Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 12:40, 10 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Toszka napisał(a)


Mam zawód wymagający cierpliwości...to i profesjonalnie to męża podchodzę

Awantura=niepotrzebna retrospekcja małżeństwa.
Potem
ciche dni = strata cennego czasu do podjęcia decyzji
A ja jestem niecierpliwa



to tak jak ja..jestem niecierpliwa, to moja ogromna wada. I języka powstrzymać też nie potrafię w decydujących momentach przejawów braku mądrości mężowskiej. I wtedy pojawia się właśnie awantura i retrospekcja małżeństwa a potem to nie ciche dni, bo ja nie mam czasu, żeby się z nim bawić

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Zana 12:40, 10 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dragonka napisał(a)




A jutro...po kryjomu wzięłam wolne, bo w piątek dziecię młodsze się bierzmuje- a konto szykowania imprezy a ja wcale nie zamierzam urabiać się w mące tylko w .. ziemi. Będę kopać ile dam radę. Najwyżej w piątek z widłami pojadę do kościoła, a co...


Cuuudooownee.
Zrób fotkę urobionego kawałka, to sobie pocmokamy z zachwytu.
Najlepiej takie "przed" i "po".
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 15:29, 10 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A jakby wysypać żwirem ten kawałek między domem a drogą, gdzie planowałaś truskawki, i tam zrobić miejsce parkingowe? Na 6 metrach szerokości na pewno się zmieścicie

Taki planik mały machnęłam, żebyś miała o czym myśleć jutro przy łopacie




Część warzywno-owocową powiększamy, żeby między drzewkami a warzywami zmieściły się jeszcze maliny i truskawki i całość oddzielamy żywopłotem. Niski żywopłot jeszcze od strony drogi, zasłaniający ją z tarasu. Na drugiej rabacie niziutki żywopłocik oddzielający rabatę od trawnika.
Przejście do warzywnika zrobione z płyt zatopionych w roślinach.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Dragonka 16:54, 10 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
wow, jak nie moja zapyziała działka No super to wygląda, problemem może być przeniesienie parkowania spod blaszaka pod dom- tu okna mam do samej ziemi i generalnie jadalnię, mąż raczej się nie zgodzi. I tak już protestował jak pod oknem wsadziłam w lato krzak pomidora

Stwierdzam, że głupia technicznie jestem, no normalnie miarka i przeniesienie potem tego na plan mija się z rzeczywistością, i czemu tak? Albo działka faktycznie ma mniej niż w na papierze, no nie wiem, zabijcie mnie, zgłupiałam całkiem.
Znalazłam taki plan i zaznaczam prawie dokładnie co i jak jest. Taras jest taki duży, tak, pomysł mojego męża, który na nim nie bywa, bo jak mówi, świeżego powietrza ma dosyć w pracy

Blaszak od tyłu, ma 2,5 m od betonowego płotu, z boku, gdzie już na wąskim pasku są tuje maluśkie- 1,5 m.

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 19:20, 10 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
ja chyba coś źle kopię bo czemu mi idzie tak wolno to wydzieranie darni? Wbijam widły, i siup! do góry i odwracam, ale tego zielonego co wyciągnę, nie wrzucam na spód, tylko wyciągam, prawda? Sorry za głupie pytania, ale to nowość dla mnie

macie jakiś tajemny sposób na miejsca , gdzie trawsko porasta gęsto? Boże, jak to głęboko siedzi..i jak mozolnie wtedy idzie, centymetr po centymetrze. A przecież nie wszystko wyciągam za pierwszym razem, więc jeszcze muszę przebrać ten kawałek w pełnym świetle jutro.



ale znajduję i skarby:




A tyle mi się udało do tej pory wszystkiego:



zauważam również , że to świetne ćwiczenie na pośladki tylko ja używam lewej nogi ciągle do wkopywania wideł, prawy będzie w końcu dziwnie nie-do-umięśniony... Jutro zmiana nóg!

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Nocek 19:31, 10 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Cześć, przejrzałem Twoj watek i chciałem sie przywitać

Taką mam sugestie odnośnie umiejscowienia blaszaka Ja dałbym go za domem,mało widoczny i niebyłoby tej drogi do niego.
Za 3 lata będziesz żałować ze blaszak stoi od strony tarasu. Z biegiem czasu synuś też bedzie parkował pod swoim domem.
Nocek 19:38, 10 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28

Miedzy domem a ogrodzeniem ładnie by sie wpasował tymbardziej ze na tej ścianie nie masz okien. Nie byłoby problemu z załonięciem "pleców" blaszaka chocby tujami a przed nimi ładna bylinowa rabata A i twój eM miałby zakątki na swoje skarby między blaszakiem a ogrodzeniem.
Toszka 20:00, 10 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O, mówiłam, że faceci są pragmatyczni...brawo Nocek


Basiu, pomału zrobisz. Dobrze ci idzie to kopanie i czyszczenie. Ubite wszystko przez kilkanaście lat...budowa też ubiła.

Skarby
mistrzynią znajdywania skarbów jest Mary, po piętach depcze jej Agnieszka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dragonka 20:12, 10 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Nocek napisał(a)
Cześć, przejrzałem Twoj watek i chciałem sie przywitać

Taką mam sugestie odnośnie umiejscowienia blaszaka Ja dałbym go za domem,mało widoczny i niebyłoby tej drogi do niego.
Za 3 lata będziesz żałować ze blaszak stoi od strony tarasu. Z biegiem czasu synuś też bedzie parkował pod swoim domem.

Cześć Nocek fajnie, że zajrzałeś do mnie, każda uwaga jest cenna

Nie brałam pod uwage przenosin w tamto miejsce bo od płotu jest 4m (na papierze)- w rzeczywistości ( widac na zdjęciach) zostaje 3,5 m bo od domu biegnie krawężnik na szer. 0,5 m..więc przejścia praktycznie by nie było , eM by się nie przecisnął (z wiekiem wzrasta obwód brzucha )
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 20:15, 10 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Toszka napisał(a)
O, mówiłam, że faceci są pragmatyczni...brawo Nocek


Basiu, pomału zrobisz. Dobrze ci idzie to kopanie i czyszczenie. Ubite wszystko przez kilkanaście lat...budowa też ubiła.

Skarby
mistrzynią znajdywania skarbów jest Mary, po piętach depcze jej Agnieszka


znalazłam tez butelkę po 'czystej' listu nikt nie zostawił ani deka gorzałki

czyli trawy nie odwracać do dołu, tylko wytrzepywać i na pryzmę? Przeparszam, że ciągle pytam o tak oczywiste sprawy, z czasem się poprawię
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies