Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 22:26, 25 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Martka napisał(a)
Aga, urzekła mnie jeżówka Cleopatra. Wszystkie jednak cudne Jeżówkolandia to dobre określenie Mój grujecznik rok temu też przysychał, trzeba jednak podlewać tak jak dziewczyny mówią, duże lanie na raz.
Rabata w Nałęczowie urocza, no proszę, co potrafi ten Rozanne.


Myślałam że kilkuletnie drzewko to sobie radzi w upały. Widać jednak niektóre potrzebują więcej wody. Podlałam ale bardziej czekam na ten zapowiadany jutrzejszy deszcz.
Cleopatrę też lubię bo jest mega sztywna.
Na obfitość Rozanne to ja jeszcze muszę poczekać a potem jak dziewczyny piszą pewnie nie nadążę z ciachaniem.
Ale roślinę stulecia trzeba jednak mieć .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:28, 25 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Ewa777 napisał(a)


Wygląda na to, że z 3 jeżówek rainbow tylko 2 przezimowały. Szkoda, bo też najbardziej je lubię. U mnie jeszcze nie kwitną.


Ja mam 5 sztuk i dają radę. Ale kwiatów nie mają dużo. Jedynie do tego mogłabym się przyczepić bo kolor mają wyjątkowy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:30, 25 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Basieksp napisał(a)
A mi się te duże kadry bardzo podobają nie widać, że trawnik podeschniety, chociaż w takiej pogodzie to nie ma co się dziwić, u nas dziś takich upałów już nie było ale i tak bez deszczu.


Ja go nie podlewam więc przy takiej ilości deszczu nie ma siły żeby dobrze wyglądał. Na dole jest więcej wilgoci i cienia to jakoś leci na oparach ale na górze to prawie pustynia .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 22:48, 25 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10359
Przepiękna ta róża! A zdjęcie pod zdjęciem z różą - cudo! Redbarony w słońcu - to jest efekt!
Mój trawnik miejscami wygląda podobnie. Świadomie go nie podlewamy. Uważam, ze to nie czas na zużywanie wody na trawnik. Jest jsk jest i trudno.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 23:17, 25 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Judith napisał(a)
Przepiękna ta róża! A zdjęcie pod zdjęciem z różą - cudo! Redbarony w słońcu - to jest efekt!
Mój trawnik miejscami wygląda podobnie. Świadomie go nie podlewamy. Uważam, ze to nie czas na zużywanie wody na trawnik. Jest jsk jest i trudno.


My też nie podlewamy trawnika. I też z pełną premedytacją. A poza tym ja mam go tyle że nie byłabym w stanie dostarczyć mu takiej ilości wody żeby był wiecznie zielony . Więc ma lepsze i gorsze okresy . Podlewam natomiast rośliny na rabatach jak jest już naprawdę sucho. Ale za każdym razem mam wyrzuty sumienia. Wiem że to może dziwne ale bardzo nie lubię marnować wody i szkoda mi jej na ogród.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 23:25, 25 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10359
Nowa12 napisał(a)


My też nie podlewamy trawnika. I też z pełną premedytacją. A poza tym ja mam go tyle że nie byłabym w stanie dostarczyć mu takiej ilości wody żeby był wiecznie zielony . Więc ma lepsze i gorsze okresy . Podlewam natomiast rośliny na rabatach jak jest już naprawdę sucho. Ale za każdym razem mam wyrzuty sumienia. Wiem że to może dziwne ale bardzo nie lubię marnować wody i szkoda mi jej na ogród.

Dla mnie to nie jest dziwne - mam tak samo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosialuk 17:24, 26 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Piękne masz te jeżówki. Lubię takie ogniste kolory.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agatorek 21:22, 26 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aga, świetne te nowe zdjęcia!
Bujność i różnorodność, to lubię

Mi też trochę przypala białe annabelki. Czy z różowymi jest tak samo?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 22:16, 26 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10560
Też nie podlewamy trawnika, jedynie jak dostanie nawóz, o ile nie pada, a do podlewania rabat narazie wystarcza mi deszczówka, chociaż beczki powoli robią się puste, mam nadzieję, że w najbliższym czasie popada trochę i się uzupełnią
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 10:05, 27 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Zarastam .
Coraz bardziej mi się powiększa przechowalnik donicowy . Samych hortek ogrodowych mam kilkanaście. A jeszcze liliowce, trawy, żurawki. Masakra. Da się jakoś wyjść z tych donic ?

A tu próbuję rozmnożyć rozchodniki. A w innych donicach hortki z patyków.

Magnolia ma drugie kwitnienie w liczbie 1 .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies