Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Agatorek 21:04, 13 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Nowa12 napisał(a)


Bardzo lubię czerwień chociaż wielu nie toleruje tego koloru w ogrodzie .


Całe szczęście i ja, i eM bardzo lubimy kolor czerwony .
U mnie miłorzęby już bez liści.

Piękne róże zamówiłaś!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 08:00, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowa12 napisał(a)
Miałam już schować zabawki, łopatki i grabki ale samo wpadło do koszyka .

Na Amelie polowałam od zeszłego roku ale nie była dostępna. A że mam teraz fisia na punkcie herbaciano-morelowo-pastelowych róż to jak mogłam nie kupić .
I zaś trzeba ziemię kupić .


Aga, jaka piękna ta róża morelowa... zapowiada się bardzo ciekawie, czekam na lato przypomnij, jakie już masz morelowe odmiany? Zauroczyły mnie te odcienie kompletnie. Piano mam trzy, ale nie jestem miłośniczką czerwonego (jeszcze?), więc muszę przesadzić sprzed domu i znaleźć im rozsądną miejscówkę, a tu nasłonecznionych i wolnych rabat ogrodzie coraz mniej


Nowa12 10:57, 16 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)


Aga, jaka piękna ta róża morelowa... zapowiada się bardzo ciekawie, czekam na lato przypomnij, jakie już masz morelowe odmiany? Zauroczyły mnie te odcienie kompletnie. Piano mam trzy, ale nie jestem miłośniczką czerwonego (jeszcze?), więc muszę przesadzić sprzed domu i znaleźć im rozsądną miejscówkę, a tu nasłonecznionych i wolnych rabat ogrodzie coraz mniej




Piano mi się bardzo podoba ale właśnie ta krwistoczerwona. Ale nie tylko kolor ale też kształt kwiatu. I będzie w miejscu, w którym powinna pasować. Ja w różnych miejscach daję takie czerwone akcenty bo lubię .
Z morelowo-herbacianych mam Genevieve Orsi, Hansestadt Rostock, Bathsheba,
Sourire du Havre. I teraz zamówiłam Amelie Nothomb a wczoraj jeszcze domówiłam Lady of Shalott. Także jak widzisz znowu ogarnął mnie rózany świr .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:07, 16 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)


Całe szczęście i ja, i eM bardzo lubimy kolor czerwony .
U mnie miłorzęby już bez liści.

Piękne róże zamówiłaś!


Wczoraj specjalnie ziemię kupowałam bo już nic nie miałam. A miłorzęby mi trzymają jeszcze liście. Ale to wyjątkowo w tym roku. Dobrze że jeszcze ktoś lubi czerwony . Ale tylko w ogrodzie bo tak to nie lubię .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:09, 16 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Czyli skusiłaś się na piękne róże.
Super!
Żółciutki miłorząb też piękny n


No skusiłam się Aniu a wczoraj jeszcze domówiłam Lady of Shalott. Masakra .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 12:48, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świr o tej porze roku jest zrozumiały o innych też  Moja Lady of Shalott właśnie kwitnie

Potem skasuję zdjęcie.
Nowa12 12:58, 16 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Świr o tej porze roku jest zrozumiały o innych też  Moja Lady of Shalott właśnie kwitnie

Potem skasuję zdjęcie.


Zostaw a nie kasuj. Od kiedy ja masz i jak duża rośnie bo muszę się nastawić psychicznie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 13:16, 16 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Nowa12 napisał(a)
Jeszcze klony a potem azalie czyli to co ładne też na jesień.






Piękne kloniki i reszta roślin. Na punkcie jesiennych przebarwień mam bzika.
W słoneczku wszystko ładnie wygląda. U mnie nie za dużo słońca, ale od czasu do coś tam rośliny łapią. Jednak nie jest ta jesie która była poprzednie lata
Gdzie wszystkie rośliny kipiały kolorami.

Też mi róże kwitną prawie każda ma pojedyncze kwiaty najładniej kwitnie Mariatheressa obsypana pąkami i Vanessa.

W tym roku po długiej przerwie kupiłam klony palmowe Katsura i andropurpurea ml iże nie zmarzną. Zawsze mi.marzly 10 lat temu.

Ładny widoczek z tarasu.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:41, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, mam ją od dwóch tygodni wrzucę już u mnie zdjęcie krzaczka, ale raczej będzie dobrze powyżej metra. Zachwycająco delikatne płatki, urzekający zapach.
Judith 12:15, 17 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Jak to się stało, ze dotychczas do Ciebie nie trafiłam - nie wiem!
Piękny ogród stworzyłaś. A kolejność działań miałaś taka jak ja - najpierw wytyczenie rabat, a potem ich stopniowe wypełnianie . Ja wciąż jestem na etapie wypełniania tu i tam, choć i nowe rabaty tez wytyczam, a co!
Zachwyty zostawiam i zapisuję wątek, by wrócić i dokładnie poczytać i pooglądać
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies