Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 23:13, 03 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)


Trawa jak trawa ma chumory,ale trzmielina oskrzydlona nie zawiodła.
Fantastyczny kolor jak równo wybarwiona musi mieć u ciebie słoneczne i zaciszne miejsce. Robi ładny efekt na tle zielonego koloru

Też czekam aż się moje wybarwia. Chociaż derenie białe sibrinus też pokazały ładne wybarwienie.


W tym roku chyba właśnie Elu pierwszy raz aż tak ładnie się trzmielina wybarwiła i trzyma jeszcze liście. Zazwyczaj zaczynała się wybarwiać i po liściach .
Teraz wszystko już zacznie się pięknie kolorować . Wreszcie też trochę słońca ma być u mnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:17, 03 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)



Lupo to niska róża z liliputów. Jest ładna kwietnie bez przerwy jak się ją podcina. Wypuszcza ciągle nowe pędy.
Ale są ładniejsze jak chcesz kupić niskie też kwitnąceno Tommelise


Marathon też jest podobna ale nie znam bliżej tej róży.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Klaudyna 05:53, 04 paź 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Widzę, że teraz można zamawiać róże z gołym korzeniem. Trochę się boję, że się nie przyjmą. To chyba ryzyko, prawda ?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Wiaan 07:13, 04 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Klaudyna napisał(a)
Widzę, że teraz można zamawiać róże z gołym korzeniem. Trochę się boję, że się nie przyjmą. To chyba ryzyko, prawda ?


Wszystkie róże sadzilam z gołym korzeniem. Nie trzeba się obawiać. Najważniejsze aby zastosować się do wszelkich wskazówek związanych z takim sadzeniem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 09:34, 04 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też większość róż sadziłam z gołym korzeniem i wszystko się przyjęło. Tylko trzeba je dobrze nawodnić przed sadzeniem. Róże to takie rośliny, które mimo gołego korzenia dobrze się przyjmują. A wtedy jest największy wybór i trochę taniej niż w doniczkach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 00:10, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowa12 napisał(a)
Trochę już mam dość takich ponurych dni. Nawet meble tarasowe pochowaliśmy.



Ja także liczę na słońce. Piękne wstawiłaś zdjęcia jesieni, nie zauważyłam wcześniej, że masz takie poletko Red Barona.
Bardzo podoba mi się to ujęcie. A że temat rozplenic u mnie na topie, jak widziałaś, znalazłam u Ciebie zestawienie idealne. Jaka to odmiana? I jakie rozchodniki? Świetnie to wszystko się zgrywa - a w tle ta bordowa to trzmielina?
Dobrze, że pokazujesz Roald Dahl, nie widać na niej jeszcze oznak jesieni. Cudna.

Martka 00:10, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Klaudyna napisał(a)
Widzę, że teraz można zamawiać róże z gołym korzeniem. Trochę się boję, że się nie przyjmą. To chyba ryzyko, prawda ?


Ja też mam dobre doświadczenia, wszystkie z posadzonych w listopadzie rok temu przyjęły się, zbudowały ładne krzaczki i kwitły. A było ich 17. Najlepiej kupić sadzonkę dobrej jakości (kilka pędów, ładnie rozgałęziony korzeń) i pamiętać, by korzenie nie były zawinięte do góry podczas sadzenia, miejsce szczepienia 5 cm poniżej poziomu ziemi, do dołka wlać wodę, aby wyeliminować powstawanie pęcherzyków powietrza.
Nowa12 20:38, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jesień całą gębą już. Teraz w lawinowym tempie ogród zmienia kolory .
Herbstfreude bardzo długo jest ładny. Mój ulubiony rozchodnik.



Róże w jakiś pojedynczych kwitnieniach.




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:41, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ciski własnoręcznie uformowane z dwóch gałązek na krzyż już całkiem kulkowate są. Tylko Hameln Goldy je trochę zaatakowały .
Rosną aż za szybko bo w sezonie je chyba 4 razy podcinałam. A myślałam że to misja skazana na porażkę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:46, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dereń kwiecisty spurpurowiał.

A Mariken zżółkł.

Klonowisko już też powoli w barwach jesiennych.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies