Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 15:37, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
April napisał(a)


Przeczytałam ten wpis sprzed dwóch miesięcy, patrzę na obecne zdjęcia... no metamorfoza z rodzaju "błyskawicznych" zwłaszcza jak na zmęczoną covidem i końcem sezonu osóbkę I choć ja lubię linie i kąty proste to fale u ciebie wyglądają bardziej naturalnie i zdecydowanie lepiej pasują do całości, szczególnie do ronda w drugiej części ogrodu. Zazdroszczę zatem szybkiej decyzji i jeszcze szybszego wykonania. I życzę więcej takich "diabelskich pomysłów".
Faktycznie tą część ogrodu masz mocniej odsłoniętą. Nie kojarzyłam tej rabaty od ulicy. Będziesz zmieniać nasadzenia by się wysłonić? Bo jeśli dobrze zrozumiałam, stałej zasłony w postaci jakichś paneli, raczej nie chcesz?


To jest to miejsce, którego nie umiem zasłonić. Bo jak robiłam tę stronę to stwierdziłam że skoro mam z 3 stron tuje moje i sąsiadów to chociaż na czwartej ich nie dam mimo że to od ulicy.
Rośliny które miały zasłonić płot nie urosły wystarczająco. O panelach takich do założenia na siatkę myślałam ale wtedy cień na tej rabacie zrobię no i to i tak tylko 1,5 m. Ale chociaż tyle by było. Przerabiać jej całej nie będę bo za dużo roboty i tam są najstarsze nasadzenia. Więc narzekam a pomysłu nadal mądrego nie mam. Więc sadzę tam powojniki. Kolejny głupi pomysł wiem .
Zdjęć tej rabaty mam mało bo dlatego że mnie za bardzo widać .
Na zimę dałam tę zieloną przesłonę i wiosną spokojnie będę sobie dłubać choć trochę zakryta.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:47, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Pewnie, że warto zmienić.
Też widziałam je na rabatach.
Fajnie, że 4 kolory,po co się ograniczać

Tak bodziszek Rozanne warty jest, aby nie był tylko w 1 miejscu.Ja mam go na 3 rabatach i w donicach

Rdesty himalajskie drugie z nich ulubionych bylin.Sadź koniecznie u mnie Blackfield nawet się rozsiał i mamie dałam siewki i nawet jej zakwitły w tym samym sezonie


Mam nadzieję wsadzić supertunie i nie myśleć do końca sezonu co wsadzić do donic . To fajnie ze miałaś rdestowe siewki. A jeszcze fajniej że tych siewek nie ma w całym ogrodzie . Mam nadzieję .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 00:35, 04 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
O supertuniach czytam, że planujesz - też dziś wrzuciłam do koszyka, trochę przypadkowo, żeby dobić do darmowej przesyłki Zamówiłam sześciopak, planuję do kilku doniczek na tarasie i się zastanawiam jak one w gruncie by wyglądały. Masz jakieś przemyślenia na ten temat?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:19, 04 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Nowa12 napisał(a)


To jest to miejsce, którego nie umiem zasłonić. Bo jak robiłam tę stronę to stwierdziłam że skoro mam z 3 stron tuje moje i sąsiadów to chociaż na czwartej ich nie dam mimo że to od ulicy.
Rośliny które miały zasłonić płot nie urosły wystarczająco. O panelach takich do założenia na siatkę myślałam ale wtedy cień na tej rabacie zrobię no i to i tak tylko 1,5 m. Ale chociaż tyle by było. Przerabiać jej całej nie będę bo za dużo roboty i tam są najstarsze nasadzenia. Więc narzekam a pomysłu nadal mądrego nie mam. Więc sadzę tam powojniki. Kolejny głupi pomysł wiem .
Zdjęć tej rabaty mam mało bo dlatego że mnie za bardzo widać .
Na zimę dałam tę zieloną przesłonę i wiosną spokojnie będę sobie dłubać choć trochę zakryta.


Wcale nie uważam że powojniki to głupi pomysł. Zwłaszcza że przeglądając te fotki sama o nich myślałam Tam masz słonecznie, super by kwitły. Tylko trzeba wybrać odpowiednie odmiany. Ja sobie na ogrodzeniach posadziłam z grupy Atragene, bo nie cierpią na uwiąd i nie trzeba ciąć. Sąsiad ma kwiaty, bo jest od południa... No i montany mi się bardzo podobają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Nowa12 12:40, 04 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magara napisał(a)
O supertuniach czytam, że planujesz - też dziś wrzuciłam do koszyka, trochę przypadkowo, żeby dobić do darmowej przesyłki Zamówiłam sześciopak, planuję do kilku doniczek na tarasie i się zastanawiam jak one w gruncie by wyglądały. Masz jakieś przemyślenia na ten temat?


Ogładam czasem filmiki Marty Potoczek z Leniwej Niedzieli i ona ma supertunie i w donicach i na rabatach i bardzo je chwali. Stwierdziłam, że też spróbuję. Ja ich nigdy nie miałam. Podobno wystarczy 1 szt. do 30 cm donicy bo tak się rozrastają. No i kwitną do jesieni.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kordina 13:06, 04 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Ja też zamówiłam na wiosnę supertunie, a dowiedziałam się o nich od Ani na Żuławach:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11574-ania-na-zulawach?page=4
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wiaan 13:09, 04 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Nowa12 napisał(a)


Ogładam czasem filmiki Marty Potoczek z Leniwej Niedzieli i ona ma supertunie i w donicach i na rabatach i bardzo je chwali. Stwierdziłam, że też spróbuję. Ja ich nigdy nie miałam. Podobno wystarczy 1 szt. do 30 cm donicy bo tak się rozrastają. No i kwitną do jesieni.


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Agatka supertunie są niesamowite, miałam w ostatnim sezonie, są bezproblemowe, pięknie kwitną i nie śmiecą bedę polować na białe z seledynowym środkiem, miałam Supertunia Vista Bubblegum i Vista Silverberry. Ta druga ma drobniejsze kwiatuszki, polecam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kordina 13:14, 04 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Wiaan napisał(a)


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Agatka supertunie są niesamowite, miałam w ostatnim sezonie, są bezproblemowe, pięknie kwitną i nie śmiecą bedę polować na białe z seledynowym środkiem, miałam Supertunia Vista Bubblegum i Vista Silverberry. Ta druga ma drobniejsze kwiatuszki, polecam


Wyobraź sobie, że właśnie te dwie odmiany zamówiłam, bo najbardziej mi się podobały, na okienne skrzynki myślę jaki zbieg okoliczności
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Nowa12 13:23, 04 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
April napisał(a)


Wcale nie uważam że powojniki to głupi pomysł. Zwłaszcza że przeglądając te fotki sama o nich myślałam Tam masz słonecznie, super by kwitły. Tylko trzeba wybrać odpowiednie odmiany. Ja sobie na ogrodzeniach posadziłam z grupy Atragene, bo nie cierpią na uwiąd i nie trzeba ciąć. Sąsiad ma kwiaty, bo jest od południa... No i montany mi się bardzo podobają.


U mnie nawet Viticella złapał uwiąd . Ale to, że ten 1 wcześnie kwitnący kwitnie pięknie co roku wzięłam za dobrą monetę i dlatego spróbuję ostatni raz . Tam jest dużo słońca. Montana za wielka dla mnie. Wybierałam takie do 2,5 m. Atragene nie kojarzę. Muszę doczytać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:28, 04 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Agatka supertunie są niesamowite, miałam w ostatnim sezonie, są bezproblemowe, pięknie kwitną i nie śmiecą bedę polować na białe z seledynowym środkiem, miałam Supertunia Vista Bubblegum i Vista Silverberry. Ta druga ma drobniejsze kwiatuszki, polecam


Ja zamówiłam Bubblegum, Paradise, Jazzberry i białe Snowdrift. Sprawdzę w tym sezonie, które mi się podobają . Widziałam na stronie producenta fajne fioletowe ale na razie ich nigdzie w sprzedaży nie widzę. To fajnie że polecasz bo ostatnio zaczynam szukać takich coraz mniej problemowych roślin. Pewnie to z wiekiem przychodzi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies