Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Wiolka5_7 08:26, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Nowa12 napisał(a)


I Tobie udanego roku i spełnienia kolejnych wizji ogrodowych bo wiem że takie masz .
Na wiosnę czekam bardzo a póki co wycięłam kwiaty hortek. To nie był dobry pomysł zostawić je na zimę. Mam nauczkę na przyszłość. Śniegu było tyle że mocno powyginało mi pędy hortek. Wiadomo, że je się tnie ale tym razem chciałam wyżej.
I wycinam byliny jak tylko pogoda pozwala bo nie zdążyłam wszystkiego zrobić jesienią. I będzie mniej roboty na wiosnę a teraz pojemniki bio przynajmniej wykorzystuję i wystawiam do zabrania bo potem się nie mieszczę .

Dziękuję !
Wizje są i czekają na realizację

A jakie plany u Ciebie Aga na ten sezon ?

Ja też wyciełam te kwiaty niedawno, bo po śniegu były połamane. Za rok będę mądrzejsza i wytnę je przed zimą
Ja byliny w większości wycięłam jesienią, wiosną najwięcej roboty będę mieć z żywopłotem, trawami i jednym trawnikiem,który mam zniszczony przez krety i pleśń śniegową,ech...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 09:32, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Dziękuję !
Wizje są i czekają na realizację

A jakie plany u Ciebie Aga na ten sezon ?

Ja też wyciełam te kwiaty niedawno, bo po śniegu były połamane. Za rok będę mądrzejsza i wytnę je przed zimą
Ja byliny w większości wycięłam jesienią, wiosną najwięcej roboty będę mieć z żywopłotem, trawami i jednym trawnikiem,który mam zniszczony przez krety i pleśń śniegową,ech...


Człowiek się całe życie uczy. Niestety często na własnych błędach .
Planów mam sporo. Dokończyć przerobiony pod róże kawałek rabaty. I zmienić kształt rabaty w drugim zaplanowanym miejscu. Długo myślałam co dam na przód tego powiększonego miejsca i eureka - dam bodziszka Rozanne . I tam będzie sporo przesadzeń i zmian. Nudzić się nie będę . Zobaczymy jak to wyjdzie.
Ostatni raz spróbuję też zabawę z powojnikami. I posadzę je przy siatce od strony drogi. Może uda mi się nimi trochę zasłonić a jak nie urosną to koniec z powojnikami .
Kolejny plan to obsadzić donice supertuniami vista. Już je nawet zamówiłam . Nigdy ich nie kupowałam a wszyscy chwalą więc czas i na mnie.
I jeszcze jakaś drobnica i zmiany na rabatach ale bez szaleństwa. Chociaż po nawiedzonym ogrodniku jak ja można się wszystkiego spodziewać.

Nie miałabym nic przeciwko jakby luty już był ciepły bo lubię już w lutym coś podłubać zwłaszcza że ziemia jest taka fajnie miękka.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
daredevil 09:48, 03 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Najlepszego Aga! Byle do wiosny
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
anpi 10:31, 03 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Witam noworocznie, samych sukcesów życząc!
Aga,a jakie powojniki planujesz? Z grupy Viticella szybko przyrastają, wybieraj z tych najwyższych. Ale jak większosc roślin w pierwszym sezonie jeszcze szału nie zrobi, musi się dobrze ukorzenić, by puszczać też nowe pędy z ziemi
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 10:45, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Nowa12 napisał(a)


Człowiek się całe życie uczy. Niestety często na własnych błędach .
Planów mam sporo. Dokończyć przerobiony pod róże kawałek rabaty. I zmienić kształt rabaty w drugim zaplanowanym miejscu. Długo myślałam co dam na przód tego powiększonego miejsca i eureka - dam bodziszka Rozanne . I tam będzie sporo przesadzeń i zmian. Nudzić się nie będę . Zobaczymy jak to wyjdzie.
Ostatni raz spróbuję też zabawę z powojnikami. I posadzę je przy siatce od strony drogi. Może uda mi się nimi trochę zasłonić a jak nie urosną to koniec z powojnikami .
Kolejny plan to obsadzić donice supertuniami vista. Już je nawet zamówiłam . Nigdy ich nie kupowałam a wszyscy chwalą więc czas i na mnie.
I jeszcze jakaś drobnica i zmiany na rabatach ale bez szaleństwa. Chociaż po nawiedzonym ogrodniku jak ja można się wszystkiego spodziewać.

Nie miałabym nic przeciwko jakby luty już był ciepły bo lubię już w lutym coś podłubać zwłaszcza że ziemia jest taka fajnie miękka.




To planów masz sporo, nie będziesz się nudzić

Trzymam kciuki,aby wszystkie udało Ci się zrealizować!

Fajnie , że Rozanne tak Ci się spodobały mam to samo,to była miłość od pierwszego wejrzenia ja mam plan je znowu podzielić

Supertunie są super! Moja mama kupowała całe życie pelargonie na balkon, a babka namówiła ją na Supertunie w zeszłym roku i jest nimi zachwycona, kwitły jej ciągle do listopada

Ha ha nawiedzony ogrodnik to też ja! w zeszłym roku połowa zmian u mnie była na spontanie

Tak fajnie ,jak by był luty. W zeszłym roku już pracowałam w ogrodzie no ,ale już bliżej niż dalej....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 11:22, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
daredevil napisał(a)
Najlepszego Aga! Byle do wiosny


Tego się trzymam że wiosna tuż tuż. Chata ogarnięta to czas na ogród .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:32, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)
Witam noworocznie, samych sukcesów życząc!
Aga,a jakie powojniki planujesz? Z grupy Viticella szybko przyrastają, wybieraj z tych najwyższych. Ale jak większosc roślin w pierwszym sezonie jeszcze szału nie zrobi, musi się dobrze ukorzenić, by puszczać też nowe pędy z ziemi


U mnie powojniki bardzo słabo się sprawują. Po paru latach stwierdzam że nie ma sensu ich sadzić przy ogrodzeniu za którym rosną tuje bo wszystkie powojniki w tym miejscu nie chcą u mnie rosnąć a przetestowałam różne. Z Viticelli mam tylko Polish Spirit i powiem Ci że też słabo rośnie. Jeden pęd musiałam wyciąć bo uwiąd złapał a przecież one nie powinny chorować.
Jedyny powojnik u mnie od kilku lat pięknie rosnący i bezproblemowy to Ai-Nor wcześnie kwitnący. I właśnie na tej stronie gdzie on rośnie chcę dosadzić kilka innych z tym że fioletowych. Tylko nie Viticella bo nie znalazłam z tej grupy takiego co by mi wpadł w oko .
Jak masz jakieś sprawdzone odmiany to daj cynk. Ja na razie chcę Sikorskiego, Fujimusume i Rhapsody.
I tak jak napisałam jeżeli nie będą rosnąć to odpuszczam temat powojników.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:44, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)




To planów masz sporo, nie będziesz się nudzić

Trzymam kciuki,aby wszystkie udało Ci się zrealizować!

Fajnie , że Rozanne tak Ci się spodobały mam to samo,to była miłość od pierwszego wejrzenia ja mam plan je znowu podzielić

Supertunie są super! Moja mama kupowała całe życie pelargonie na balkon, a babka namówiła ją na Supertunie w zeszłym roku i jest nimi zachwycona, kwitły jej ciągle do listopada

Ha ha nawiedzony ogrodnik to też ja! w zeszłym roku połowa zmian u mnie była na spontanie

Tak fajnie ,jak by był luty. W zeszłym roku już pracowałam w ogrodzie no ,ale już bliżej niż dalej....


Ja też tylko pelargonie kupowałam. Czas zmienić. Supertunie to myślałam żeby nawet na rabatę dać bo u wielu na rabatach też super rosną ale nie znajdę dobrego miejsca więc będzie test donicowy. I to konkretny test bo 4 kolory zamówiłam .
Rozanne uwielbiam i stwierdziłam że 1 miejsce dla nich w ogrodzie to mało. Trzeba im zrobić kolejną miejscówkę i to taką konkretną bo fajną plamę koloru tworzą . Może uda mi się też tam gdzieś polecanego przez Was rdesta Blackfield upchać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 13:26, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Nowa12 napisał(a)


Ja też tylko pelargonie kupowałam. Czas zmienić. Supertunie to myślałam żeby nawet na rabatę dać bo u wielu na rabatach też super rosną ale nie znajdę dobrego miejsca więc będzie test donicowy. I to konkretny test bo 4 kolory zamówiłam .
Rozanne uwielbiam i stwierdziłam że 1 miejsce dla nich w ogrodzie to mało. Trzeba im zrobić kolejną miejscówkę i to taką konkretną bo fajną plamę koloru tworzą . Może uda mi się też tam gdzieś polecanego przez Was rdesta Blackfield upchać.


Pewnie, że warto zmienić.
Też widziałam je na rabatach.
Fajnie, że 4 kolory,po co się ograniczać

Tak bodziszek Rozanne warty jest, aby nie był tylko w 1 miejscu.Ja mam go na 3 rabatach i w donicach

Rdesty himalajskie drugie z nich ulubionych bylin.Sadź koniecznie u mnie Blackfield nawet się rozsiał i mamie dałam siewki i nawet jej zakwitły w tym samym sezonie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 14:29, 03 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Nowa12 napisał(a)

Chodzenie po ogrodzie źle na mnie działa bo wpadają mi do głowy iście diabelskie pomysły.
A mianowicie żeby zlikwidować te zygzaki w 2 miejscach. .....


Przeczytałam ten wpis sprzed dwóch miesięcy, patrzę na obecne zdjęcia... no metamorfoza z rodzaju "błyskawicznych" zwłaszcza jak na zmęczoną covidem i końcem sezonu osóbkę I choć ja lubię linie i kąty proste to fale u ciebie wyglądają bardziej naturalnie i zdecydowanie lepiej pasują do całości, szczególnie do ronda w drugiej części ogrodu. Zazdroszczę zatem szybkiej decyzji i jeszcze szybszego wykonania. I życzę więcej takich "diabelskich pomysłów".
Faktycznie tą część ogrodu masz mocniej odsłoniętą. Nie kojarzyłam tej rabaty od ulicy. Będziesz zmieniać nasadzenia by się wysłonić? Bo jeśli dobrze zrozumiałam, stałej zasłony w postaci jakichś paneli, raczej nie chcesz?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies