Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 23:54, 11 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

U mnie w zeszłym roku te gadziny zjadły listki na berberysach ...wrrr...zalatwilam je opryskiem...muszę w tym roku znowu obserwować


Nie straszcie. Nienawidzę gąsienic. Jak jakąś wyczaję wołam mojego rycerza . Najwięcej miałam tego paskudztwa na pelargoniach. Na rabatach pojedyncze sztuki.
Czy po jakimś czasie obcowania z ogrodem mija obrzydzenie do robali?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 00:03, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
O dobroczynnych właściwościach wrotyczu słyszałam ale te wywary, gnojówki to dla mnie jeszcze wyższa kultura ogrodnictwa .

Mnie jak na razie najbardziej kaleczą róże. Bo berberysów jeszcze prawie nie cięłam. Moje są małe więc będę tylko szukać najgrubszych rękawic a może dwie pary?
Tobie zbroja się przyda .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 07:58, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Nowa12 napisał(a)


Nie straszcie. Nienawidzę gąsienic. Jak jakąś wyczaję wołam mojego rycerza . Najwięcej miałam tego paskudztwa na pelargoniach. Na rabatach pojedyncze sztuki.
Czy po jakimś czasie obcowania z ogrodem mija obrzydzenie do robali?

Mi już przeszło jakiś czas temu miałam gąsiennice na buczku,ale w porę zauważyłam no i nie mówiąc o ćmie na bukszpanach...będę chodzić w tym roku i zaglądać w liście, bo ostatnio coraz większe plagi występują
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mikina34 08:13, 12 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
A u mnie żadnych gąsienic na berberysach nie zanotowałam, na orlikach i owszem, obżarte co roku do cna, ile razy odrosną listki tyle razy te małe mendy pożrą je do gołej łodyżki. Dlatego po sezonie wyrwałam wszystko co rosło, na pewno jednak sporo odrośnie, bo mocno się wysiewają.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 08:59, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Mi już przeszło jakiś czas temu miałam gąsiennice na buczku,ale w porę zauważyłam no i nie mówiąc o ćmie na bukszpanach...będę chodzić w tym roku i zaglądać w liście, bo ostatnio coraz większe plagi występują


Też zagladam regularnie w bukszpany w oczekiwaniu na tę wredną ćmę. Ja mam tylko 3 kulki więc dużej straty nie będzie ale jednak. U mnie jak do tej pory co roku najwięcej chyba mszyc i ślimaków. A i jeszcze te białe pędraki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:01, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)
A u mnie żadnych gąsienic na berberysach nie zanotowałam, na orlikach i owszem, obżarte co roku do cna, ile razy odrosną listki tyle razy te małe mendy pożrą je do gołej łodyżki. Dlatego po sezonie wyrwałam wszystko co rosło, na pewno jednak sporo odrośnie, bo mocno się wysiewają.


Zielone gąsienice to mi róże wpierniczały . Ale nie była to jakaś plaga. Nawet niczym nie pryskałam tylko otrzepywaliśmy krzaki tzn. mąż otrzepywał .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 09:06, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Nowa12 napisał(a)


Też zagladam regularnie w bukszpany w oczekiwaniu na tę wredną ćmę. Ja mam tylko 3 kulki więc dużej straty nie będzie ale jednak. U mnie jak do tej pory co roku najwięcej chyba mszyc i ślimaków. A i jeszcze te białe pędraki.

Ja mam dużo więcej i formowane przeze mnie od początku na kuleczki,więc szkoda mi było by je stracić jeden rzut mszycy miałam na bukach tylko, slimaków nie widziałam a pędraki i owszem.są - krety mają u mnie stołówkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 09:39, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Ja mam dużo więcej i formowane przeze mnie od początku na kuleczki,więc szkoda mi było by je stracić jeden rzut mszycy miałam na bukach tylko, slimaków nie widziałam a pędraki i owszem.są - krety mają u mnie stołówkę


Ja mam za płotem "wylęgarnię" bezdomkowych ślimaków bo działka jest pusta a te przychodzą potem do nas na wyżerkę. Widzę jakie to są ilości .
Kretów u nas w okolicy jeszcze nie stwierdzono .
Bukszpanów już nie będę kupować a zobaczymy czy te się uchowają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 11:12, 12 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pod koniec sezonu powiesiłam jedna pułapkę zaraz nad kulkami bukszpanowymi (swoja droga bardzo stroi to ustrojstwo - trudno nie zauważyć wieszaka ), na szczęście nic się nie złapało, ale od wiosny będę w pełnej gotowości jakby co, szkoda by mi było stracić te co mam.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 11:19, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Najgorsze jest to że pewnie zanim się zorientuję to już pół kulki zjedzą.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies