Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:16, 13 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelllia napisał(a)
Ślicznego graba dorwałaś Też takiego chcę !!!


Moj eMek był prawie załamany ale dał się namówić . Mam nadzieję, że dobrze znosi cięcie jak inne graby. W całym ogrodnictwie najbardziej ekstrawagancki kolorystycznie był ten grab i jeszcze błotnia leśna.

Oto błotnia:



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
waldek727 20:30, 13 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nowa12 napisał(a)
To co się ostało i zdobi jesienią. Wiadomo trzmielina , jabłoń ozdobna, borówka, dereń kousa, tawuła śliwolistna, kalina Kilimandżaro.




Kalina Kilimamdżaro za parę lat będzie najjaśniejszym akcentem w Twoim ogrodzie. Co prawda nie ma pokroju pagodowego tylko stożkowy, ale za to nadrobi to pięknym kwitnieniem i jeszcze piękniejszym przebarwieniem liści jesienią. Kaliny wraz z berberysami o tej porze roku zawsze wyglądają zjawiskowo. Graby też śliczne nabyłaś.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
eVka 20:33, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Pierwszy raz takiego widziałam. Tak się przebarwia na jesień, w sezonie jest zielony. Ma teraz takie żarówiaste liście, że aż nienaturalne . Mam nadzieję, że zimuje .

Właśnie w necie niewiele go, wyświetlają mi się francuskie szkolki ale rarytas Ci się trafił Extra!
____________________
Nowa12 20:40, 13 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
waldek727 napisał(a)


Kalina Kilimamdżaro za parę lat będzie najjaśniejszym akcentem w Twoim ogrodzie. Co prawda nie ma pokroju pagodowego tylko stożkowy, ale za to nadrobi to pięknym kwitnieniem i jeszcze piękniejszym przebarwieniem liści jesienią. Kaliny wraz z berberysami o tej porze roku zawsze wyglądają zjawiskowo. Graby też śliczne nabyłaś.
Pozdrawiam.


Dzięki, że napisałeś mi o kalinie. Bo mam ją od zeszłego roku i jeszcze nie mam wyrobionego zdania o niej . Kwitła już fajnie, owoców nie miałam bo pourywałam kwiaty po przekwitnięciu a teraz zaczyna się ładnie przebarwiać. Nie daje mi tylko spokoju czemu gałęzie w większości ma na jedną stronę i czy to się zmieni .
O grabach muszę poczytać a zwłaszcza o cięciu bo chciałabym go jakoś fajnie poprowadzić cięciem a nie znam się na tym jeszcze. U mnie będzie póki co soliterem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElaS 20:43, 13 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Kalin mam wciąż za mało. I chyba kupię Kilimandżaro
____________________
Malwowy ogród
Nowa12 20:45, 13 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Właśnie w necie niewiele go, wyświetlają mi się francuskie szkolki ale rarytas Ci się trafił Extra!


No właśnie to jest ten zonk że nie ma informacji o nim. Tyle, że nowość z 2014 roku i przetłumaczyłam tę francuską stronkę, żeby się więcej o nim dowiedzieć.
Na etykiecie piszę Carpinus betulus Orange Retz cov. Czy to cov coś znaczy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:49, 13 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElaS napisał(a)
Kalin mam wciąż za mało. I chyba kupię Kilimandżaro


Ja mam na razie 3 . A myślałam, że nie będę ich mieć bo się mszyc bałam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElaS 20:50, 13 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Nowa12 napisał(a)


Ja mam na razie 3 . A myślałam, że nie będę ich mieć bo się mszyc bałam .

Moje mszyce strasznie żrą. mus pryskać.
____________________
Malwowy ogród
Magleska 20:54, 13 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
przepięknego graba zakupiłaś -normalnie perełka
kaliny nabyłam 3 szt -nie pamiętam odmian -na szczęście karteczki zostawione -mus zapisać ,bo z pamięcią krucho

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 20:59, 13 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElaS napisał(a)

Moje mszyce strasznie żrą. mus pryskać.


Mus to mus . Mam nadzieję, że raz wystarczy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies