Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 21:14, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
dana1s napisał(a)


Aż tak nie szaleję, bo mnie prognozy trochę wstrzymują. Zawsze w lutym tnę wierzby, leszczyny i derenie. Z resztą czekam.
Jeszcze minimum do początku marca z hortensjami ido końca marca z trawami, lawendami i innymi Róże jak zakwitną forsycje
Ja tawuły tnę po kwitnieniu, wszystkie
Pigwowce tez jak przekwitną, już mają wielkie pąki szkoda mi kwiecia.


Pigwowce myslałam że się tnie wczesną wiosną. Dostałam jednego za darmo na Ekopikniku i nawet nie wiem co z niego wyrośnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Renii 21:59, 10 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


Ty też Brutusie? .
Wiesz, że ja ich jeszcze na żywo nie widziałam. Będę wypatrywać w szkółkach.
A zdjęć robić to ja nie umiem. I nie mam sprzętu a komórką to wychodzi tak sobie.


W Pisarzowicach kupowałam w ubiegłym roku po 12 zł. za 50cm. Podobno szybko rosną, ale dopiero po dwóch latach od zakorzenienia.
Tak też miałam z cyprysem lawsona Ivone przez dwa lata się domowił, ale jak startnął w ubiegłym roku to jestem zaskoczona
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 22:15, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


W Pisarzowicach kupowałam w ubiegłym roku po 12 zł. za 50cm. Podobno szybko rosną, ale dopiero po dwóch latach od zakorzenienia.
Tak też miałam z cyprysem lawsona Ivone przez dwa lata się domowił, ale jak startnął w ubiegłym roku to jestem zaskoczona


A mój Lawson jak się zrobił ładny to uschnął. Nie wiem co mu się stało. Jak go wykopałam z ziemi to miał ładną bryłę korzeniową. Teraz jest drugi bo lubię je bardzo mimo, że one mnie chyba nie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 09:32, 11 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
deszczowymaj napisał(a)

ok nie ma problemu Coś do kwiatów ja kupuję,powiew lata..czy jakoś tak

Nowa12 napisał(a)

A nie masz powiewu wiosny ?


OCK?? chyba nie nadążam ale jakby co wchodzę w to

Ja nic nie podziałałam, śnieg po kostki i przymusowe nicnierobienie ale znalazłam sobie inna robotę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 10:44, 11 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nicnierobienie jest fajne .
U mnie śniegu coraz mniej ale na ten tydzień ma padać . Okaże się czy śnieg czy deszcz.
Jak czytam wątki to się okazuje, że ja jestem totalnie w lesie ze wszystkimi pracami ogrodowymi .
Krokusów nie mam, tulipanów w tym roku też nie, forsycji również nie mam, to nawet nie wiem kiedy co ciąć .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Milka 14:56, 11 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nowa12 napisał(a)


Pigwowce myslałam że się tnie wczesną wiosną. Dostałam jednego za darmo na Ekopikniku i nawet nie wiem co z niego wyrośnie .

Pigwowca od razu wywal, to ekspansywna roślina, nadaje się do parków na żywopłoty, na otwarte przestrzenie, u siebie, jak będziesz ciąć, zawłaszczy każdy kawałek ziemi, piękny ale nie do naszych ogrodów
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nowa12 15:20, 11 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Milka napisał(a)

Pigwowca od razu wywal, to ekspansywna roślina, nadaje się do parków na żywopłoty, na otwarte przestrzenie, u siebie, jak będziesz ciąć, zawłaszczy każdy kawałek ziemi, piękny ale nie do naszych ogrodów


A to dlatego za darmo rozdawali po patyczku a mi szkoda było wyrzucić .
Wsadziłam na koniec działki. Jak zacznie przeginać to posadzę za płotem, tam jest dużo miejsca.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Renii 18:17, 11 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


A mój Lawson jak się zrobił ładny to uschnął. Nie wiem co mu się stało. Jak go wykopałam z ziemi to miał ładną bryłę korzeniową. Teraz jest drugi bo lubię je bardzo mimo, że one mnie chyba nie .


A nie miałaś jakiejś maty szmaty
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 18:18, 11 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)
Nicnierobienie jest fajne .
U mnie śniegu coraz mniej ale na ten tydzień ma padać . Okaże się czy śnieg czy deszcz.
Jak czytam wątki to się okazuje, że ja jestem totalnie w lesie ze wszystkimi pracami ogrodowymi .
Krokusów nie mam, tulipanów w tym roku też nie, forsycji również nie mam, to nawet nie wiem kiedy co ciąć .


Ja mam forsycje to będę głośno krzyczeć. Może usłyszysz
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 18:32, 11 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


A nie miałaś jakiejś maty szmaty


Przy cyprysiku szmata była wycięta. Bardziej optuję za opcją podsikania przez zwierzątko bo w podobnym czasie zaraz przy siatce padł mi cyprysik i berberys, który przecież jest mega niewymagającą rośliną. Ale mogę się mylić i przyczyna jest inna.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies