Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

frezja 18:58, 24 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Nowa12 napisał(a)
Magnolii już bardzo dużo pąków popękało.

.Będzie pokaz. Moja dostała nawóz i też czekam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Wiolka5_7 19:01, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Bratki śliczne
Magnolie szybkie w tym roku,muszę do mojej zajrzeć
Kostkę ukladacie na gołej ziemi ? Pytam na przyszlość
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 19:04, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
frezja napisał(a)
.Będzie pokaz. Moja dostała nawóz i też czekam


Będzie pokaz bo ona jest niezawodna . Ale wiem też, że mają być przymrozki więc pogoda może niestety zepsuć ten pokaz. Tfu, tfu...
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:09, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Bratki śliczne
Magnolie szybkie w tym roku,muszę do mojej zajrzeć
Kostkę ukladacie na gołej ziemi ? Pytam na przyszlość


Cześć kostki mamy na gołej ziemi a pod część dajemy trochę takiej czerwonawej podsypki bo akurat ją mamy. No i eMuś przybija kostkę gumowym młotkiem tak, że słychać go na całą okolicę . U mnie jest twarda i zbita ziemia więc ta kostka mi się prawie nie krzywi a jak gdzieś opadnie to pojedyńcze poprawiamy. Na stałe nie robiłabym bo wiadomo jak to z rabatami bywa. Puchną .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
dana1s 19:13, 24 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Praca wre Masz taki czyściutki i elegancki ogród, bardzo mi się podoba.
Bratków nie mam, ale gapiów z aparatem już tak
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Nowa12 19:43, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
dana1s napisał(a)
Praca wre Masz taki czyściutki i elegancki ogród, bardzo mi się podoba.
Bratków nie mam, ale gapiów z aparatem już tak


Dziękuję Danusiu ale do eleganckiego to mu jeszcze daleko. Ale chyba docelowo podobałaby mi się taka niewymuszona, swobodna elegancja w ogrodzie z dużą ilością wieczornego oświetlenia .
A to nie jestem sama pod ostrzałem aparatów . A dodatkowo za płotem sąsiadów od kilku dni koczują bezdomni. Dzwonią do wszystkich po wodę, jedzenie.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Renii 19:56, 24 mar 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)
Myślałam że ślimaki jeszcze śpią a tu parę już dzisiaj znalazłam .
Łyso na razie strasznie na rabatach. Brakuje zielonego . Ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.


U mnie też brakuje zielonego, ale jak wszystko ruszy to będzie piknie. U mnie już forsycje zaczyna kwitnąć więc krzyczę
Magnolia też pęka.

W ubiegłym roku przesadziłam w czerwcu hortkę LM, dała radę tylko musiałam podlewać bo mdlała. Masz jeszcze trochę czasu do zastanowienia
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 20:02, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
No w sumie masz rację. Mogę przesadzić ją później, to już nic nie zmieni.
Dzięki za forsycję, prawie się zgrała z moimi różami .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 20:12, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Nowa12 napisał(a)


Cześć kostki mamy na gołej ziemi a pod część dajemy trochę takiej czerwonawej podsypki bo akurat ją mamy. No i eMuś przybija kostkę gumowym młotkiem tak, że słychać go na całą okolicę . U mnie jest twarda i zbita ziemia więc ta kostka mi się prawie nie krzywi a jak gdzieś opadnie to pojedyńcze poprawiamy. Na stałe nie robiłabym bo wiadomo jak to z rabatami bywa. Puchną .

Dzięki za odp. wlasnie czytam,że dużo osób kladzie bezposrednio na gołą ziemię i jest ok. Tak myślę ,żeby kiedys jak już skonczę te rabaty zrobic obrzeza z kostki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 21:12, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Dzięki za odp. wlasnie czytam,że dużo osób kladzie bezposrednio na gołą ziemię i jest ok. Tak myślę ,żeby kiedys jak już skonczę te rabaty zrobic obrzeza z kostki


Pewnie przeanalizujesz wszystkie za i przeciw zanim się zdecydujesz ale z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to jest dobre i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie.
Ekobordy plastikowe się krzywią, kancików ładnych wiem, że nie utrzymam, wyższe obrzeża, krawężniki nie sprawdzą się przy koszeniu. Użyłam tej samej kostki, którą mam na podjeździe i dla nas jest ok.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies