Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

gogo 23:32, 24 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Masz rację z tymi matami, nie wszędzie pasują.
Jak czytam o podglądaczach to się cieszę, że mój ogród jest niewidoczny z drogi przez wieś i mogę robić kiedy i co chcę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Wiolka5_7 08:31, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Nowa12 napisał(a)


Pewnie przeanalizujesz wszystkie za i przeciw zanim się zdecydujesz ale z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to jest dobre i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie.
Ekobordy plastikowe się krzywią, kancików ładnych wiem, że nie utrzymam, wyższe obrzeża, krawężniki nie sprawdzą się przy koszeniu. Użyłam tej samej kostki, którą mam na podjeździe i dla nas jest ok.

No wlasnie teraz kancikuję i trochę mi to nie odpowiada....na pewno zrobimy kostkę bo bardziej mi się podoba z obrzezami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dragonka 18:56, 25 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
To i ja czekam na pokaz magnolii, piękne są ale u nas rzadko się je widuje, chyba jednak za ostry klimat bo szanse, że nie przemarznie są nikłe. Tym bardziej trzymam kciuki za Twoją bo dorodna bardzo.

Podobają mi się Twoje reflektorki ogrodowe, ale z premedytacją nie pokażę ich eMowi, bo wiem, że by je chciał mieć i sprułby mi wszystko od nowa, żeby takie zrobićco z kolei odwlekłoby w czasie założenie naszego ogrodu a wieczności już nie mam, hehe. Faceci to straszni gadżeciarze są, na takie bajery to się da namówić, ale już na kopanie ogrodu, to nie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Nowa12 19:25, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Masz rację z tymi matami, nie wszędzie pasują.
Jak czytam o podglądaczach to się cieszę, że mój ogród jest niewidoczny z drogi przez wieś i mogę robić kiedy i co chcę


No to ci zazdroszczę zacisznego ogrodu . W mieście niestety często trudno o intymność . Z potarganymi gaciami nie polatam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:28, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

No wlasnie teraz kancikuję i trochę mi to nie odpowiada....na pewno zrobimy kostkę bo bardziej mi się podoba z obrzezami


Piękne kanciki robią wrażenie ale my trawnika nie umiemy wyprowadzić to kanciki by leżały totalnym odłogiem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:37, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dragonka napisał(a)
To i ja czekam na pokaz magnolii, piękne są ale u nas rzadko się je widuje, chyba jednak za ostry klimat bo szanse, że nie przemarznie są nikłe. Tym bardziej trzymam kciuki za Twoją bo dorodna bardzo.

Podobają mi się Twoje reflektorki ogrodowe, ale z premedytacją nie pokażę ich eMowi, bo wiem, że by je chciał mieć i sprułby mi wszystko od nowa, żeby takie zrobićco z kolei odwlekłoby w czasie założenie naszego ogrodu a wieczności już nie mam, hehe. Faceci to straszni gadżeciarze są, na takie bajery to się da namówić, ale już na kopanie ogrodu, to nie


Skąd ja to znam . Ma dziur parę wykopać to mu się nie chce, tyle roboty i tego typu malkontenctwo ale podciągnąć kable z rabaty do rabaty, rozpruć rów w trawniku, przewiercić się w palisadzie to co to za problem jest, chwila roboty i po sprawie .
Bo to taka twórcza praca a nie machanie szpadlem .

A co do magnolii to dlatego mam tylko dwie . No i pąki pęknięte a jutro w nocy ma być -3 .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
nicol21 14:56, 26 mar 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Przybiegłam od siebie już parę dni temu i z każdym dniem coraz szybciej przeglądałam strony w Twoim ogrodzie.
Ależ Ty masz miejsca! Ale fajnie! poszerzaj te rabaty i to śmiało. Spokojnie kilka metrów szerokości możesz dać, możesz dać piętra, tło. nie ma co się tłoczyć. tymbardziej ze sama mówisz że za duzo trawnika jest.

Fajny ogród Ci wyszedł i fajnei że masz te stare śliwy rozgraniczające ogród. No i skarpa też fajna opcja.
Wykopki to pewnie po nawożeniu ziemi - czasem niby ziemia, a jednak gruzu budowlanego dorzucą i potem takie znaleziska.

Widziałam że ciełaś hakuro swoją, powiem ci że tnę max krótko i od paru lat i radziłabym ci skrócić to co zostawiłaś. jak będzie krócej to te nowe pędy będą grubsze i solidniejsze, natomiast z tych dłuższych będzie więcej i cienkie patyczki. Ja chyba w pierwszym roku też za długo ściełam i nie byłam w sezonie zadowolona. a przycinanie w sezonie już nie daje takiego fajnego efektu.

jeśli masz hortki anabelki [nie widziałam] to radę ciąć przy samej ziemi. też lepszy efekt jak wyrastają od korzeni, niz jak patyczki rosną na 1-2 oczka patyków ubiegłorocznych. te możesz przeznaczyć na rozmnażanie.

Udanego ogródkowania w kolejnym sezonie

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Zana 15:00, 26 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magnolia już za chwileczkę, już za momencik. Chyba będzie pierwsza na foum
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nowa12 15:45, 26 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zana napisał(a)
Magnolia już za chwileczkę, już za momencik. Chyba będzie pierwsza na foum


O ile te pączusie mróz nie zmiecie .
W zeszłym roku nie była taka szybka. Ruszyła dopiero w kwietniu. A w tym wszystko się śpieszy . I my przy okazji też .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:57, 26 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
nicol21 napisał(a)
Przybiegłam od siebie już parę dni temu i z każdym dniem coraz szybciej przeglądałam strony w Twoim ogrodzie.
Ależ Ty masz miejsca! Ale fajnie! poszerzaj te rabaty i to śmiało. Spokojnie kilka metrów szerokości możesz dać, możesz dać piętra, tło. nie ma co się tłoczyć. tymbardziej ze sama mówisz że za duzo trawnika jest.

Fajny ogród Ci wyszedł i fajnei że masz te stare śliwy rozgraniczające ogród. No i skarpa też fajna opcja.
Wykopki to pewnie po nawożeniu ziemi - czasem niby ziemia, a jednak gruzu budowlanego dorzucą i potem takie znaleziska.

Widziałam że ciełaś hakuro swoją, powiem ci że tnę max krótko i od paru lat i radziłabym ci skrócić to co zostawiłaś. jak będzie krócej to te nowe pędy będą grubsze i solidniejsze, natomiast z tych dłuższych będzie więcej i cienkie patyczki. Ja chyba w pierwszym roku też za długo ściełam i nie byłam w sezonie zadowolona. a przycinanie w sezonie już nie daje takiego fajnego efektu.

jeśli masz hortki anabelki [nie widziałam] to radę ciąć przy samej ziemi. też lepszy efekt jak wyrastają od korzeni, niz jak patyczki rosną na 1-2 oczka patyków ubiegłorocznych. te możesz przeznaczyć na rozmnażanie.

Udanego ogródkowania w kolejnym sezonie



Miło mi bardzo że wpadłaś. Mam sentyment do Belgii bo tam moja ciocia mieszka .
Ale zawsze mi sie wydawało że u Was jest chłodniej, brzydsze lata bo zimno od Morza Północnego. Ale chyba się myliłam .

Dzięki za radę w sprawie Hakuro. Zazwyczaj ją tnę króciutko. W tym roku może faktycznie mniej drastycznie niż zwykle bo pomyślałam że może gęstsza będzie .
Ale ona naprawdę rośnie prawie jak chwast i tnę ją kilka razy w sezonie.

Anabelek nie mam bo starałam się sadzić te hortki, które nie lubią pozycji leżącej .
Czyli little lime, limelight, pinky winky, piłkowane.
Ale oczywiście skusiłam się na jedną vanilkę bo chciałam też mieć te lody truskawkowe w ogrodzie .
Ale anabelki ma moja sąsiadka i co roku się nimi zachwycam wiec kto wie ... .
Tak jak napisałaś placu jest sporo więc można szaleć. Dla mnie to dobrze bo w kwestiach roślinnych trudno mi się ograniczyć i stąd taki misz-maszowy ogród .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies