Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 14:05, 10 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Niby nie tak dużo a jednak zmieniło ogród...


Pogoda nadal mnie zaskakuje .
Takiej to się spodziewałam najwcześniej w listopadzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 14:45, 10 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Nowa12 napisał(a)


Posadziłam jesienią ubiegłego roku więc kwitł pierwszy raz u mnie. I nie cięłam go jeszcze. Będę go ciąć wiosną.


Może masz jakąś super odjazdową siewkę tegoż Ciekawe, jak zakwitnie w przyszłym roku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zszywka 20:57, 10 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Mimo przymrozków rośliny i tak się bronią wiadomo szkoda że nie mają już swojego koloru ale z brązem też im do twarzy teraz byle do wiosny!
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nowa12 12:38, 11 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Może masz jakąś super odjazdową siewkę tegoż Ciekawe, jak zakwitnie w przyszłym roku.


Może być tak jak piszesz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:39, 11 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
Mimo przymrozków rośliny i tak się bronią wiadomo szkoda że nie mają już swojego koloru ale z brązem też im do twarzy teraz byle do wiosny!


To kiedy ta wiosna?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:47, 11 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A propos wiosny mam pytanie do zaglądajacych .
Czy są jakieś sprawdzone pomysły co można dosadzić do azalii wielkokwiatowych ? Mam 5 sztuk posadzonych nieregularnie w dość sporych odstępach. Niestety azalie nie rosną za szybko czego nie przewidziałam więc miejsce nadal jest żeby coś dosadzić. Chodzi mi o okres jak już przestaną kwitnąć i wtedy mogłoby coś tam zdobić albo się bujać np. jakaś trawka. Z przodu są wrzosy więc cokolwiek się tam nie posadzi to będzie to widoczne od przodu.

Najbardziej bym się skłaniała ku trawkom ale tam może być kwaśno.
Pasowałoby coś trawiastego?
Wszędzie w necie widzę azalie z azaliami. Może ktoś widział gdzieś jakieś inne połączenie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Aurelllia 12:55, 11 paź 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja zaryzykowałam z miskantem przy rododendronie i azalii na tej mojej nowej rabacie i kwas mu wcale nie przeszkadzał - rośnie sobie i fajnie się przebarwia teraz a za drugim rododendronem posadziłam budleję
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
deszczowymaj 13:05, 11 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Rzadko spotykane ale ciekawe połączenia to :azalie+ miskanty,rozplenice,turzyce..
I jeszcze można posadziń np.Liriope,żurawki,funkie,bodziszki,tawuły

oczywiście iglaki,bukszpany,hortensje ogrodowe,kaliny,magnolie,krzewuszki,barberysy,klony japońskie i pierisy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 13:06, 11 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Aurelllia napisał(a)
Ja zaryzykowałam z miskantem przy rododendronie i azalii na tej mojej nowej rabacie i kwas mu wcale nie przeszkadzał - rośnie sobie i fajnie się przebarwia teraz a za drugim rododendronem posadziłam budleję


Właśnie,miskanty świetnie sobie radzą w takich warunkach
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Nowa12 14:05, 11 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelia, Asia - też by mi się podobało z miskantami tylko musiałabym posadzić jakieś nie za wielkie, żeby nie zeżarły azalii . Jak azalie przekwitną mogłoby wtedy coś fajnego wyrosnąć pomiędzy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies