Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Anitka 22:21, 18 lut 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
sylwia_slomczewska napisał(a)

I wyobraź sobie, że kilka żółtych mi w truskawkach nadal kwitnie, a inne wysiały się w kamykach przy chatce i też kwitną


To super wiadomość.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:09, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Uprasza się :


Anię z Uroczyska
Zawitkę
Joasię z "Nasz Azyl ogród Joanny i Andrzeja"
Greg 66
Magara
Ania z "Moja Działka na Dębowym Lesie"
Gogo -Grażynkę "W ogródku emerytki"
MartaKozak
Zszywkę-Patrycja
Madzia-Ogród z wilkiem
Kawa
Kociamama
Koliberek
Edi 75

o podesłanie adresów na priv w tym tygodniu bo jak dorwę dzień deszczowy i wolny czas to pakuję co kto zamówił



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:33, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Moja Walentynka robi się


widać co po jednym sezonie stało się z papą
Nie zdejmujemy papy będzie szczelniej, oby tylko dach obciążenie wytrzymał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:41, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Wycinając wilki w leszczynie znalazłam pierwsze dwa orzeszki

niestety puste
ale i tak niespodzianką były

i owocki na jałowcu....zastanawiam się czy z tych jałowców owoce nadają się do jedzenia do potraw???

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:53, 19 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21781
Ty z łączką walczysz tak jak ja z wieloma miejscami ale już nie silę się żeby coś rosło tam gdzie nie chce. Jednak Ciebie rozumiem bo zaplanowałaś architektonicznie łączkę właśnie tam. A jak brzozy i tuje urosną to czy tam będzie miejsce dla kwiatków bo chyba południowe slońce drzewa zabiorą. A jak Ty to widzisz??
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:12, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Urszulla napisał(a)
Ty z łączką walczysz tak jak ja z wieloma miejscami ale już nie silę się żeby coś rosło tam gdzie nie chce. Jednak Ciebie rozumiem bo zaplanowałaś architektonicznie łączkę właśnie tam. A jak brzozy i tuje urosną to czy tam będzie miejsce dla kwiatków bo chyba południowe slońce drzewa zabiorą. A jak Ty to widzisz??

Ula drzewa posadzone od zachodu i od wschodu, od południa na sporej części powinno być ok. Docelowo tamta cześć będzie mocno leśna bo my będziemy coraz starsi, ale to jeszcze parę ładnych lat a w tym czasie łąka niech cieszyKrety mi pomogły dziś w wysiewie bo im kopce rozgarniałam i w to siałam nasiona, zobaczymy co będzie bo z tej firmy Leg...ko to tak średnio wschodzą mi nasiona
Ja dziś kobieto uplanowałam jeszcze dwie nowe rabaty w podwórku....jakbym mało roboty miała.....ale bardzo mi tam będą pasowały tylko chyba nie będą typowo bylinowe, choc to pewnie w praniu wyjdzie jak zawsze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:20, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Pogoda dzisiejsza wykorzystana, poniedziałkowa też.
Przycięte jabłonki rajskie celem zagęszczenia koron, i klony przy ścieżce też( moje jeszcze nie płakały o dziwo)ogolone winogrono i aktinidia.
A dzisiaj wysiane nasiona w górnej łące tak jak pisałam Uli, głównie w kretowiny.
Posadzona cebula dymka w łąkę. Świetnie kwitła w warzywniku, bardzo długo dekoracyjna więc uznałam, ze w łące też będzie fajna( pewnie za rok) no i nornice nie zjedzą
wycięte w długiej donicy na dużym ogrodzie
Pozbierane liście spod magnolii w podwórku( masakra pod liśćmi krety zbombardowały, kostka pod ziemia, prawie nie widaćMartwię się piwoniami bo mocno w górę kły poszły, a do tego krety je zakopcowały, czy będą kwitły okaże się
Zebrane liście rozsypane w lasku na górze.
Posadziłam prymule wczoraj zakupione do towarzystwa tym od Pawła, teraz jeszcze dokupię tych kandelabrowych i też dosadzę tam i ciemierników też tam chcę.
Wszystkie mięśnie czuję, jutro jak pogoda i siły pozwolą ciąg dalszy nastąpi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:17, 19 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ja też nie czuje kręgosłupa ale szczęśliwa jestem jak cholera, szkoda że jutro jeszcze nie moge zostać . Pododę miałyśmy wymarzoną
Walentynka przekochana - super daszek Ja swój w marcu robię.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
pawel_snopek 19:21, 19 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Z dymką może być problem lepiej posadzić starą cebulę szybciej da kwiat
____________________
Paweł - Ogród pod górą
BKosimkArt 19:22, 19 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie miałam czasu na zakupy w necie, a tak mi się już chciało coś do ogrodu nowego, no i o te moje łąki ciągle się staram by były ładniejsze niż są
Te na dole to będzie niespodzianka i dla nas bo pierwszy rok( o ile znowu nie zamuli)
A ta na górze częściowo fajna, a częściowo pozostawia wiele do życzenia i pracuję nad nią ciągleStaram się, a co z tego będzie zobaczymy

i tak nieźle Ci wychodzą... ja muszę kiedyś też posiać a nie tylko wzdychać jak gdzieś widzę gotową
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies