Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 23:05, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A zapomniałabym jeszcze o obowiązkowym spamie grujecznikowym .

Azalia japońska, której nazwy nie wymienię już prawie w blokach startowych.

Jabłonkę ozdobną uwielbiam.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:08, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czy tylko ja widzę tę ilość kwiatów na dereniu kousa?
To mnie chłopak zaskoczył. Kwiatek na kwiatku po tylu latach czekania. Normalnie wzruszona jestem .
Ale tak zakamuflowane że trzeba dopiero poczekać aż zbieleją.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:10, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Azalie wielkokwiatowe w zeszłym roku trochę się zbuntowały. Jedną wypadła, jedna nie zakwitła.
Za to w tym roku chcą się zrehabilitować. Takiej ilości pąków jeszcze nie miały.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:12, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
No i na koniec obrazek z serii "ulubionych" .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 23:22, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Nowa12 napisał(a)
A tu się rozplenica prosi o podzielenie ale na samą myśl krojenia ją nożem ciarek dostaję .

No i jak tu lubić turzyce. Mamy prawie połowę maja a te nadal jak czupiradła. Obcięłam kwiatki ale wyszły następne a młode liście nadal nic.

Za to młody judaszek Forest Pansy zakwitł.

Rozplenica w środku namarzła, a turzyc właśnie z tego powodu nie cięłam wcale, nadal wyglądają jak suche siano, ale za chwilę młode liście zasłonią te stare, a jak rok temu w końcu przycięłam to potem tak właśnie miałam, nie mówiąc o tym, że kilka kęp straciłam bo wcale nie wypuściły.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 23:31, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Pryskałam swoją ,ale może za mało,hm

Jak twój dereń IH. Moje były cięte to tak odbijają jak by chciały a nie mogły... Za rok już nie mam zamiaru ciąć,bo były by już w listkach.

Będę je cięła co 5 lat ,nie co roku


Ja dzisiaj ją opryskałam. Zobaczymy. Powalczę ale jak nie da rady trudno. Klony są na czarnej liście u mnie to dojdą wiśnie ozdobne .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:34, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)

Rozplenica w środku namarzła, a turzyc właśnie z tego powodu nie cięłam wcale, nadal wyglądają jak suche siano, ale za chwilę młode liście zasłonią te stare, a jak rok temu w końcu przycięłam to potem tak właśnie miałam, nie mówiąc o tym, że kilka kęp straciłam bo wcale nie wypuściły.


Ja w zeszłym roku turzyc też nie cięłam i nie wyglądały dobrze do końca sezonu więc zdecydowałam się w tym roku na cięcie. Ale "wyleczam" się z carexów i coraz mniej ich u mnie. Nie ma to jak młoda trawa która odrasta od zera a nie takie wieczne suchelce.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 05:20, 12 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kup sobie carex montana lub montana reureif lub remota. Te mam i mogę polecić, muszą być cięte i ładnie odrastają, młodą zielenią. Widziałam także u dziewczyn z okolic W-wy carex spring, też bardzo ładny i zwiewny.
Ja idę w takie.
A tym grubolistnym wyrywam brzydkie liście i nie obcinam ich.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 08:47, 12 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Nowa12 napisał(a)


Mój też dopiero coś wypuszcza ale w zeszłym roku dokładnie tak samo się zachował po mocnym cięciu więc kompletnie się nie przejmuję bo w sezonie i tak mi na wysokość siatki urósł i musiałam go jeszcze raz podciąć .


Ja wiem że odbiją ale kiedy ,w czerwcu ? Nie no tak długo nie będę czekać.Zresztą ja mam IH więc one giganty nie rosną,zresztą wolę je przyciąć w czerwcu a te w czerwcu dopiero będą miały liście ,ha ha
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Ewa777 09:01, 12 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
U mnie jedna róża wygląda identycznie. Mszyca na mszycy. Czekam na współpracę biedronek i ptaków, ale jak na razie nie ma z tej strony odzewu.

Kloniki Twoje cudne są Dereń obsypany kwiatami Ja widzę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies