Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:49, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Parocja tegoroczna więc pierwszy raz mogę ją pooglądać jesienią.

A to mój pierwszy golas. Nie wiem czemu ketmia zwana hibiskusem tak szybko zrzuciła odzienie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:55, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przegląd traw.
Aureolki.

Hameln Goldy

Zwykłe Hamelny.


Moudry

Sporobolusy.

Zwykła Macra.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
olciamanolcia 20:56, 05 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Nowa12 napisał(a)
Dereń kwiecisty spurpurowiał.

A Mariken zżółkł.

Klonowisko już też powoli w barwach jesiennych.





O Mammo! Cudna jesień w Twoim ogrodzie! Klonowisko coś pięknego ❤️. Moje rozchodniki tez się przepięknie wybarwily -Powolutku Moudry się przebarwia i grabom żółkną pojedyncze listki.
A i klon polny Nana zwariował - pierwszy raz łapie czerwony kolor
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Nowa12 21:01, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przesadzałam rajską jabłonkę i trochę podwiędły jej liście. Ale to moja wina bo trochę mało bryły korzeniowej jej zostawiłam.
Powoli się zbiera.

Świdośliwa jak zawsze ładna jesienią. W sezonie nie zachwyca ale za to owoce ma smaczne.



A i boróweczki zawsze cudne jesienią.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:04, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
I na koniec jeżówkowe słoneczko.

I klonik Shirasawy Aureum.

Jak judaszowce będą u mnie dobrze rosły (czas pokaże) to się chyba zajudaszuję . Bardzo je lubię. I mają duży plus że nie rosną na giganty a tego się zawsze boję. Carolinę muszę wiosną nabyć u mojego "Pana Judaszowego" ale jeszcze Merlot bardzo mi się podoba.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:13, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)


Ja także liczę na słońce. Piękne wstawiłaś zdjęcia jesieni, nie zauważyłam wcześniej, że masz takie poletko Red Barona.
Bardzo podoba mi się to ujęcie. A że temat rozplenic u mnie na topie, jak widziałaś, znalazłam u Ciebie zestawienie idealne. Jaka to odmiana? I jakie rozchodniki? Świetnie to wszystko się zgrywa - a w tle ta bordowa to trzmielina?
Dobrze, że pokazujesz Roald Dahl, nie widać na niej jeszcze oznak jesieni. Cudna.



Bordowy to dereń Cherokee Chief.
Rozchodniki to September Glut ale wolę i tak Herbstfreude bo dłużej trzymają kolor.
Rozplenice to Hameln Goldy ale myślałam jak je sadziłam że one tak duże nie urosną a w tej chwili 1 kępa ma szerokość 80-100 cm.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:18, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
olciamanolcia napisał(a)


O Mammo! Cudna jesień w Twoim ogrodzie! Klonowisko coś pięknego ❤️. Moje rozchodniki tez się przepięknie wybarwily -Powolutku Moudry się przebarwia i grabom żółkną pojedyncze listki.
A i klon polny Nana zwariował - pierwszy raz łapie czerwony kolor


Wszędzie taka kolorowa jesień. Jeszcze ma być słoneczko i 20 stopni to będzie cudnie. Ja czekam jeszcze na mojego pomarańczowego graba. Daje czadu jesienią.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:19, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)


Ja też mam dobre doświadczenia, wszystkie z posadzonych w listopadzie rok temu przyjęły się, zbudowały ładne krzaczki i kwitły. A było ich 17. Najlepiej kupić sadzonkę dobrej jakości (kilka pędów, ładnie rozgałęziony korzeń) i pamiętać, by korzenie nie były zawinięte do góry podczas sadzenia, miejsce szczepienia 5 cm poniżej poziomu ziemi, do dołka wlać wodę, aby wyeliminować powstawanie pęcherzyków powietrza.


Dokładnie Martka!
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 21:36, 05 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Agatka u Ciebie jest pięknie Uwielbiam nacieszyć oczy w Twoim ogrodzie, o każdej porze roku jest cudnie, ach te kolory, muszę nad nimi popracować u siebie

Powiedz proszę ile miejsca przeznaczyć na różę Mary Ann?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Basieksp 22:42, 05 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
Klonowisko pięknie się prezentuje a i świdośliwa też bardzo ładna, ja ją lubię też gdy kwitnie, taka delikatna jest
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies