Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Gruszka_na_w... 22:08, 21 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
nyna76 napisał(a)


W jednym z odcnków Mai w ogrodzie pani sypała kawę z ekspresu pod hortensje.


Sprawdzonym sposobem na uzyskanie u hortensji ogrodowych niebieskiego kwiecia jest zakopanie w korzeniach garści aluminiowych gwoździ. Zawarty w nich glin (aluminium) jest odpowiedzialny za takie przebarwienie. On jest zresztą dodawany w wersji sproszkowanej do specjalistycznych nawozów. Tu na forum wiele osób uzyskiwało dzięki temu wymarzone niebieskie hortensje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 22:08, 21 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Nowa12 napisał(a)
Ja dzisiaj tylko sypnęłam zakwaszającym nawozem do hortensji ogrodowych. Liczę że będą niebieskie .
Ale ile bym nie sypała to nie chcą się zaniebieścić.

Bo to nie chodzi tylko o zakwaszenie podłoża, ale jeszcze jakiś pierwiastek( nie pamiętam dokładnie o jaki bo ja nie zmieniam swoim kolorów) coś mi glin chodzi po głowie, ale ręki nie dam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 22:15, 21 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Nowa12 napisał(a)
Ja dzisiaj tylko sypnęłam zakwaszającym nawozem do hortensji ogrodowych. Liczę że będą niebieskie .
Ale ile bym nie sypała to nie chcą się zaniebieścić.

A nawóz z potasem i glinem sypnęłaś? Mus go dać do kwaśnej ziemi i dopiero wtedy będzie niebieskość .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 23:04, 21 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nowa12 napisał(a)


Jak pies spuszczony z łancucha w ogród poszłam w weekend . Ale dobrze mi to na głowę zrobiło. Na kręgosłup mniej ale coś za coś .


Boskie porównanie ❤️

I nie ma chyba nic lepszego na głowę niż dobra tyrka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewik 07:56, 22 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Agatorek napisał(a)


Boskie porównanie ❤️

I nie ma chyba nic lepszego na głowę niż dobra tyrka

Dokładnie tak , a ja uziemiona narazie ehh
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Nowa12 18:58, 22 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sprawdzonym sposobem na uzyskanie u hortensji ogrodowych niebieskiego kwiecia jest zakopanie w korzeniach garści aluminiowych gwoździ. Zawarty w nich glin (aluminium) jest odpowiedzialny za takie przebarwienie. On jest zresztą dodawany w wersji sproszkowanej do specjalistycznych nawozów. Tu na forum wiele osób uzyskiwało dzięki temu wymarzone niebieskie hortensje.


Na pomysł z gwoździami bym nie wpadła . Gorzej jakbym je chciała przesadzać . Ale masz rację tu o ten glin też chodzi.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:00, 22 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo to nie chodzi tylko o zakwaszenie podłoża, ale jeszcze jakiś pierwiastek( nie pamiętam dokładnie o jaki bo ja nie zmieniam swoim kolorów) coś mi glin chodzi po głowie, ale ręki nie dam.


Tak. To glin daje ten niebieski kolor. Muszę poszukać jakiejś większej ilości na necie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:01, 22 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)

A nawóz z potasem i glinem sypnęłaś? Mus go dać do kwaśnej ziemi i dopiero wtedy będzie niebieskość .


Ja mam taki specjalny nawóz przygotowany przez szkółkę stricte do niebieskich hortensji ale wiem że to trzeba już od lutego regularnie sypać a u mnie z regularnością to słabo .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:03, 22 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)


Boskie porównanie ❤️

I nie ma chyba nic lepszego na głowę niż dobra tyrka


Tez tak uważam . Chociaż jeszcze nie umiem dojść do siebie po tych tyrkach. No cóż SKS jak nic .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:04, 22 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewik napisał(a)

Dokładnie tak , a ja uziemiona narazie ehh


Odbijesz sobie . Roboty w ogrodzie nigdy nie brakuje.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies