Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 21:41, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zachodzik słońca.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:47, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Opowiadałam w zeszłym roku jak znaleźliśmy budkę lęgową na ziemi i zastanawialiśmy się jak spadła. Maluchom nic się nie stało, matka po powieszeniu budki nadal je karmiła.
I dzisiaj siedzę na tarasie a tu sroka przyleciała do budki i z całej siły waliła w nią dziobem. Przegoniłam ją, biedne sikorki wpadły w panikę.
Powiem Wam że nie wiedziałam że sroki takie wredne są a u mnie ich mnóstwo przylatuje. Od dzisiaj będę je gonić .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:51, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Czemu za 5 lat? Co roku już teraz będzie kwitł. U mnie zauważyłam, że co drugi rok są oblepione wręcz i co drugi trochę mniej kwiatków ale za to wielgaśne. W tym roku wypada czas obfitości


Bo przeczytałam gdzieś że jak się derenia kupi z nasienia a ja chyba takiego mam bo nie kwitł tyle lat to nie ma gwarancji że będzie kwitł co roku. Równie dobrze może kwitnąć raz na parę lat. Ale może jest tak jak mówisz i ta wersja bardziej mi się podoba .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
BASIA8 22:12, 13 maj 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Zachodzik słońca rewelacja potwierdzam sroki to wrednusy - są bezwzględne wobec ptasiej braci. Buziaki przesyłam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Nowa12 22:15, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Te rok kiepsko się zaczął. Monilioza na wiśni ozdobnej a teraz zauważyłam miodówkę bukszpanową. Opryskałam bukszpany i przy okazji róże całe oblezione przez mszyce.
Ciekawe co jeszcze wyskoczy. I weź tu człowieku nie łaź po ogrodzie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 08:24, 14 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Nowa12 napisał(a)
Te rok kiepsko się zaczął. Monilioza na wiśni ozdobnej a teraz zauważyłam miodówkę bukszpanową. Opryskałam bukszpany i przy okazji róże całe oblezione przez mszyce.
Ciekawe co jeszcze wyskoczy. I weź tu człowieku nie łaź po ogrodzie .


Oj monilioza to niedobrze, pryskaj koniecznie.

Miodówka to norma,co roku u mnie była.

U mnie też plagi.
Mszyca na dereniach, które ledwo odbiły, na bukach.

Jakiś dziad obgryza pąki bodziszków,na brzozach jakieś larwy w zwiniętych listkach.

Dziś mam plan zrobić oprysk,ale coś przeloty podają,hm
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 08:34, 14 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
U mnie też mnóstwo badziewia - mrówki, mszyce, ćma i miodówka na buksach, nornice i krety ryją... Załamać się można.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 09:32, 14 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
I ślimaki…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 10:19, 14 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Oj monilioza to niedobrze, pryskaj koniecznie.

Miodówka to norma,co roku u mnie była.

U mnie też plagi.
Mszyca na dereniach, które ledwo odbiły, na bukach.

Jakiś dziad obgryza pąki bodziszków,na brzozach jakieś larwy w zwiniętych listkach.

Dziś mam plan zrobić oprysk,ale coś przeloty podają,hm


Wiśnię opryskałam i opitoliłam z porażonych gałęzi.
Miodówkę mam pierwszy raz. Czytałam że trzeba na wiosnę ciąć biuksy bo wtedy jest szansa że zetniemy te zaatakowane końcówki. Nie wiem czy to prawda ale faktycznie moich nie cięłam w tym roku tylko parę wystających gałązek. Dzisiaj pryskam buksy na ćmę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:23, 14 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mrokasia napisał(a)
U mnie też mnóstwo badziewia - mrówki, mszyce, ćma i miodówka na buksach, nornice i krety ryją... Załamać się można.


I jeszcze brak opadów u mnie. Totalnie sucho. Jak coś ma rosnąć. Mrówki urzędują, sypałam już bo mi się znowu zadomawiają w różach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies