Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

mikina34 10:25, 12 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Jak ja Ci zazdroszczę deszczu, u nas ani kropli od ponad miesiąca , platan nie zgubił liści, nie przebarwił się, ma ich cały garnitur ale wszystkie podeschnięte, bure...
Jedyna korzyść z braku deszczu to możliwość dokończenia rewolucji na rabatach, a wczoraj wsadziłam 200 cebulek rożnych duperszfanców i dziś łapki bolom buuu
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
eVka 11:51, 12 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Szczepienie na 140 cm. Dla Ciebie pewnie za niska.
Ostała się ostatnia ale calkiem ładny okaz. Co będzie taka samotna stała w szkółce .

Aha no rzeczywiście niziutko jak dla mnie, bo mam miejsce na kuliste drzewo ale blisko ciągu kominikacyjnego, więc musi być wysokie na min. 2,5 m tak jak ten mój klon Golden Globe.

Piękne kolory jesienie pokazujesz

Co do siatki na brzozie, to często spore bryły korzeniowe są tak zabezpieczane.
____________________
Nowa12 12:43, 12 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)
Jak ja Ci zazdroszczę deszczu, u nas ani kropli od ponad miesiąca , platan nie zgubił liści, nie przebarwił się, ma ich cały garnitur ale wszystkie podeschnięte, bure...
Jedyna korzyść z braku deszczu to możliwość dokończenia rewolucji na rabatach, a wczoraj wsadziłam 200 cebulek rożnych duperszfanców i dziś łapki bolom buuu


To ja jestem ekstremalnym leniem bo kiedyś wsadziłam 20 cebulek tulipanów i 10 czosnków i to było pierwszy i ostatni raz .
I już nie sadzę. A 200 to dla mnie nieobejmowalne rozumem i siłą fizyczną .
Chylę czoła Monia po stokroć. Razy dwa .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:48, 12 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Aha no rzeczywiście niziutko jak dla mnie, bo mam miejsce na kuliste drzewo ale blisko ciągu kominikacyjnego, więc musi być wysokie na min. 2,5 m tak jak ten mój klon Golden Globe.

Piękne kolory jesienie pokazujesz

Co do siatki na brzozie, to często spore bryły korzeniowe są tak zabezpieczane.


Dzięki Ewa. To uspokoiłaś mnie z tą siatką bo zaczęłam się zastanawiać czy dobrze, że to ściągnęłam a namordowałam się z tym bardzo.
Nie spotkałam się do tej pory z metalowymi siatkami na bryle korzeniowej. Jak ta brzoza w ogóle rosła? .
Moja stanęła na rabacie więc mi taka wysokość odpowiada. Goldeny są piękne ale do cienia a ja takowego mam jak na lekarstwo .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 13:03, 12 lis 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Nabyłaś piękną brzozę, też takiej nie znałam
Faktycznie, dziwna ta siatka, ze sznurka to nic dziwnego, ale metalowa?
Ja w niedzielę i poniedziałek miałam lenia, a miałam wsadzić tulipany i była piękna pogoda.
Dziś leń mnie opuścił, ale pada i z sadzenia nici
Ale z deszczu bardzo się cieszę, bo było strasznie sucho
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
eVka 13:04, 12 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Dzięki Ewa. To uspokoiłaś mnie z tą siatką bo zaczęłam się zastanawiać czy dobrze, że to ściągnęłam a namordowałam się z tym bardzo.
Nie spotkałam się do tej pory z metalowymi siatkami na bryle korzeniowej. Jak ta brzoza w ogóle rosła? .
Moja stanęła na rabacie więc mi taka wysokość odpowiada. Goldeny są piękne ale do cienia a ja takowego mam jak na lekarstwo .

No właśnie to takie zabezpieczenie bryły korzeniowej przy przesadzaniu, zamiast siatki balotowej.
Matko napisałam Golden Globe, jakaś zakręcona jestem a mam oczywiście Globossum odmianę Gold (chyba, bo nie było na etykiecie ale listki ma jak Gold)
____________________
Nowa12 14:34, 12 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

No właśnie to takie zabezpieczenie bryły korzeniowej przy przesadzaniu, zamiast siatki balotowej.
Matko napisałam Golden Globe, jakaś zakręcona jestem a mam oczywiście Globossum odmianę Gold (chyba, bo nie było na etykiecie ale listki ma jak Gold)


Ja myślałam że Globossum z żółtymi listkami to jest właśnie Golden Globe .
To chyba lepsza jest jednak siatka ze sznurka niż zardzewiała .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:41, 12 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Nabyłaś piękną brzozę, też takiej nie znałam
Faktycznie, dziwna ta siatka, ze sznurka to nic dziwnego, ale metalowa?
Ja w niedzielę i poniedziałek miałam lenia, a miałam wsadzić tulipany i była piękna pogoda.
Dziś leń mnie opuścił, ale pada i z sadzenia nici
Ale z deszczu bardzo się cieszę, bo było strasznie sucho


Jak tak na nią popatrzeć to brzoza to za duże słowo .
Ale fajna kulka z niej jest. Rozprułam ten metal a co na to brzózka to się okaże .
U mnie mokro. Dołek dobrze się kopało. A w zasadzie dół . Ale cebulki póki co to dla mnie temat zamknięty .
Po deszczu to ci się będzie lepiej sadziło.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 15:52, 12 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Ja myślałam że Globossum z żółtymi listkami to jest właśnie Golden Globe .
To chyba lepsza jest jednak siatka ze sznurka niż zardzewiała .

Sama nie wiem hehe ale chyba masz rację, że Golden Globe to złocista odmiana Globossum ale się zakręciłam
No na pewno ze sznurka lepsza, nie wiem od czego to zależy, że czasami dają drut.
____________________
Milka 17:12, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nowa12 napisał(a)
Snopki zrobione.



A reszta gubi liście albo skrzy się w słońcu .
Brzoza i berberys Maria.


Wrzos nn.


Tawuła Goldflame.


No i nowa brzoza. Dzisiaj posadzona. Chociaż z problemami bo po wyjęciu z doniczki okazało się ze jest w jakiejś metalowej siatce, którą musiałam rozciąć i zdjąć a nie było to proste. Nie spotkałam się jeszcze z taką dziwną konstrukcją w doniczce.


Fajna ta brzoza. No i jaka perfekcja przy snopkach
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies