Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

April 14:17, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10180
Aga, współczuję że nie możesz wyjść do ogrodu z sekatorem. Choć zapowiadają powrót zimy końcem lutego.
Mimo wszystko ja z tych co ruszyły do ogrodu. Fakt sprzęt jeszcze lekki, sekator i dziabką do chwastów. Gwiazdnica w nosie ma zimę i zaczyna kwitnąć, trzeba ją w porę zmitygować. A wysiewa się u mnie na potęgę. Obawiam się że kupuję ją wraz z ziemią
Miałam cię pocieszyć a chwalę się tym co robię.
Wytrzymaj, jeszcze się napracujesz
____________________
April April podbija las Mazowsze
Nowa12 21:03, 14 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
April napisał(a)
Aga, współczuję że nie możesz wyjść do ogrodu z sekatorem. Choć zapowiadają powrót zimy końcem lutego.
Mimo wszystko ja z tych co ruszyły do ogrodu. Fakt sprzęt jeszcze lekki, sekator i dziabką do chwastów. Gwiazdnica w nosie ma zimę i zaczyna kwitnąć, trzeba ją w porę zmitygować. A wysiewa się u mnie na potęgę. Obawiam się że kupuję ją wraz z ziemią
Miałam cię pocieszyć a chwalę się tym co robię.
Wytrzymaj, jeszcze się napracujesz


Dzisiaj miałam chwilę po południu i nie padało to przycięłam przywrotniki bo były tylko z grubsza ciachnięte jesienią.
I przy okazji stwierdziłam, że machnę od razu seslerie. Porosły wielkie ale nie chce mi się ich dzielić bo pewnie musiałabym się mocno naszarpać a i tak nie miałabym ich gdzie dać. Chyba że zaczną robić się łyse w środku to się zastanowię . A na razie nie muszę myśleć co na skarpę bo one rosną na niej jak szalone. Nigdzie więcej ich nie daję bo to nie jest moja ulubiona trawa .
Więc pierwsze cięcie zrobiłam w tym sezonie. Jak dobrze że dzieki Wioli odkryłam wszechstronne zastosowanie akumulatorowego sprzętu do cięcia i teraz praktycznie wszystko nim tnę. Bzzz... i po wszystkim .



Ps. Gwiazdnicę też niestety mam. Ta się dopiero sieje. A zimy już nie chcę. Niech idzie precz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:49, 14 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Cieszę się , że jesteś zadowolona z nożyc
Też je uwielbiam

Dobry początek!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 21:54, 14 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
A jakie ładniutkie poduszeczki!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Nowa12 22:50, 14 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Cieszę się , że jesteś zadowolona z nożyc
Też je uwielbiam

Dobry początek!


Wywołałam cię Wiola . Ale uratowałaś mi życie a bardziej kręgosłup tymi nożycami . Tylko ładuję i jadę z koksem . Ja zauważyłam, że bardzo wolno wpadam na takie proste patenty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:57, 14 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)
A jakie ładniutkie poduszeczki!


No takie spore już są. Nawet nie wiedziałam że aż tak porosły na szerokość. Następne wypadałoby chyba ciąć trzcinniki i śmiałki.
A potem anabelki. Nie znam prawidłowej kolejności, samo wyjdzie w praniu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agatorek 23:04, 14 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
A jaki masz sprzęt do cięcia? Bardzo ładnie wyglądają sesleriowe jeżyki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 07:20, 15 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Nowa12 napisał(a)


Wywołałam cię Wiola . Ale uratowałaś mi życie a bardziej kręgosłup tymi nożycami . Tylko ładuję i jadę z koksem . Ja zauważyłam, że bardzo wolno wpadam na takie proste patenty .




No kręgosłup jest wdzięczny
Wiesz ja sama nie wpadłam ,tylko widziałam na IG u kogoś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 08:53, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10180
Zgrabne podusie ci wyszły. Ja mam sprzęt akumulatorowy do cięcia ale jakoś nie mogę się przekonać do cięcia nim traw.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Nowa12 20:01, 15 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)
A jaki masz sprzęt do cięcia? Bardzo ładnie wyglądają sesleriowe jeżyki


Taki sprzęt ale chodzi o tę końcówkę bo tylko nią mi się tak dobrze tnie. Wycinam nią byliny, kulkuję wszystkie iglaki i bukszpany. Trawy wycinam ale te mniejsze czyli seslerie, red barony itp. Rozplenic i miskantów nie ma szans tu musi być konkretny sprzęt.
Także większość ogrodu ogarniam tym maleństwem .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies