Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:46, 09 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
deszczowymaj napisał(a)
Ładniutka ta brzózka pierwszy raz taką widzę,fajna alternatywa do mniejszych ogrodów ..


Czyli do mojego . Mnie się zawsze wydaje że każde większe drzewo jest za duże a spokojnie by się zmieściło .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 21:08, 09 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Agatko, brzózka fajowa też takiej nie widziałam ,ale już wygoglałam

Naprawdę warta uwagi , jestem na etapie wyboru drzew na nową rabatę więc ta Twoją brzózka kusi doczytałam że jeszcze nie wymagającą muszę pomyśleć

Wiesz że ta pogoda to działa na nerwa , tu jeszcze trochę do zrobienia a leje nic nie da się zrobić

Może w poniedziałek coś podziałasz i uda Ci się posadzić brzózkę
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
BASIA8 16:21, 10 lis 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Piękniutka brzoza Śliczny ma pokrój. Będzie pasowała. Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
sarenka 16:33, 10 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ostatnio czytałam o tej brzozie na jakiej wysokości jest szczepiona? napiszesz ile zapłaciłaś?

Ja też byłam przeciwna brzozom, ale chyba w takie jedno miejsce( róg działki) które jest na wprost wjazdu posadzę brzozę. Mąż ją przytnie od góry to nie będzie tak w górę ( tak zrobił z taką jedną co mamy ) BroZy tak świetnie rozświetlają ogród jesienią, że skłonna jestem właśnie posadzić jeszcze tylko muszę więcej poczytać czy zwykła czy dorenboos
____________________
Magda W samym sloncu
Zana 16:52, 10 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nowa12 napisał(a)
Bo dzisiaj kupiłam brzozę Magical Globe.
A tak się brzozom opierałam. Wiem, że to taka trochę pseudo brzózka ale jednak .



Tylko kiedy ja ją posadzę jak ciągle pada . Jutro też ma lać.


Bardzo ładny okaz.
A ja na deszcz czekam, czekam, czekam....
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nowa12 18:27, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zana napisał(a)


Bardzo ładny okaz.
A ja na deszcz czekam, czekam, czekam....


Weź ode mnie trochę. Please .
Bo ja już mam depresję deszczową .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 18:36, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Miałam już nic nie kupować. Dopiero wiosną. Ale...
Szukałam drzewka z kulistą koroną. Miał być klon Purple Globe ale zniechęciły mnie wypuszczane przez niego badyle. Ambrowca Gumball wsadziłam gdzie indziej. Stanęło więc na dębie Green Dwarf. Takiego miałam kupić na wiosnę.
Stanęło do dzisiaj . Bo dzisiaj kupiłam brzozę Magical Globe.
A tak się brzozom opierałam. Wiem, że to taka trochę pseudo brzózka ale jednak .



Tylko kiedy ja ją posadzę jak ciągle pada . Jutro też ma lać.

Niesamowita! Bardzo mi się podoba i nie znałam takiej odmiany brzozy. Na jakiej wysokości jest szczepiona?
____________________
Nowa12 18:36, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sarenka napisał(a)
Ostatnio czytałam o tej brzozie na jakiej wysokości jest szczepiona? napiszesz ile zapłaciłaś?

Ja też byłam przeciwna brzozom, ale chyba w takie jedno miejsce( róg działki) które jest na wprost wjazdu posadzę brzozę. Mąż ją przytnie od góry to nie będzie tak w górę ( tak zrobił z taką jedną co mamy ) BroZy tak świetnie rozświetlają ogród jesienią, że skłonna jestem właśnie posadzić jeszcze tylko muszę więcej poczytać czy zwykła czy dorenboos


Jest szczepiona na 140 cm. Dla mnie to w sam raz ale pewnie wiekszość wolałaby wyższą. Droga była, bo kosztowała 180 zł. Niestety nie chcieli sprzedać taniej mimo naszych usilnych prób negocjacji . Ale ma już fajny, dość gruby i prosty pień i ładną kulę z korony. Poza tym z chciejstwami się nie dyskutuje .
Dużych brzózek nie posadzę bo nie mam gdzie ale jedna mała będzie fajnym dodatkiem.
Dąbek Green Dwarf był po 230 zł więc też drogo.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:39, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Agatko, brzózka fajowa też takiej nie widziałam ,ale już wygoglałam

Naprawdę warta uwagi , jestem na etapie wyboru drzew na nową rabatę więc ta Twoją brzózka kusi doczytałam że jeszcze nie wymagającą muszę pomyśleć

Wiesz że ta pogoda to działa na nerwa , tu jeszcze trochę do zrobienia a leje nic nie da się zrobić

Może w poniedziałek coś podziałasz i uda Ci się posadzić brzózkę


Dzisiaj probowałam wykopać dołek dla brzózki ale wymiękłam bo zimno i mżawka.
Ale jutro muszę ją posadzić bo jak nie jutro to nie wiem kiedy .
Ja już kiedyś o niej czytałam ale nie spotkałam w ogrodnictwie. A wczoraj sama się napatoczyła pod nos .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:40, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)
Piękniutka brzoza Śliczny ma pokrój. Będzie pasowała. Buziaki zostawiam.


Ja mam świra na punkcie wszystkiego co kuliste .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies