Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Adela 20:09, 10 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Nowa12 napisał(a)
Ale Danusiu a propos naszej pogawędki o szkółkach na Twoim wątku to znalazłam dzisiaj dużą szkółkę bylin w miarę niedaleko nas w Bestwince. Znasz ją może?

Znam, byłam, dość duży wybór. Ceny nieszczególnie atrakcyjne. Ale warto pojechać, by się przekonać.
____________________
Ela - Moja ostoja
Nowa12 20:12, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
dana1s napisał(a)


Nie znam, zaraz zobaczę co tam znalazłaś
Ten śnieg jest taki zmrożony i wcale nie ma ochoty zniknąć. Moi już w wieku nie sankowym, coś przebąkują, że mi pomogą jutro w ogrodzie. Ja będę cięła wierzby oni będą sprzątać. Oby nie padało, bo ma być ciepło ale głoszą opady...


Danusia też tak wszystko już tniesz jak inni? Czytam na necie że tnie się na przełomie lutego i marca a tu już wszyscy szaleją. Mam do cięcia bez czarny, Hakuro, tawuły japońskie, berberysy, derenia IH, hortensje bukietowe, pigwowca.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:13, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Adela napisał(a)

Znam, byłam, dość duży wybór. Ceny nieszczególnie atrakcyjne. Ale warto pojechać, by się przekonać.


Elu dzięki za info. To w sumie po drodze do Pisarzowic to warto zajrzeć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Adela 20:23, 10 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
O jedny zapomniałam napisać: dla detalistów czynne tylko w sobotę
____________________
Ela - Moja ostoja
dana1s 20:24, 10 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Nowa12 napisał(a)


Danusia też tak wszystko już tniesz jak inni? Czytam na necie że tnie się na przełomie lutego i marca a tu już wszyscy szaleją. Mam do cięcia bez czarny, Hakuro, tawuły japońskie, berberysy, derenia IH, hortensje bukietowe, pigwowca.


Aż tak nie szaleję, bo mnie prognozy trochę wstrzymują. Zawsze w lutym tnę wierzby, leszczyny i derenie. Z resztą czekam.
Jeszcze minimum do początku marca z hortensjami ido końca marca z trawami, lawendami i innymi Róże jak zakwitną forsycje
Ja tawuły tnę po kwitnieniu, wszystkie
Pigwowce tez jak przekwitną, już mają wielkie pąki szkoda mi kwiecia.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Renii 20:37, 10 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witam się oficjalnie. Pobuszowałam od początku
To zdjęcie najbardziej mi się podoba

Nowa12 napisał(a)




[/img]


Masz sporo ciekawych roślin. Grujecznika widziałam - to taki wielopniowy. Ja się nie mogę zdecydować. Będę szukać w sezonie po szkółkach.
Mam też liliowce, ale nie jestem zadowolona -kwiat jednego dnia. Ozdobna z liści stella jedynie u mnie zostanie
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 20:39, 10 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
A jeszcze zapomniałam zagłosuję za koncepcją Danusi, chodzi mi o świerki serbskie- możesz je dowolnie formować i będą się ładnie zagęszczać, więc sama będziesz kształtować ich rozmiar
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 20:46, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Adela napisał(a)
O jedny zapomniałam napisać: dla detalistów czynne tylko w sobotę


Dobre i to . Głównie w soboty lub niedziele jeździłam do szkółek. Teraz już w niedziele raczej wszystko nieczynne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:52, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
Witam się oficjalnie. Pobuszowałam od początku
To zdjęcie najbardziej mi się podoba



Masz sporo ciekawych roślin. Grujecznika widziałam - to taki wielopniowy. Ja się nie mogę zdecydować. Będę szukać w sezonie po szkółkach.
Mam też liliowce, ale nie jestem zadowolona -kwiat jednego dnia. Ozdobna z liści stella jedynie u mnie zostanie


Ja chciałam wielopniowego grujecznika i dałam mu sporo miejsca. Takich też jest więcej w szkółkach. Liliowce wysokie też będę przesadzać lub wyrzucać. Chociaż generalnie nie lubię wyrzucać roślin.
Stellę to ja jeszcze dokupię. Jest niska i kwitnie cały sezon. Takich roślin nie jest za wiele.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:57, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
A jeszcze zapomniałam zagłosuję za koncepcją Danusi, chodzi mi o świerki serbskie- możesz je dowolnie formować i będą się ładnie zagęszczać, więc sama będziesz kształtować ich rozmiar


Ty też Brutusie? .
Wiesz, że ja ich jeszcze na żywo nie widziałam. Będę wypatrywać w szkółkach.
A zdjęć robić to ja nie umiem. I nie mam sprzętu a komórką to wychodzi słabo.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies