Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 17:20, 12 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)
Kup sobie carex montana lub montana reureif lub remota. Te mam i mogę polecić, muszą być cięte i ładnie odrastają, młodą zielenią. Widziałam także u dziewczyn z okolic W-wy carex spring, też bardzo ładny i zwiewny.
Ja idę w takie.
A tym grubolistnym wyrywam brzydkie liście i nie obcinam ich.


Właśnie chcę wymienić te moje carexy na coś innego. O Montanie i remocie słyszałam ale u mnie w szkółkach ich nigdzie nie ma więc nawet nie mam jak ich zobaczyć. Szczerze mówiąc moje turzyce everlime czy się tnie czy wyczesuje czy wycina brzydkie w trakcie sezonu to po pierwsze to robota głupiego a po drugie i tak nie wyglądają za dobrze .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:24, 12 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja wiem że odbiją ale kiedy ,w czerwcu ? Nie no tak długo nie będę czekać.Zresztą ja mam IH więc one giganty nie rosną,zresztą wolę je przyciąć w czerwcu a te w czerwcu dopiero będą miały liście ,ha ha


W połowie maja już będzie coś widać .
A poza tym u mnie i tak jeszcze ambrowiec łysy, ketmie, hibiskusy, róże i krzewuszki ledwo co, byliny też przy ziemi to nim się też nie przejmuję .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mirkaka 17:38, 12 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Podziwiam tę nudę klonową Cudne są Twoje kloniki, i dereń piękny.
Porządeczek na rabatach aż miło Azalki pięknie zapączkowane, będzie co podziwiać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mrokasia 17:53, 12 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ja właśnie wywalam sukcesywnie swoje Ice Dance. Zamieniam na raureify, seslerie i molinie.
Mszyce i u mnie już żrą w najlepsze.
A jeśli chodzi o derenie kousa to też mam takiego jednego zawodnika - ma kwiatek na kwiatku i kwiatkiem pogania . Jak zakwitnie będzie szał. Inne są nieco bardziej powściągliwe .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Nowa12 19:20, 12 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
U mnie jedna róża wygląda identycznie. Mszyca na mszycy. Czekam na współpracę biedronek i ptaków, ale jak na razie nie ma z tej strony odzewu.

Kloniki Twoje cudne są Dereń obsypany kwiatami Ja widzę


Ja nigdzie na żadnej róży a wszystkie mają mszyce nie spotkałam biedronek więc nie liczę zbytnio na ich współpracę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:50, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mirkaka napisał(a)
Podziwiam tę nudę klonową Cudne są Twoje kloniki, i dereń piękny.
Porządeczek na rabatach aż miło Azalki pięknie zapączkowane, będzie co podziwiać


Na azalie już czekam bo mimo że żarówiaste kolory i każdy inny to im jakoś wypada .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:52, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mrokasia napisał(a)
Ja właśnie wywalam sukcesywnie swoje Ice Dance. Zamieniam na raureify, seslerie i molinie.
Mszyce i u mnie już żrą w najlepsze.
A jeśli chodzi o derenie kousa to też mam takiego jednego zawodnika - ma kwiatek na kwiatku i kwiatkiem pogania . Jak zakwitnie będzie szał. Inne są nieco bardziej powściągliwe .


Też zamienię tylko jeszcze nie wiem na co .
Pewnie bym znowu w hakonki szła bo mam takie skrzywienie ale już nam ich za dużo i trzeba coś innego wymyślić.
Na szał dereniowy też czekam bo następny pewnie znowu za 5 lat .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 17:19, 13 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Też zamienię tylko jeszcze nie wiem na co .
Pewnie bym znowu w hakonki szła bo mam takie skrzywienie ale już nam ich za dużo i trzeba coś innego wymyślić.
Na szał dereniowy też czekam bo następny pewnie znowu za 5 lat .


Czemu za 5 lat? Co roku już teraz będzie kwitł. U mnie zauważyłam, że co drugi rok są oblepione wręcz i co drugi trochę mniej kwiatków ale za to wielgaśne. W tym roku wypada czas obfitości
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 21:35, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Narzekam na te moje ciski ale w sumie już całkiem ładne z nich prawiekulki . Dobre na ćwiczenie cierpliwości.

Chętnie bym sobie jeszcze jakiegoś derenia kwiecistego sprawiła.
Kwitnie niezawodnie a na największym wygwizdowie posadzony.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:38, 13 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Co roku przerażona i jednocześnie zachwycona jestem wisterią sąsiadów. Opanowała już świerka i katalpę. Gigant to mało powiedziane.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies