Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Margerytka40 22:17, 16 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aga w wyszukiwarce mi wyskoczyło, że kupowałaś hortensję Forever Ever. Masz ją jeszcze? Jeśli tak to zadowolona z niej jesteś?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 09:20, 25 cze 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)
Aga, u Ciebie jak zawsze pięknie

Współczuję kontuzji, wracaj szybko do zdrowia


Dziękuję. Oby .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:30, 25 cze 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)
Aga w wyszukiwarce mi wyskoczyło, że kupowałaś hortensję Forever Ever. Masz ją jeszcze? Jeśli tak to zadowolona z niej jesteś?


Z ogrodówek to tylko Diva Fiore mi kwitnie niezawodnie i na bogato. Praktycznie wszystkie ogrodówki wymieniłam na kwitnące na jednorocznych a i tak kwitną słabo albo wcale. Forever and Ever w zeszłym roku mi nie zakwitła a w tym musiałam praktycznie wszystkie ogrodówki ściąć do zera po zimie więc nie wiem ile i czy w ogóle zakwitną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 11:35, 25 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Z ogrodówek to tylko Diva Fiore mi kwitnie niezawodnie i na bogato. Praktycznie wszystkie ogrodówki wymieniłam na kwitnące na jednorocznych a i tak kwitną słabo albo wcale. Forever and Ever w zeszłym roku mi nie zakwitła a w tym musiałam praktycznie wszystkie ogrodówki ściąć do zera po zimie więc nie wiem ile i czy w ogóle zakwitną.


Też ścinałam ogrodówki prawie do zera. U mnie pąki mają Otaksa i Bailmer. Diva póki co nie widzę choć ona zawsze później wypuszcza. Pytałam o tę Forever bo dostałam krzaczek i tak sama nie wiem czy go sądzić. Na razie w dużej donicy w altanie pięknie kwitnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 11:43, 25 cze 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Też ścinałam ogrodówki prawie do zera. U mnie pąki mają Otaksa i Bailmer. Diva póki co nie widzę choć ona zawsze później wypuszcza. Pytałam o tę Forever bo dostałam krzaczek i tak sama nie wiem czy go sądzić. Na razie w dużej donicy w altanie pięknie kwitnie.


Moje ogrodowe w donicach przechowywane w nieogrzewanym domku narzędziowym też zawiązały pąki.
W gruncie to u mnie kompletnie inna bajka. Praktycznie co roku muszę wyciąć do zera. Diwa na pewno ci wypuści młode pędy z pąkami. Ona jest niezawodna.
Forever and ever była pięknie zapączkowana jak ją dostałam i kwitła na niebiesko. I to było na tyle z jej urody . Posadzona do gruntu u mnie nie umie się zaklimatyzować. Ale może u Ciebie akurat będzie pięknie rosła i kwitła bo powinna skoro to odmiana kwitnąca na tegorocznych.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Renii 13:45, 05 lip 2023


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Przyszłam pooglądać a tu klops-toś to dorobiła psze Pani.
Trzeba teraz na dupce siedzieć-aż Cię zaboli

Jak miałam operację na stopę to na tyłku się ślizgałam do toalety i pod prysznic. Spałam w salonie bo po schodach nie było mowy żeby wyjść. Ręce za słabe na kule-dopiero z czasem je wyćwiczyłam.

Współczuję Ci-wracaj szybko do zdrowia
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 13:45, 05 lip 2023


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Jak podcinasz rododendrony i kiedy?
Tez mam ochotę coś z nimi zrobić

____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 14:29, 05 lip 2023


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Mam jedną hortensję ogrodową i nie jest to Anabel, którą wykopałam z gruntu na wiosnę i włożyłam do doniczki.
W gruncie się marnowała -w doniczce w tym roku nie będzie kwiatów, ale może w następnym roku już tak- jest zdecydowanie ładniejsza i ma fajne przyrosty.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 20:48, 05 lip 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
Przyszłam pooglądać a tu klops-toś to dorobiła psze Pani.
Trzeba teraz na dupce siedzieć-aż Cię zaboli

Jak miałam operację na stopę to na tyłku się ślizgałam do toalety i pod prysznic. Spałam w salonie bo po schodach nie było mowy żeby wyjść. Ręce za słabe na kule-dopiero z czasem je wyćwiczyłam.

Współczuję Ci-wracaj szybko do zdrowia


Powiem ci masakra. Wózek inwalidzki wypożyczyłam, żeby jakoś funkcjonować i jak napisałaś 4 literami po podłodze nie jeździć . O kulach też trochę "śmigam" w tempie żółwia . Też śpię w salonie bo po schodach nie dam rady codziennie wchodzić. Od ponad miesiąca praktycznie z domu nie wychodzę, nawet na ogród bo trzeba po schodkach zejść z każdej strony. A jeszcze podobno drugie tyle unieruchomienia nogi więc jak nie zeświruję to będzie sukces.
A d... już mnie boli,że nie wspomnę o udzie i biodrze . Cała noga już się kwalifikuje do rehabilitacji . Więc takie mam tegoroczne wakacje.
Ogród odłogiem leży. Proszę tylko eMka żeby chociaż jakieś najpilniejsze prace ogarnął. Strasznie mi żal tegorocznego sezonu bo to miał być najfajniejszy sezon kiedy sporo już rzeczy mam ogarniętych.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:49, 05 lip 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
Jak podcinasz rododendrony i kiedy?
Tez mam ochotę coś z nimi zrobić




Podobno rodki trzeba wiosną odmładzać więc zamierzam to zrobić na wiosnę. Podetnę dużą część gałęzi bo on mi łysieje mocno od dołu i paskudnie wygląda. Liczę że się zagęści.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies