Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

gogo 23:27, 27 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Podobają mi się ażurowe lampy i lustro
Śliczny ten miniaturowy świerczek, szerokie kadry też, a w nich czerwone punkty
Kupiłam berberys Admiration i dalej mam za mało czerwieni
Nie mogę trafić na Orange Ice, ale kupię żurawki Zipper


Z rdestowcem japońskim walczy się tak jak z sumakiem octowcem, czyli widły i ostrożne wykopywanie korzeni, żeby nie urwać, bo odrośnie.
Mi się udało pozbyć sumaka właśnie przez wykopywanie, a miałam zarośnięte całe podwórko
Jak zgłosisz, to miasto zastosuje chemię

Nie mogę znaleźć informacji, czy p-drakol działa na opuchlaki, piszą, że na pędraki, a to, wg mnie, nie to samo.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 23:38, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Podobają mi się ażurowe lampy i lustro
Śliczny ten miniaturowy świerczek, szerokie kadry też, a w nich czerwone punkty
Kupiłam berberys Admiration i dalej mam za mało czerwieni
Nie mogę trafić na Orange Ice, ale kupię żurawki Zipper


Z rdestowcem japońskim walczy się tak jak z sumakiem octowcem, czyli widły i ostrożne wykopywanie korzeni, żeby nie urwać, bo odrośnie.
Mi się udało pozbyć sumaka właśnie przez wykopywanie, a miałam zarośnięte całe podwórko
Jak zgłosisz, to miasto zastosuje chemię

Nie mogę znaleźć informacji, czy p-drakol działa na opuchlaki, piszą, że na pędraki, a to, wg mnie, nie to samo.


No widzisz a ja na Orange Ice trafiam bez problemu w szkółkach. Tak to już jest w życiu . Admiration mam ale on u mnie jest raczej bordowy.
Sporo wczoraj poczytałam o rdestowcu i załamać się można. Na niego nawet chemia nie działa . Trzeba lać Roundap przez kilka lat żeby to padło.
Na razie go obserwuję na ile blisko podchodzi. Ma spokojnie ze 3-4 metry wysokości i naprawdę sporo miejsca już zajmuje. Nie ma szans żeby go wykopać jeżeli korzenie idą na 2 metry w dół i kilka metrów na szerokość.
Co jakiś czas sąsiedzi go maczetą ciachali bo zasłaniał wyjazd z naszej ulicy. Raz lali Roundapem ale to nic nie dało bo on odrasta bez problemu.

Ja mam pędraki więc niby na nie jest ten preparat ale ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie na jego temat.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 07:41, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Nowa12 napisał(a)


A to jest aktualnie kawałek moich ulubionych meandrów .


Przepiękny zakątek
Kolory robią swoje
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 09:03, 28 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Przepiękny zakątek
Kolory robią swoje


Już jest zdecydowanie bujnej ale w sumie końcówka maja.
Jedynie ketmia, ogrodówki i rozplenice bardzo się ociągają i ledwo coś widać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:07, 28 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wczoraj dosadziłam brakujące werbeny patagońskie. Takie jakieś niewydarzone przyszły kurierem ale bardziej mnie interesuje czy to są te.
Bo ostatnio szkółka mnie zapewniała przsz telefon, że ma patagońską, przyjeżdżam a to jakaś werbena rugosa .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:10, 28 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wczoraj się dowiedziałam, że centrum ogrodnicze w Emilianowie uruchomiło stronę z zakupami internetowymi hortensji. Mają też kwitnące na pędach tegorocznych Forever&Ever. A jak szukałam to nigdzie tych hortensji nie mogłam znaleźć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 10:02, 28 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5189
Widzę u Ciebie rozplenicę hameln gold o której mi pisałaś. Ciekawa jestem jak będzie wyglądać w pełnej krasie. U mnie po dwóch tygodniach od posadzenia wygląda marnie. Inne rośliny sadzone w tym samym dniu już widać, że są w ziemi i jest im lepiej niż w doniczce jestem niecierpliwa ale czekam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anbu 10:09, 28 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Agato ślicznie u Ciebie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nowa12 10:54, 28 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)
Widzę u Ciebie rozplenicę hameln gold o której mi pisałaś. Ciekawa jestem jak będzie wyglądać w pełnej krasie. U mnie po dwóch tygodniach od posadzenia wygląda marnie. Inne rośliny sadzone w tym samym dniu już widać, że są w ziemi i jest im lepiej niż w doniczce jestem niecierpliwa ale czekam


U mnie po mniej więcej miesiącu od posadzenia - tak sobie. Ja posadziłam 10 szt. Część wygląda całkiem ładnie a część mam wrażenie ledwo zipie .
Ale u mnie w tym roku wszystkie rozplenice jeszcze słabo ruszyły a ta jest dość mała i miałam też małe sadzoneczki P9 to pewnie trzeba jej dać czas.
Ja też jestem raczej z tych w gorącej wodzie kąpanych .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:57, 28 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anbu napisał(a)
Agato ślicznie u Ciebie


Dziękuję Aniu. Przyjmuję na klatę . Chociaż człowiek i tak jest wiecznie niezadowolony i widzi błędy i zgrzyty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies