Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

DariaB 10:51, 17 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Podsumowanie roku było ucztą dla mych oczu spragnionych pięknych migawek z ogrodu. Z wielką przyjemnością oglądałam zdjęcia, momentami wydawało mi się, że jestem w Twoim ogrodzie

Przejrzałam na szybko kilkanaście ostatnich stron i cóż za ciekawe rozmowy się toczyły
Nowa rabata ma super kształt, jak ją wypełnisz roślinami to będzie szał. Potwierdzam, że bodziszek Rozanne potrafi się rozrosnąć do całkiem pokaźnej rośliny. Mam trzy sadzonki kupione jako maluszki i na wiosnę zostaną przeprowadzone bo pożerają mi róże
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 11:32, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Dorodne zdrowe rośliny masz dobrze im u Ciebie bodziszka rozane też w tym roku upolowałam, zobaczymy jak mu u mnie będzie moje wrzosowisko też do odmłodzenia, ale setkę wrzosów nie łatwo wymienić zwłaszcza gdy remont domu ważniejszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 12:14, 17 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
DariaB napisał(a)
Podsumowanie roku było ucztą dla mych oczu spragnionych pięknych migawek z ogrodu. Z wielką przyjemnością oglądałam zdjęcia, momentami wydawało mi się, że jestem w Twoim ogrodzie

Przejrzałam na szybko kilkanaście ostatnich stron i cóż za ciekawe rozmowy się toczyły
Nowa rabata ma super kształt, jak ją wypełnisz roślinami to będzie szał. Potwierdzam, że bodziszek Rozanne potrafi się rozrosnąć do całkiem pokaźnej rośliny. Mam trzy sadzonki kupione jako maluszki i na wiosnę zostaną przeprowadzone bo pożerają mi róże


Cieszę się z nowego miejsca do obsadzania tylko ja mam problem z piętrowymi kompozycjami na szerokich rabatach a tu będzie dość szeroko. Koncepcję mam. Najwyżej potem będę wędrować z roślinami .
Może nie przeprowadzaj Rozanne tylko je tnij. Ja jak będą mi za bardzo włazić na inne rośliny to będę je ciachać. Ale zadarniacz z niego jest naprawdę fajny bo w szybkim tempie zarośnie kawał rabaty.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:21, 17 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorodne zdrowe rośliny masz dobrze im u Ciebie bodziszka rozane też w tym roku upolowałam, zobaczymy jak mu u mnie będzie moje wrzosowisko też do odmłodzenia, ale setkę wrzosów nie łatwo wymienić zwłaszcza gdy remont domu ważniejszy


U Ciebie Sylwia to na pewno Rozanne będzie szalał. U mnie szaleje w byle jakiej ziemi. Ale jest w półcieniu a teraz posadzę go w pełnym słońcu więc zobaczymy jak reaguje na takie stanowisko.
Ja mam mini wrzosowisko więc luzik. Twoja ilość to już inna bajka . I tak bym musiała przesadzić wrzosy a tak je wymienię tylko wkurza mnie to że wrzosów się nie kupi wiosną i będę musiała czekać prawie do jesieni .
Ale po tych 6 latach już są w większości brzydkie, mocno zdrewniałe i bardzo długo się zbierają po cięciu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 17:58, 17 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Nowa12 napisał(a)


Staram się naśladować takich mistrzów rabat jak np. Ty . Ale do Twojego ogrodu to mi jeszcze bardzo daleko. I to nie jest fałszywa skromność.


Aga jaki tam ze mnie mistrz chyba w fotkach czarujących rzeczywistość ale dziękuję za komplementy -właśnie obrastam w piórka


Twój ogród jest piękny i już i na naszym forum same piękne ogrody powstają
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ajka 12:35, 20 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Nowa12 napisał(a)
Bodziszek już się całkiem rozkręcił.



Przepiękne kadry, ogród pełen kolorów.
Te czerwone kwiatki to jeżówki? Co to za odmiana?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
April 13:25, 20 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Podsumowanie bardzo energetyczne. W sam raz na osłodę tych burych dni. Pięknie masz, w każdym miesiącu
Dziewczyny mają rację - toż to gotowa wizytówka
____________________
April April podbija las Mazowsze
Nowa12 20:29, 20 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Aga jaki tam ze mnie mistrz chyba w fotkach czarujących rzeczywistość ale dziękuję za komplementy -właśnie obrastam w piórka


Twój ogród jest piękny i już i na naszym forum same piękne ogrody powstają


A żebyś wiedziała ile mi to forum dało. I cały czas daje. Pokłady wiedzy. Nigdzie indziej tego nie znalazłam chociaż są blogi i grupy na fb, które też bardzo lubię.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:33, 20 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ajka napisał(a)


Przepiękne kadry, ogród pełen kolorów.
Te czerwone kwiatki to jeżówki? Co to za odmiana?


Tak. To jeżówki. Reklamowałam je na moim wątku bo ta odmiana jest niesamowita. Nazywa się Sunmagic Vintage Red. Szybko się rozrosły w spore kępy i kwitły od lipca do września. I trzymały cały czas ten piękny soczysty kolor . Zachwycałam się nią cały sezon .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:40, 20 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
April napisał(a)
Podsumowanie bardzo energetyczne. W sam raz na osłodę tych burych dni. Pięknie masz, w każdym miesiącu
Dziewczyny mają rację - toż to gotowa wizytówka


Miło pooglądać kolorowe obrazki bo znowu jest tak . A ja nie lubię pejzaży z Królowej Śniegu. Nic mnie do nich nie przekona.
Ja muszę mieć kolor dookoła .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies