Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Katarzyna13 12:27, 24 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Ojej ale u ciebie się dzieje! Vanilki są cudne ale faktycznie pokładają się i mają duże korzenie. Ja na jesień przesadzałam swoje bo wymyśliłam sobie pod płotem rządek Nigr a pomiędzy nimi vanilki. Faktycznie bryłę mają dużą ale jak szerzej wykopiesz to się uda. Moje już pączki mają. Tak jak Renia radzi nie zwlekaj tylko przesadzaj. Dasz radę.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Katarzyna13 12:28, 24 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
No i pierwszy dubelek Milej niedzieli ! Buziaki.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
gogo 13:43, 24 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danusia też używa paliki bambusowe do podwiązywania pokładających się roślin i to się sprawdza lepiej niż obręcze.
A ta zielona siatka to jest między jedynymi sąsiadami, bo, jeśli dobrze zrozumiałam, masz zewnętrzny segment.
I zaglądają ludzie z ulicy, a tam myślałam o macie wiklinowej lub trzcinowej.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 17:54, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Katarzyna13 napisał(a)
Ojej ale u ciebie się dzieje! Vanilki są cudne ale faktycznie pokładają się i mają duże korzenie. Ja na jesień przesadzałam swoje bo wymyśliłam sobie pod płotem rządek Nigr a pomiędzy nimi vanilki. Faktycznie bryłę mają dużą ale jak szerzej wykopiesz to się uda. Moje już pączki mają. Tak jak Renia radzi nie zwlekaj tylko przesadzaj. Dasz radę.


Moje bukietowe to jeszcze nie ruszają za bardzo. Ani Limki ani Wanilka.
Jak się zdecyduję ostatecznie to przesadzę . Na razie jeszcze to przemyśliwuję
Przesadzałam pierwszy raz hortki więc nawet nie wiem jak one to znoszą.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:13, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Danusia też używa paliki bambusowe do podwiązywania pokładających się roślin i to się sprawdza lepiej niż obręcze.
A ta zielona siatka to jest między jedynymi sąsiadami, bo, jeśli dobrze zrozumiałam, masz zewnętrzny segment.
I zaglądają ludzie z ulicy, a tam myślałam o macie wiklinowej lub trzcinowej.


Dobrze zrozumiałaś Grażynko. Mam skrajny dom a sąsiadów z 2 stron z wysokimi tujami. Z jednej strony mam pustą, zachwaszczoną działkę no i z przodu wewnętrzną drogę. I z tej właśnie strony widać nas najbardziej. Im ciepłej tym więcej spacerowiczów czy rowerzystów. Dzisiaj np. Pani sobie zdjęcia robiła więc sama rozumiesz że chętnie bym się czymś zasłoniła. Właśnie z tych dwóch stron mam założoną zieloną matę na siatce, którą będę ściągać niedługo. Mata wiklinowa byłaby na pewno ładniejsza ale to też nie do końca moja bajka. Mieszkam w mieście i trochę muszę się dostosować do miejscowej zabudowy.
A że nie zrobiliśmy porządnego płotu to teraz mogę się tylko wkurzać na siebie w myśl zasady Polak mądry po szkodzie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:21, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bratki sobie rosną.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:22, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przesadzony świerk Rainbow's End. Lubię go bo ma dwa razy w roku młode przyrosty.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:31, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Róże posadzone, zostały jeszcze lawendy i szałwie.
Do przesadzenia mam jeszcze różę Boscobel i ostatnią azalię japońską.
Bukszpany mam brzydkie po zimie, lekko zbrązowiały. Muszę ję podciąć a z trzmieliny na pniu nie będę robić kulki tylko grzybka/parasolkę . Może uda się w tygodniu to zrobić.





____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:45, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magnolii już bardzo dużo pąków popękało.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:50, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Myślałam że ślimaki jeszcze śpią a tu parę już dzisiaj znalazłam .
Łyso na razie strasznie na rabatach. Brakuje zielonego . Ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies