Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 18:45, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gardenarium napisał(a)
No właśnie, tak powinny być powiększone rabaty na dole. Przynajmniej tyle.

Ja bym ze schodów w prawo zrobiła przejście trawiaste, o liniach jak na dole. Ciężko będzie latać aż na dół do schodów żeby się dostać do ogrodu.

Kłopotem są te śliwy w takim rzędzie i tak daleko posadzone od tarasu

To przejście można wycelować pomiędzy śliwy gdzieś tutaj.
U góry rabata dziwna byłaby, ja bym wcześniej ją skończyła, chyba że ona tak z powodu śliw jest, ale ja tego wszystkiego nie wiem.






Dziękuję Danusiu . Wszystko tak ładnie kształtnie wyszło i jakoś takie poukładane się zrobiło . Tak naprawdę planowaliśmy zejście ze schodami zrobić w połowie tarasu bo tędy zazwyczaj schodzimy na dół ogrodu i trochę nie pomyśleliśmy o tym robiąc taras, który jest na wysokości 50 cm. Musimy to w końcu zrobić.
Jeszcze nie przyzwyczaiłam się do myśli, żeby zrobić rabaty wokół śliw . Temat do przespania dla mnie .
Prostą rabatę na dole musiałabym wcześniej skończyć bo domek narzędziowy ma wyjście skrajnie z prawej strony i musi być miejsce na wyjechanie taczką, kosiarką itp.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rumianka 19:26, 17 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Ale fajne pomysły podsunęły Ci dziewczyny...tylko od wiosny działać... Ogród nabrał naprawdę wyjątkowego kształtu takiego spójnego. A powiększanie rabat jest przecież fajne, u mnie co chwilę idzie coś w ruch...i nie czekam aż eM mi pomoże, sama się zabieram, a jak już rozgrzebię i słabo mi idzie, to eM z litości, sam oferuje swoją pomoc i wówczas jak nawet coś pomruczy to i tak trzeba dokończyć...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Wiolka5_7 20:05, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Projekt extra
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 20:47, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Projekt extra


Warto się było wybudzić ze snu zimowego .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:59, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)
Ale fajne pomysły podsunęły Ci dziewczyny...tylko od wiosny działać... Ogród nabrał naprawdę wyjątkowego kształtu takiego spójnego. A powiększanie rabat jest przecież fajne, u mnie co chwilę idzie coś w ruch...i nie czekam aż eM mi pomoże, sama się zabieram, a jak już rozgrzebię i słabo mi idzie, to eM z litości, sam oferuje swoją pomoc i wówczas jak nawet coś pomruczy to i tak trzeba dokończyć...


Ja zacznę od przeprowadzek na starych rabatach a eMka muszę zagonić.., w sensie ładnie poprosić o zrobienie rabaty przy ścianie (bo tę chcę jako pierwszą) a potem na dole przy domku narzędziowym.
Sama nie jestem w stanie wszystkiego zrobić głównie z powodu braku czasu bo chęci i siły by się znalazły .
Jak w zeszłym roku powiększyliśmy rabaty na górze to już to lepiej wygląda a po dorzuceniu tego półkola przy ścianie zrównoważą się proporcje trawnika i rabat.
Będzie fajnie!


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:11, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Nowa12 napisał(a)


Warto się było wybudzić ze snu zimowego .

No pewnie !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 22:14, 17 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Agata, ja bym zrobiła tak jak Danusia i Asia podpowiadają, nawet kosztem jednej śliwy. Bardzo fajne projekty
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 07:49, 18 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nowa12 napisał(a)
Wracając jeszcze do rabaty przy domu to może by zrobić ją tak jak narysowałaś tylko przesunąć ten jasny kawałek trochę dalej (żeby nie był na tle okna tylko na tle ściany) i w niego wsadzić jakieś ozdobne, kwitnące drzewko a resztę rabaty obsadzić czymś niższym?



Albo wersja całkowicie kulista...




Agatko, masz rację, że ten żwirowy placyk lepiej będzie wyglądał na tle ściany niż okien. Tak to jest, jak się rysuje na podstawie rzutu z góry, nie widząc terenu osobiście.

trzeba tylko dopilnować, żeby kwadraty były skierowane w tą samą stronę; żeby nie wyszło, że jeden w jedną, a drugi w zupełnie inną.

Wszystkie żwirowe rabaty masz kanciaste, więc już tego kształtu bym się trzymała.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:54, 18 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gardenarium napisał(a)
No właśnie, tak powinny być powiększone rabaty na dole. Przynajmniej tyle.

Ja bym ze schodów w prawo zrobiła przejście trawiaste, o liniach jak na dole. Ciężko będzie latać aż na dół do schodów żeby się dostać do ogrodu.

Kłopotem są te śliwy w takim rzędzie i tak daleko posadzone od tarasu

To przejście można wycelować pomiędzy śliwy gdzieś tutaj.
U góry rabata dziwna byłaby, ja bym wcześniej ją skończyła, chyba że ona tak z powodu śliw jest, ale ja tego wszystkiego nie wiem.




też myślałam, żeby tam na końcu nie robić schodów, tylko wypłaszczyć tą skarpę i zrobić po prostu łagodny spadek. Nie śmiałam jednak już tego proponować, bo to wymaga dość znaczących robót ziemnych.

Schody między śliwami super. W tym guście bym je sobie wyobrażała:
https://pl.pinterest.com/pin/245868460887797545/
https://pl.pinterest.com/pin/114419646753802499/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063862341875/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
BASIA8 09:07, 18 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ale burza mózgów - suuuuuuuuuper fajnie będzie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies