Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Agatorek 19:12, 15 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dragonka napisał(a)


Nie wiem czy prędko się o tym przekonam, bo małżonek późno wraca i zmęczony więc nie ma kto mi tego pomóc złożyć Miejmy nadzieję, że jednak się zbierze niedługo...


Udało się złożyć?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dragonka 14:16, 17 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Yesssss!

narożnik skręcony, przetestowany- leniuchuje się zajefajnie, jedyna wada- za długo się ociągałam z zakupem, dawno juź powinnam kupić.. Teraz naprawdę aż chce mi się walnąć na tej kanapie i leżeć, jak nie czytam, to gapię się w chmury pędzące na niebie- nigdy bym nie myślała, że to takie fascynujące zajęcie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Agatorek 20:07, 17 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Jejuuu, ale Ci zazdroszczę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dragonka 08:55, 18 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Aga, ja też się cieszę, dawno mnie nic tak nie ucieszyło.

Dziewczyny mam prośbę, żebyście mi powiedziały co z tymi orlikami? Czy taki wygląd oznacza, że one już przekwitły, czy to pąki? Bo nie wiem Z jednej strony wydaje mi się, że to może po kwiatach takie coś zostaje jak przekwitają, jakby torebki? a z drugiej, tylu kwiatów nie miałam na nich więc nie są to torebki po kwiatach. Nie wiem czy ściąć to czy zostawić?



Zagadka na temat siewek, których nie potrafiłam zidentyfikować, zaczyna się rozwiązywać sama Na pewno niektóre z nich były goździkami Scarlett Beauty :



i firletką chalcedońską- nie lubię czerwieni ale ta ma taki bardzo żarówkowy kolor, nawet fajna.Oczywiście podoba się za to Małżowi




Wiem też, że na pewno mam przetacznika kłosowego, dopiero zaczyna pokazywać kwiatostan, na razie bez koloru, ale cieszę się,że się udało!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Wiolka5_7 10:01, 18 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Kanapę na tarasie też uwielbiam
Miłego wypoczynku

Basiu orliki przekwitły i to są gniazda nasienne,jak dojrzeją to się rozsieją .Jeśli nie chcesz żeby się wysiały to zetnij.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 10:16, 18 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Tak samo miałam z powojnikiem myślałam, że mi zmutował haha, okazało się, że przekwitł
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dragonka 11:26, 18 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Wiolka5_7 napisał(a)
Kanapę na tarasie też uwielbiam
Miłego wypoczynku

Basiu orliki przekwitły i to są gniazda nasienne,jak dojrzeją to się rozsieją .Jeśli nie chcesz żeby się wysiały to zetnij.


Dzięki Wiolu a liczyłam, że to pąki, nie torebki nasienne, hehe. Poczekam na nasiona Nie wiedziałam, że orliki tak krótko kwitną, szkoda bo piękne są.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 11:27, 18 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Rojodziejowa napisał(a)
Tak samo miałam z powojnikiem myślałam, że mi zmutował haha, okazało się, że przekwitł


Dobrze, że jest Ogrodowisko można zapytać, człowiek się uczy całe życie, to święta prawda!

Asiu, dzięki za 'cynk' doniczkowy na priv
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 21:41, 22 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Orliki trzeba trzymać w ryzach, bo w tych torebkach są setki nasion.
I potem żal usuwać roślinki.

Chcę się pochwalić roślinkami od Ciebie
Wstawiam zdjęcia, tak wyglądają /potem usunę/.
Rudbekie nie są Cherry Brandy, ale są piękne

Pysznogłówki, wszystkie się przyjęły i są takie, jak te trzy.

Przegorzany

Nie zrobiłam zdjęć werbenie, ale wszystkie rosną, jutro się poprawię.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 06:57, 23 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Grażynko, cieszę się, że roślinki wszystkie się przyjęły Te rudbekie są rozczarowaniem, moje też takie brązowo- żółte, innych nie miałam, nie ma mowy o pomyłce, musieli pomieszać nasiona w fabryce..reklamować nie ma co, bo torebka kosztuje niewiele, a i tak już jej nie mam,ale szkoda.

Lubię dotykać listki pysznogłówek, ładny mają zapach, taki ziołowy, ale przyjemny bardzo. Przegorzany widzę się wzięły, w przyszłym roku powinny kwitnąć, prawda? A moja werbena już kwitnie Są pierwsze kwiatuszki, ale z tych co odbiły po zimie.Miesiąc temu ledwo było je widać, a teraz mam niektóre na ponad 1,5 m, potwory urosły ale mnie cieszą, bardzo, bardzo je lubię. Te co wysiewałam, są na razie niewielkie, jednak w ziemi wszystko rośnie inaczej..matka natura jest najlepszą matką, żadne zastępcze jej nie zastąpią z wysiewami

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies