Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 16:14, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Ogród pięknie sobie poradził w czasie urlopu
Jeżówki masz przecudne

Szkoda klonów
Ja wywaliłam buksy...


Buksów też szkoda bo to się tyle lat pielęgnuje i tnie. No ale co zrobić. Moje na razie ładne są i trudno o zamienniki bo kule cisowe większych rozmiarów bardzo drogie są.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:23, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka napisał(a)


Super wyszła ci ta kompozycja, bardzo malowniczo wygląda. Judaszowiec z hortensjami cudnie zagrał.
I różowa jeżówka z niebieskością... ? Jejku nie mam pojęcia, co co za roślinka

Jeśli możesz zrób fotki tej rabaty też z innej perspektywy, ciekawa jestem jej szczegółów

Kolejnego klona współczuję, lipa z tą werą!!! U mnie też kolejna odnoga sucha w kilka dni...


Zrobię fotki tego kawałka. Tyle że tam muszę trochę pozmieniać. Hortki Little Lime powinnam przesunąć do przodu bo za daleko są i judaszek na nie włazi.
To fioletowe to jednoroczna szałwia omączona. Od 4 lat ją sadzę bo uwielbiam ale w przyszłym roku chyba jednak podzielę i pociągnę hakonki, które są z lewej strony i zaprzestanę sadzenia szałwii .
Jest trochę rozgardiasz bo tam jeszcze są na końcu hortki Pinky Winky.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:28, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Aga, wizja kolejnego klonowego rozstania bardzo smuci, jeszcze gorsze, że można tylko bezradnie rozłożyć ręce, nic nie da się zrobić. Możesz w wątku choroby klonów wrzucić fotkę, jak ta W. się objawia? Czy można coś zrobić zapobiegawczo? ...

Moje hortensje zaliczają dopiero pierwszy sezon, połowę mam w pełnym rozkwicie i z tendencją do różowienia, a inne dopiero zaczynają zawiązywać kwiaty, zrzuciłam to na ich młody wiek. To ciekawe, że u Ciebie podobne zjawisko.




Kolejne liście więdną i usychają. A jeszcze za wcześnie na to. Na wiosnę pewnie już nic nie wypuści tak jak miałam z Dissectum. W przekroju gałązek widać czarne kropki lub pierścienie. Tak miałam z poprzednim klonem więc nie łudzę się że tu będzie inaczej a że klony są bardzo podatne na tę chorobę to jest duże ryzyko że ją złapią.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 16:33, 19 sie 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aga, Twój ogród pięknie się prezentuje, podoba mi się
Kolorki przyciągają wzrok, a buzia się od razu uśmiecha

Klona szkoda, ale może odbije
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Nowa12 16:36, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MartaCho napisał(a)


Pozbywasz się, bo się nie sprawdziło, czy może za bardzo się rozrosło?
A co sądzisz o miskancie Kleine Silberspinne? Edytka z Tu ma być ogród ma je na przedpłociu- zawsze mi się bardzo podobały- chyba też dość wcześnie zaczynają kwitnąć.


Muszę wykopać tawułę śliwilistną bo zaczęła mi na wszystkie strony puszczać metrowe odrosty. Ładna jest tylko wczesną wiosną jak kwitnie potem cała w mszycach i brzydka.
Obok mam 2 berberysy żółte, które tam zupełnie nie pasują. A za nimi posadzona w ramach przechowalnika krokosmia pomarańczowa która też rozrasta się w szybkim tempie.
Jest tam jeszcze krzewuszka i azalia, których mi szkoda więc może je zostawię.
Ale sama widzisz mydło i powidło .
Jak wywalę 4 rośliny zrobi mi się trochę miejsca i stąd pomysł na wyższe trawy bo to jest w głębi rabaty.
Ten miskant jest ładny bo już kiedyś miałam go na liście chciejstw. Muszę sprawdzić jego docelowe rozmiary.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:39, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Aga, ślicznie Tyle kolorów masz w ogrodzie, ja jak sie tak u was naoglądam to ciagle mi sie wydaje, że mam za monotonnie!!!
Szkoda klona, myślisz, że to werti? Może jednak słońce go prztypaliło? Moje kilka razy takie suche były, że myślałam że już po nich a potem odbijały i liście piękne.



Klona jeszcze nie wywalam ale przyjmuję raczej wariant pesymistyczny bo on był bardzo blisko tego poprzedniego chorego.
Szkoda go bo małego kupiłam i pięknie urósł. No nic zobaczymy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:40, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)


Polecam Kleine Silberspinne, dzieliłam wiosną, mam posadzone po trzy koło siebie i nie mogę się doczekać kwitnienia bo wygląda wtedy pięknie Wrzucę fotkę u siebie jak wygląda kwitnący.


Dzięki za fotki. Z przyjemnością obejrzałam. Pięknie kwitnie. Byle za wielki nie rósł .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:41, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mirka napisał(a)
Też dzieliłam wiosną miskanty i ładnie się rozrosły Bardzo mi się u ciebie podoba lubię gęste nasadzenia. Pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny


Ja miałam mieć rzadkie nasadzenia ale czas zweryfikował plany .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:42, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)
Piękności ogródeczek. co focia to ładniejsza
Buziaki zostawiam.


I nawet przeżył tyle dni bez mojego czujnego oka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:53, 19 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Też chciałam zacytować to samo zdjęcie co Iwonka, bo jest naprawdę urocze. Podziwiam Cię za umiejętność kompozycji. Zdjęcia też robisz bardzo ciekawe.
U mnie też hortensje bukietowe bardzo nierówno kwitną. Niektóre jeszcze zupełnie nie mają kwiatów.


U mnie 2 limki obok siebie też mają spory rozjazd. A Vanille Fraise dopiero rozwija pąki.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies