Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Martka 07:56, 20 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rabata z dalekiej perspektywy bardzo efektowna. Usunięcie dzyndzla dało bardzo dobry efekt. Nasze ogrodnicze głowy zawsze znajdą jakiś pomysł na zmianę. Drobiazg czasem, a potrafi zmienić odbiór.
Helen 08:04, 20 sie 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
I jeszcze zapytam o jeżówki z odmian salmon, czy u Ciebie mają ładne liście i wyglądają zdrowo? U mnie jakieś rachityczne się robią, za mało je dokarmiam?
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 11:12, 20 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Aga
Szerokie kadry super i likwidacja dzyndzla bardzo na plus ,świetnie wyszło
U mnie te ciemne rozchodniki nie chcą rosnąc ,tak jakby męczył ich jakiś grzyb takie są dziwne ale za to te inne mają się całkiem dobrze


No właśnie mam jeszcze innego czekokadowego rozchodnika i ma takie plamy na liściach jakby go słońce przypaliło. A ten bordowy tak nie ma.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:14, 20 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ajka napisał(a)
No! Bez dzyndzla zdecydowanie lepiej ! Mam dwa ciemne rozchodniki, ale nie wiem czy takie same. Dla mnie wszystkie podobne.


No te ciemne w sumie podobne do siebie. Moje kupiłam w zeszłm roku w Obi to zajrzę tam bo chyba już mają rozchodniki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:19, 20 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)
Faktycznie teraz rabatka ma lepszy kształt. Spore masz spadki terenu na Twojej działce, fajnie to wygląda na zdjęciach.


Metrowa różnica poziomów. Nie lubię jej ale plus dolnego poziomu, że więcej wilgoci i zaciszniej tam jest.
Ten róg mnie drażnił już od dawna .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:29, 20 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka napisał(a)
W szerszej perspektywie też mi się podoba, bardzo spójnię na tej rabacie wszystko wygląda. Super judaszowiec z hortensjami.
Ja drugi miesiąc biegam ze swoim i nie wiem, gdzie wsadzić

Faktycznie jednoroczna szałwia jest trochę kłopotliwa, ale kolor ma obłędny
Tak samo jak ta jasno różowa jeżówka, nigdzie u nas takiej nie widziałam.

Rozchodnik o który pytasz wygląda mi na Cherry truffle. Ja mam tę odmianę i twój bardzo ja przypomina. Wszystko zależy też od zdjęcia. Ten rozchodnik w słońcu świeci jak bordowa żarówa, wolę go w bardziej spokojnej wersji

Powiedz mi, jak twoje kousy o tej porze roku. Zwijają ci się liście? Moje bardzo i trochę mnie to martwi. Nie wiem, czy mają za mokro czy za sucho...
Zwijają się w taką tutkę, odsłaniając dużo spodniej strony, która jest taka blado siwa w kolorze.

Bez dzyndzla jest super, o wiele lepiej.


Little Lime są niskie więc je zostawię przed judaszowcem.
Różowe jezówki Sunseekers Salmon to chyba najprędzej przez internet można zamówić.
Możesz mieć rację i to faktycznie moze być Cherry Truffle bo chyba taką odmianę kupowałam.
Kousy zawsze mają lekko zwinięte liście raz mocniej raz mniej ale jednak.
Mnie to nie przeszkadza bo to taka trochę ich uroda. Moje już się zaczynają przebarwiać jesiennie. Podobnie jak trzmielina oskrzydlona.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Alija 14:39, 20 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Nowa12 napisał(a)
Małe przeróbki dzisiaj. Tylko skarpa. Likwidacja dzyndzla .








Było ładnie, a jest jeszcze ładniej.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mrokasia 15:24, 20 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ładniej bez tego zęba, zdecydowanie!!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
SlonecznyOgrod 15:32, 20 sie 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ooo zmiany widzę, no faktycznie bez dzyndzla lepiej
Ale i tak ładnie było
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Ewa777 16:34, 20 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Zmiany na rabacie na plus
U mnie szałwie jednoroczne rosą w półcieniu i chyba im to nie pasuje, bo nie rosną tak ładnie jak u Ciebie. Mimo wszystko bardzo je lubię.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies