Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

makadamia 07:59, 17 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nowa12 napisał(a)


Asiu, Agatko. A ja tu liczyłam na jakieś głosy za kulistym kształtem .


To policz mnie - ja głosuję za kulistym
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:07, 17 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tylko ja to bym tą rabatę tak widziała( mniej więcej):

(tak docelowo Ci narysowałam, żebyś więcej nie musiała poszerzać)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nowa12 08:09, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
makadamia napisał(a)


To policz mnie - ja głosuję za kulistym


Dzięki .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 08:15, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
makadamia napisał(a)
Tylko ja to bym tą rabatę tak widziała( mniej więcej):

(tak docelowo Ci narysowałam, żebyś więcej nie musiała poszerzać)


Asiu tylko ja chodnik już mam przy samym domu więc nie mogę go przesunąć bo rozumiem że to szare na obrazku to chodnik.
Mogę tylko poszerzyć, powiększyć tę rabatę tak jak narysowałaś czyli zrobić ją docelowo . Natomiast nie mogę jej zrobić na całej szerokości bo praktycznie nie miałabym zejścia z chodnika na trawnik.
Ale się cieszę że zajrzałaś .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 08:41, 17 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowa12 napisał(a)








Ja bym nawet te czarne linie jeszcze powiększyła, rabaty wydają mi się troszkę za wąskie do tej wielkiej pow. ogrodu. Albo koniecznie jeszcze zrobić dodatkowe rabaty wyspowe z drzewami.

Nie jestem w temacie tylko czy te pasy na środku to pasy drzew?
Ale widzę pod domem jeszcze inną opcję kształtu, prosto i zaokrąglone łukiem. NO i rabaty wyspowe koniecznie.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 09:03, 17 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
O Ja Nasza Szefowa zajrzała i jak zwykle piękne rozwiązania zaproponowała super fajnie.
Pozdrowienia zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
makadamia 09:13, 17 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nowa12 napisał(a)


Asiu tylko ja chodnik już mam przy samym domu więc nie mogę go przesunąć bo rozumiem że to szare na obrazku to chodnik.
Mogę tylko poszerzyć, powiększyć tę rabatę tak jak narysowałaś czyli zrobić ją docelowo . Natomiast nie mogę jej zrobić na całej szerokości bo praktycznie nie miałabym zejścia z chodnika na trawnik.
Ale się cieszę że zajrzałaś .



O rany, przepraszam! dopiero jak to napisałaś, to zauważyłam, że na zdjęciu jak byk widać ten chodnik

w takim razie faktycznie ta rabata nie musi być aż tak duża jak narysowałam, choć nadal uważam, że powinna być większa niż Ty narysowałaś.

zauważyłam, że Danusia wyrysowała Ci drzewko na tle ściany i całym sercem popieram ten pomysł
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nowa12 10:27, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gardenarium napisał(a)


Ja bym nawet te czarne linie jeszcze powiększyła, rabaty wydają mi się troszkę za wąskie do tej wielkiej pow. ogrodu. Albo koniecznie jeszcze zrobić dodatkowe rabaty wyspowe z drzewami.

Nie jestem w temacie tylko czy te pasy na środku to pasy drzew?
Ale widzę pod domem jeszcze inną opcję kształtu, prosto i zaokrąglone łukiem. NO i rabaty wyspowe koniecznie.







Danusiu, bardzo dziękuję za Twoją pomoc. Narysowałam (antytalent ze mnie ) jak to mniej więcej wygląda.
4 małe rabaty przy domy były robione przy okazji robienia kostki więc one są zabetonowane. Resta rabat zaznaczona na czarno to już nasza inwencja twórcza . W zeszłym roku je powiększaliśmy ale pewnie za mało .
Działkę ok. 1100 m2 dzieli na dwie części skarpa - spadek 0,5-1,0 m, na której jest 7 dużych śliw.
Na czerwono zaznaczyłam rabaty, które jeszcze planowaliśmy zrobić. Wersja zachowawcza .
Bardzo podoba mi się Twoja kompozycja bo ja szczerze mówiąc nie wiem do końca jak takie rabaty wyspowe wkomponować w resztę.
Czy możesz jeszcze raz rzucić okiem?








____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:36, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
makadamia napisał(a)



O rany, przepraszam! dopiero jak to napisałaś, to zauważyłam, że na zdjęciu jak byk widać ten chodnik

w takim razie faktycznie ta rabata nie musi być aż tak duża jak narysowałam, choć nadal uważam, że powinna być większa niż Ty narysowałaś.

zauważyłam, że Danusia wyrysowała Ci drzewko na tle ściany i całym sercem popieram ten pomysł


Mogłaś nie zauważyć chodnika bo on jest dość wąski.
Na drzewko na tle ściany nie wpadłabym. Samo drzewo w kulistej rabatce?
Fajnie by było bo nawet miałabym pomysł na to jakie by to było drzewo .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:40, 17 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A tam jest faktycznie taki kawał łysej ściany i jakieś ładne drzewko fajnie by się odbijało na jej tle.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies