Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Basieksp 22:06, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Piękny masz ogród a ja właśnie to samo zauważyłam u moich szmaragdów, myślałam, że to przez cięcie, bo były pierwszy raz przycięte, a może jest tak jak piszesz, bo było też u nas przez pewien czas dość sucho.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
KasiaBawaria 11:01, 28 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
MI sie wydaje, ze to przez te wahania- raz duzo wody rraz sucho, bo u mnie to samo.
____________________
Zapraszam na kawe
Martka 12:48, 28 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Moje tuje też mocno w brązach, zastanawiałam się, czy nie chorują.
Nowa12 20:10, 28 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AgataM napisał(a)
Cuuudoooownnnny Masz ogród!!!!!


Coś ty. Kupę rzeczy mnie wkurza. I kupę do poprawki. Ale więcej zapału mam na wiosnę a jesienią to już mało co robię . Pojechałabym jeszcze do jakiejś szkółki z trawami żeby miskanty wybrać ale u mnie nie ma takiej fajnej szkółki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:14, 28 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Piękny masz ogród a ja właśnie to samo zauważyłam u moich szmaragdów, myślałam, że to przez cięcie, bo były pierwszy raz przycięte, a może jest tak jak piszesz, bo było też u nas przez pewien czas dość sucho.


Na te kilka lat co mam ogród to po tym sezonie jest najgorzej. Ja myślę że przycięcie nie jest przyczyną. My będziemy w przyszłym sezonie podcinać wszystkie tuje. W tym roku nie udało mi się namówić eMka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:17, 28 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
KasiaBawaria napisał(a)
MI sie wydaje, ze to przez te wahania- raz duzo wody rraz sucho, bo u mnie to samo.


Może tak być Kasiu. Albo to jest naturalne że ci kilka lat iglaste bardziej zrzucają igły. Za krótko mam ogród żeby to stwierdzić na pewno .
Będzie sporo czyszczenia wiosną niestety.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:20, 28 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Moje tuje też mocno w brązach, zastanawiałam się, czy nie chorują.


Nie to raczej nie choroba tylko natura albo pogoda .
Jedynie moja jodła syberyjska mi się nie podoba bo już od zeszłego roku się dziwnie zachowuje. A resztę chyba się na wiosnę otrzepie i powinno być ok .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:28, 28 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Moje ostatnie zaskoczenia. Hortensjom Magical kwiaty nie przekwitają w ogóle tylko zmieniają kolor.


Żurawki Paris kwitną od wiosny do jesieni. Niezmordowana odmiana.


A zawilce dopiero zakwitają. A że mocno się rozrastają będę musiała coś z nimi pokombinować. Tak to jest jak się wciska coś w lukę .


I chodzi mi po głowie ostatnio wymiana glediczji na Pissardi. Glediczji chyba nie dam rady opanować ale Pissardi widzę natomiast, że ciężko kupić ładny egzemplarz.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 20:45, 28 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
No ale ładnie ta hortensja się przebarwia nasze tuje były już ogromne i tak po przycięciu mają prawie 3 metry, tych sucholców na wiosnę mamy zawsze kilkanaście worów, aż strach pomyśleć ile teraz tego będzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:20, 28 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Serce w trawie rozczulające

A ogród przepiękny, jak zawsze
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies