glebogryzarkę. O niej pisałam. Ale nie daj się zwieść...ona tylko bardzo ułatwi późniejsze widłowanie i wybieranie

Aż chce się napisać, że jesli tyle lat radośnie zielsko panoszyło się u ciebie to w kilka dni nie naprawisz ogródka Ale krok po kroku dasz radę...bo jak nie ty to kto?

nie myśl, że jesteś sama
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 22:27, 09 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Dragonka napisał(a)
o tak, te jak widzą stał blisko to od razu współpracują.Gorzej z tymi głęboko wrosnietymi trawami wszelkiej masci, to jest normalnie jakaś mafia zielonych..jak wyciagam mleczyki, tamte rechotaja i siedzą dalej wygodnie , głęboko i naigrywaja się że mnie: ty popatrz,ta bida chce nam dać radę,? Z tymi wszystkimi klaczami i wiekowym podziemiem? Buahaha.
Ni
O tak myślę one między sobą gadają i ubaw ze mnie mają.Ale nic to. Bo jak Krzyżak z matki strony jestem a to co zobowiazuje- never, ever give up.

Ja też u siebie zakładając rabaty musiałam plewić wieloletnie chwasty...mlecze,perz itp. ...wiadomo lekko nie było,najgorsza praca...ale dałam radę ,ty rownież dasz !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies